osiagnalem juz poziom doswiadczenia na #linkedin ktory pozwala mi nie tylko po miejscu pracy, ale juz po zdjeciu ocenic czy oferta rekrutera w wiadomosci bedzie smieszna, rynkowa czy dobra. Powoli ucze sie przewidywac stawki. W sumie to kontynuacja mojego hobby z liceum kiedy calkiem niezle zgadywalem kto bedzie wysiadal z SKM w gównianych dzielnicach. #wyznaniezdupy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wchodzę raz na jakiś czas na linkedina żeby zobaczyć jakieś nowe wiadomości od rekruterek, sprawdzić co tam w trawie piszczy na rynku pracy, i widzę takie coś. Czy tylko dla mnie to jest straszny cringe? Portal do szukania pracy stał się miejscem dla atencjuszek robiących zasięgi przez to że urodziły bachora () najlepsze jest na końcu - okazuje się że ona szuka roboty XDDD tak, powiecie że to
wjkp - Wchodzę raz na jakiś czas na linkedina żeby zobaczyć jakieś nowe wiadomości od...

źródło: comment_1666736839dcGFdPs2Y7dOTGEMsghXDf.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wjkp: I oczywiście szuka pracy jako social media marketing / influencer czyli taki pasożyt 21 wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaznacz że musisz uganiać się za 4 małych dzieci i że najpewniej sprowadzisz na świat 5 -> płacz że pracodawcy cię unikają bo na 99,9% sprawisz problemy.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Usted: pierwszy etap rekrutacji zakończony powodzeniem to umiejętność kolejnej z rzędu rejestracji bez p-----------a drzwiami ( )
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica: linkedin stał się strasznym gównem, na swoim koncie nie byłem już wieki, ale jak czytam na wykopie i słucham w pracy od kolegów, co tam ludzie wypisują i generalnie co się tam dzieje, to dochodzę do wniosku że linkedin zatoczył cykl życia social mediów i stał się takim korpo-fejsbukiem
  • Odpowiedz
Szukam strony na której ktoś (native) przetłumaczy moje cv/linkedina, z tym, że od razu mówię, że nie chodzi o nie angielski.
Słyszałem, że można to zrobić za 5-20$, niestety mi wyskakują tylko strony, które chcą za to 1000 zł albo tłumaczą maszynowo ¯\_(ツ)_/¯
Ktoś coś? #tlumaczenie #linkedin #praca
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@foneswein: konkretnie chodzi o język duński, ale tak jak napisałem, szukam strony, która łączy z nativami z wybranego języka, którzy za drobną opłatą dokonują tłumaczenia, nie interesują mnie firmy, które biorą za to miliony monet, ani tłumaczenia maszynowe.
  • Odpowiedz
@Kamokamo: Cały bajer polega na tym, żeby trafić na rozmowę to jest ponad połowa sukcesu. Imo jak masz mało doświadczenia to trzeba robić wszystko, żeby na rozmowę trafić. Może się HR pomyli i złe przeczyta nazwę certa i cię zaprosza? Na rozmowie może się wybronisz. Ja tak znalazłem pierwsza prace w IT, na rozmowę zaprosili mnie przez przypadek.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirkowie, postanowiłem założyć #linkedin, w celu znalezienia robota.
Uzupełniłem uczelnię, poprzednie stanowiska pracy, zmieniłem motyw na ciemny. Chcę jeszcze wypełnić formularz, jakie oferty pracy mnie interesują.
Czy powinienem jeszcze o czymś wiedzieć / coś zrobić? Czy to wystarczy, żeby panie z HR do mnie pisały?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zauważyliście, że największe problemy z robotą mają HRówy? Każda pracuje po mniej niż rok, albo max 1,5 r. w jakieś firmie. Co za ironia losu. Załatwiają pracę innym, a samemu sobie nie potrafią ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracbaza #korposwiat #praca #linkedin
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zauważyliście, że największe problemy z robotą mają HRówy? Każda pracuje po mniej niż rok, albo max 1,5 r. w jakieś firmie.

@lewyx: co za wypaczony wpis, skoro zmieniają to znaczy że nie mają problemow ze znalezieniem nowej, lepszej roboty za większy hajs XD ty myślisz ze je ktoś zwalnia?
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabeki zarabiające miesięcznie powyżej 5tys. na rękę:

-czym się zajmujecie?
-jakie wykształcenie i doświadczenie było wam potrzebne do zdobycia takiej wypłaty, jaka była wasza droga?
-czy pracujecie w miejscu zgodnym z waszym wykształceniem?
-w jakim wieku osiągnęliście ten pułap?
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@infectum: w moim przypadku odcięcie się od otoczenia i skupienie na nauce pomogło. Wielu ludzi będzie chciało ciągnąć Cię w dół i albo im się sprzeciwisz, albo będziesz tkwił razem z nimi na minimalnej krajowej - takie jest moje zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz