Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@kaspil: LinkedIn to taki odwrotny tinder, bo fajne laski do mnie piszą a ja nie odpisuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Android
- 2
@kaspil Nie opłaca się, generalnie to oni mają wyrabiać normy, a ich teksty to templatki że zmienionym imieniem. Najlepiej rekrutować się bezpośrednio CVką. Z jakimiś rekruterami czasem trzeba pogadać, ale generalnie nie jest to potrzebne, czasami warto zapytać czy mają jakiś nowy projekt.
Kiedyś otrzymywałem maile i wiadomości na lin, ale zacząłem to olewać, były nachalne, natarczywe i niekonkretne. Znalazłem też wieczur kiedyś do sprawdzania czy to massmail czy nie, większość
Kiedyś otrzymywałem maile i wiadomości na lin, ale zacząłem to olewać, były nachalne, natarczywe i niekonkretne. Znalazłem też wieczur kiedyś do sprawdzania czy to massmail czy nie, większość
#praca #bekazhr #linkedin
Ciekawe kto wpadł na pomysł tych ogłoszeń-widmo na LinkedIn, które są odświeżane co miesiąc, ale rzadko kiedy kończą się zatrudnieniem. Sam usłyszałem od kilku swoich znajomych komentarze w stylu: "tu nie wysyłaj, bo oni tylko CV zbierają". Widać zresztą dobrze w pewnym momencie "punkt przegięcia", gdy ludzie się orientują, że to ściema i z 30-50 kandydatów robi się 1-2 ( ͡° ͜
Ciekawe kto wpadł na pomysł tych ogłoszeń-widmo na LinkedIn, które są odświeżane co miesiąc, ale rzadko kiedy kończą się zatrudnieniem. Sam usłyszałem od kilku swoich znajomych komentarze w stylu: "tu nie wysyłaj, bo oni tylko CV zbierają". Widać zresztą dobrze w pewnym momencie "punkt przegięcia", gdy ludzie się orientują, że to ściema i z 30-50 kandydatów robi się 1-2 ( ͡° ͜
źródło: comment_1657877753gdvzu0kXiceD52EaWmLGLq.jpg
Pobierz- 0
@Doctor_Pleasure: wystawienie ogłoszenia, skontaktowanie się z nijakimi kandydatami, wzięcie kilku na rozmowy tak dla picu, a później narzekanie team leaderowi, że przecież robią wszystko, tylko nie wychodzi, hajs jest, biznes zadowolony bo się kręci, witam w korpo ¯\_(ツ)_/¯
- 0
Miraski, jak szukać pracy dla firm zagranicznych, tzn. nie na polskiej umowie, żeby zarabiać więcej cebulionów?
Jest jakiś filtr tego typu na linkedIN czy tylko szukać zdalnej w lokalizacji poza Polską i wtedy trzeba indywidualnie w trakcie rozmowy pytać czy zatrudniają obcokrajowców?
#praca #linkedin
Jest jakiś filtr tego typu na linkedIN czy tylko szukać zdalnej w lokalizacji poza Polską i wtedy trzeba indywidualnie w trakcie rozmowy pytać czy zatrudniają obcokrajowców?
#praca #linkedin
#linkedin #kiciochpyta
Czy da się na Linked'zie wyciągnąć/wykupić email lub numer telefonu od danej osoby?
Czy da się na Linked'zie wyciągnąć/wykupić email lub numer telefonu od danej osoby?
@damianooo8: Tak - napisz do człowieka i poproś o podanie numeru
Przypomniała mi się pewna historia z życia. Różne januszexy spotkałem w swoim życiu, ale ten przeszedł samego siebie XD
Zaczęło się od wiadomości na LI o propozycji pracy. Firma to typowy outsourcing. Stos technologiczny był spoko, kasa bardzo spoko, klient z UK. Oraz najważniejsze, wspomniane o pracy zdalnej. Przeszedłem wszystkie etapy i dostałem ofertę wraz z draftem umowy. To, co zwróciło moją uwagę, to w umowie był akapit o miejscy wykonywaniu pracy,
Zaczęło się od wiadomości na LI o propozycji pracy. Firma to typowy outsourcing. Stos technologiczny był spoko, kasa bardzo spoko, klient z UK. Oraz najważniejsze, wspomniane o pracy zdalnej. Przeszedłem wszystkie etapy i dostałem ofertę wraz z draftem umowy. To, co zwróciło moją uwagę, to w umowie był akapit o miejscy wykonywaniu pracy,
@SiergiejLapczydow: firma z Wawy z okolic galerii Mokotów? Z 6 Lat temu też z nimi gadałem xD
- 36
@Ekscentryczny_obserwator: nie xd
@Ekscentryczny_obserwator: Klient się zmienia ale ty zawsze jesteś zdalnie od nich z biura #iq200
@Ekscentryczny_obserwator: Klient się zmienia ale ty zawsze jesteś zdalnie od nich z biura #iq200
- 5
- 1
LinkedIn – międzynarodowy serwis społecznościowy, specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych
#korposwiat #pracbaza #hr #linkedin
#korposwiat #pracbaza #hr #linkedin
źródło: comment_1657281048EVuVRYC2iIdpsNrpKQ648U.jpg
Pobierz- 1
@maegalcarwen: Zacznijmy od tego po co to właściwie opisywać na linkedinie xd Jest wiele innych mediów do których ten temat by lepiej pasował
- 0
Zacznijmy od tego po co to właściwie opisywać na linkedinie xd
@gaca1111: Ale to po prostu artykuł o ciekawej marketingowej kampanii, wrzucony przez stronę o marketingu i mediach
- 2
Nie wiem co jest gorsze, ludzie którzy wypisują takie rzeczy na linkedinie, czy ci którzy to czytają, czyli ja xD
#linkedin #korposwiat #pracbaza
#linkedin #korposwiat #pracbaza
źródło: comment_1657279477wXa2qyV6PDKQm4onOFGsuy.jpg
Pobierz- 14
@LittleBallofFur: R---------a mnie co januszerka o--------a na LinkedIn. Kiedyś fajny portal do szukania pracy i wymiany poglądów z liderami branży, teraz ściek gorszy niż na FB.
@LittleBallofFur: Podziwiam ludzi którzy są w stanie przekazać tak mało treści w tylu słowach xd
- 93
Można lubić lub nie HRejterów ale tu idealnie podsumowali całe Linkedin i 'startupy' w pigułce.
Pieprzenie, lanie wody i poważne słówka do opisania najzwyklejszych zadań i stanowisk pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza #it #linkedin #praca #programista15k
Pieprzenie, lanie wody i poważne słówka do opisania najzwyklejszych zadań i stanowisk pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza #it #linkedin #praca #programista15k

@ATAT-2: czy ktoś jeszcze sobie robi taką krzywdę i korzysta z linkedina w celu innym niż odbieranie ofert od rekruterów? Albo nie daj boże wchodzi na tablicę i czyta posty?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 448
@NoMoreTearsJustSmile bonus z komentarzy xD
źródło: comment_1657093205qcPUI3EB41JI2qxWnXtbBl.jpg
Pobierz- 939
@NoMoreTearsJustSmile: nic tak nie uczy szacunku do pracy jak dostanie jej po znajomości, najlepiej w państwowej firmie dzięki rodzinie. Albo za komuny.
Boomerka odklejona, dobrze, że zoomerzy mają takie podejście, a nie jak stłamszeni millennialsi do których należę.
Boomerka odklejona, dobrze, że zoomerzy mają takie podejście, a nie jak stłamszeni millennialsi do których należę.
Czy ktoś z was może kojarzy/używał jakiegoś bota do LinkedIn co by automatycznie rozsyłał wiadomości? (reklamy, przedstawienie profilu formy, ale nie w bardzo nachalny sposób). Szukam takiego rozwiązania, bo niestety przez ogólnoświatową sytuację trochę się w firmie pogorszyło i trzeba spróbować innych kanałów dotarcia do klientów.
#linkedin #oprogramowanie #internet #komputery
#linkedin #oprogramowanie #internet #komputery
@choosewisely: Linkedin blokuje wszelkie boty i narzędzia do automatyzacji - jedynym rozwiązaniem jest kupienie jakiegoś rozwiązania typu Sales Navigator bezpośrednio od nich.
Sam kiedyś dostałem bana na linkedinie za użycie bardzo prostego bota, który chodził ludziom po profilach. Bardzo szybko to wyłapują.
Sam kiedyś dostałem bana na linkedinie za użycie bardzo prostego bota, który chodził ludziom po profilach. Bardzo szybko to wyłapują.
Czy ktoś jeszcze gdy widzi fajną ofertę #praca na #linkedin,i klika "aplikuj", po czym zostaje przeniesiony do kolejnego wspaniałego portalu firmowego, gdzie ma wypisać wszystkie dane i zarejestrować się, aby móc aplikować na rzeczoną ofertę - daje sobie spokój z aplikowaniem?
Co ostatnio coś znajde, to oczywiście kolejny portal rekrutacyjny firmy, a każda firma ma swój, w każdym inne wymagania, kolejne podawanie maila, wpisywanie po kolei wszystkich
Co ostatnio coś znajde, to oczywiście kolejny portal rekrutacyjny firmy, a każda firma ma swój, w każdym inne wymagania, kolejne podawanie maila, wpisywanie po kolei wszystkich
źródło: comment_1656457002roNkFQvqmLpMCt3BulCoEl.jpg
Pobierz@dasistfubar: To jest rak takich ofert. Li powinien im wszędzie zbanować takie coś i wymusić tą opcję easy apply
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 13
Wyższa Szkoła Lansu i Bansu
#heheszki #praca #it #pracait #programowanie #hr #programista15k #agile #linkedin
#heheszki #praca #it #pracait #programowanie #hr #programista15k #agile #linkedin
źródło: comment_1656420108lGI61lcMYlxKREKhEpvUx7.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 7
@cargt3: @bootcamp_java_developer o zobacz stąd scrum mastery wyszły
@cargt3 okaż wsparcie xD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
I co programisci? Konczy sie Wasze eldorado. Teraz najpierw na zmywak i produkcje jak kazdy prawdziwy Polak, a dopiero potem opierdzielanie sie i klepanie kodu za biurkiem z klimatyzacja i monsterkiem w ręce. W koncu nauczycie sie prawdziwej pracy.
#linkedin #programista15k #it #pracbaza #hr #programowanie #heheszki
#linkedin #programista15k #it #pracbaza #hr #programowanie #heheszki
źródło: comment_1656142984tmdVaqAuETmLSmhxp6FulO.jpg
Pobierz- 186
@sprynek: Całkowicie się zgadzam. Gdyby nie to, że przez wakacje kopałem rowy to nie miałbym pojęcia jak napisać Dockerfile. xD
Ps. Jest coś takiego jak zrzut ekranu, nie musisz robić zdjęcia. ;)
Ps. Jest coś takiego jak zrzut ekranu, nie musisz robić zdjęcia. ;)
- 168
@sprynek:
Tak zupełnie na poważnie to wiedza domenowa się przydaje w pracy, ale jak jej nie masz to zawsze jest Project Manager, który Cię pokieruje co nie? No chyba, że zajęty jest pisaniem postów na Linkedin o tym, że Ci wstrętni programiści nie znają dokładnie jak działa biznes klienta, żeby móc wyręczyć PM i sami odgadnąć wymagania.
Tak zupełnie na poważnie to wiedza domenowa się przydaje w pracy, ale jak jej nie masz to zawsze jest Project Manager, który Cię pokieruje co nie? No chyba, że zajęty jest pisaniem postów na Linkedin o tym, że Ci wstrętni programiści nie znają dokładnie jak działa biznes klienta, żeby móc wyręczyć PM i sami odgadnąć wymagania.
- 146
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki i Mirunie. Piszę z anonimowych bo nie mam konta na wykopie (wieczny czytacz here).
Chciałbym się was poradzić, jestem #programista15k i generalnie nie narzekam na zarobki tutaj w Polsce, jednak narzekam na całokształt w jakim kierunku podąża nasz kraj. Chciałbym więc zmienić miejsce zamieszkania. Prywatnie mam żonę i dwójkę dzieci (żłobek i przedszkole). Moje pytanie do was jaki kraj byście wybrali do zamieszkania w Europie
Cześć Mirki i Mirunie. Piszę z anonimowych bo nie mam konta na wykopie (wieczny czytacz here).
Chciałbym się was poradzić, jestem #programista15k i generalnie nie narzekam na zarobki tutaj w Polsce, jednak narzekam na całokształt w jakim kierunku podąża nasz kraj. Chciałbym więc zmienić miejsce zamieszkania. Prywatnie mam żonę i dwójkę dzieci (żłobek i przedszkole). Moje pytanie do was jaki kraj byście wybrali do zamieszkania w Europie
@host25: W Szewecji jak zapomnisz o rutynowej kontroli zębów u dziecka to robi się przypał. Albo jak się zdarzy głupia stłuczka i dzieci są w aucie, to najlepiej, żeby ktoś z rodziny po nie przyjechał, zanim wezwie się policję albo zanim ktoś zadzwoni. Mam tam rodzinę i dużo na ten temat opowiadali
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#linkedin #korposwiat niektorym powinno się zabrać możliwość dodawania postów, bo inaczej wypluwają takie głupoty. Na szczerze odpowiedzi były racjonalne.
Druga część w komentarzu.
Druga część w komentarzu.
źródło: comment_1655995903AXam2lQWLzalGyFVpLZfMe.jpg
Pobierz@SuperGosc11: No przecież ją tam pojechali ludzie. Poza tym to są posty pisane z premedytacją, aby zwiększyć zasięgi, zaangażować do odwiedzania profilu, z teoretycznym drugim dnem ("jestem mondra, sarkatyczno-ironiczna, tyś cymbał, że nie rozumiesz moich wysublimowanych wysrywów").
@SuperGosc11: Ja również tego nie rozumiem. Czasami wychodzi, że ktoś specjalnie pisze taki post, żeby wywołać burzę lub żeby nagle wyjść na biało i pokazać, że sensem tego lub pointą było to i to, zwracając uwagę na jakiś niby problem lub kończąc to jakąś ludową mądrością.
A tak naprawdę to są zwykłe wysrywy, nie skłaniające do żadnego myślenia czy analizy. Ale wiadomo, że normalny post byłby nudny, więc trzeba jakoś
A tak naprawdę to są zwykłe wysrywy, nie skłaniające do żadnego myślenia czy analizy. Ale wiadomo, że normalny post byłby nudny, więc trzeba jakoś

























#kiciochpyta