Wpis z mikrobloga

Sporo rekruterów na #linkedin już #!$%@? taką manianę, że nawet nieszczególnie wczytują się w profile tylko wysyłają na pałę oferty nawet jak chociaż trochę zgrywa się z ich słowami kluczowymi.

Na początku nawet byłem miły, a teraz tylko odpisuję:

"Moje oczekiwania to:
100% remote
200 zł/h na b2b
Jeżeli to jest akceptowalne to możemy dalej rozmwiać."

bez cześć, bez #!$%@?, bez dziękuję za ofertę, każdemu odsyłam ten sam szablonik, nawet nie wczytując się w te wiadomości.

Ogólnie gnój się powoli robi na tym linku. Rekruterzy odwalają straszną masówę.

#pracait #praca #pracbaza #programist15k #programista25k
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sikalafou: jeżeli i tak wysyłasz szablonik, to zredaguj go trochę uprzejmiej. Ludzie, którzy do Ciebie piszą, na ogół nie wiedzą, jak z Twojej perspektywy wygląda ten spam. Możesz ich trochę uświadomić (np. "z powodu ogromnej ilości wiadomości przychodzących jestem zmuszony zakomunikować pewne rzeczy od razu, żeby oszczędzać mój i Państwa czas").
  • Odpowiedz
@chaczapuri: nie, bo jak już się kilka razy zdarzyło, że w wiadomości nawet moje imię było przekręcone to znaczy, że już mają na nas totalnie #!$%@?. Ja będę miał takie samo podejście.
A niech mi ktoś podczas rekrutacji powie, że jednym z etapów jest tak rekrutacyjny na x godzin to śmiechem powalę.
  • Odpowiedz
@sikalafou: Tak btw. Przykre jest to ze mierzysz sie z niska samoocena. Normalna osoba by “żenadła” na smierc gdyby miala chwalic sie cialem/zarobkami/charakterem. Polecam wizyte u psychologa i prace nad soba (zajmuje to zazwyczaj troche czasu, ale efekty sa widoczne). Pozdrawiam Czarek.
  • Odpowiedz