Wpis z mikrobloga

>> Młody chłopak, na oko 7 lat, zamiast siedzieć u babci, popylać z ziomeczkami na rowerze, albo po prostu neniuchować, całe wakacje siedzi pod sklepem i sprzedaje maliny. Jego rodzina jest tak biedna, że nie stać ich nawet na bylejakiego smartfona, zabija więc czas czytając książki.

>> Garnitury i garsonki z LinkedIna: CO ZA WSPANIAŁY WIDOK, BRAWA DLA TEGO MŁODEGO CZŁOWIEKA, ŻE NIE GAPI SIĘ W SMARTFONA

w komentarzach oczywiście historie typu "było nas 12, mieszkaliśmy w jeziorze" xD
#linkedin #bieda #rakcontent
Drzamich - \>> Młody chłopak, na oko 7 lat, zamiast siedzieć u babci, popylać z ziome...

źródło: comment_1659689391U2yONHz2RZqUa9pFTWYb0p.jpg

Pobierz
  • 89
@Drzamich: też mnie zastanawia fenomen "woooow młody jaki pracowity będą z niego ludzie". Polski syndrom niewolniczy chyba.A niektórzy rówieśnicy w jego wieku są odbierani suvami z prywatnych szkół, wracają do domów 200m2 gdzie kochający rodzice się nim zajmują. No ale na pewno marzeniem tego młodego jest najpierw zbieranie malin a potem sprzedaż ich gdzieś na mieście. Podziwiam, nie zazdroszczę jednocześnie.
@silnikAtrakcyjny: @przegro_pisarz: @silnikAtrakcyjny: istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że chłopak ma wszystkie podstawowe potrzeby zapewnione, ale chce więcej, więc zapierdziela całe wakacje z własnej woli. niby spoko. sam tak robiłem, ale jak miałem trochę więcej lat niż on (chyba że bardzo młodo wygląda). jeśli dziecko goni za hajsem to może i dużo go w życiu uciuła, ale imo to trochę spaczone podejście
@Drzamich: aż wszedłem zobaczyć te komentarze....o mamo jaki rak:
piękny wpis, chyba nic piękniejszego nie zobaczę w najbliższym czasie. Budujące <3

Rzadkość w dzisiejszych czasach widzieć taką postawę. Tylko pogratulować jemu i rodzicom że przekazują mu takie wartości i uczą go co to jest pracowitość, odpowiedzialność i upór w pogłębianiu wiedzy.