W kontekście ostatniej ankiety dotyczącej miast, które będą się rozwijać (póki co wygrywają Katowice), mam do Was pytanie odnośnie Krakowa (ʘʘ)

Jaka przyszłość w nadchodzących 10 latach czeka Kraków oraz gminy ościenne? Czy według Was miasto będzie się rozwijać gospodarczo, czy raczej czeka je regres spowodowany rosnącymi kosztami pracy w SSC/BPO oraz bardzo szybkim rozwojem AI?

Znam sporo ludzi, którzy w tym momencie inwestują duże pieniądze w kawalerki na

Jaka przyszłość czeka Kraków do 2035 roku?

  • Będzie się rozwijać 37.2% (51)
  • Będzie się zwijać i podzieli los na przykład Łodzi 23.4% (32)
  • Będzie raczej stabilnie, tak samo jak teraz 39.4% (54)

Oddanych głosów: 137

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HexenHeretic @Arivederczi nie wiem, napisałem, że nie bardzo wierzę że coś z tego wyjdzie. W Chinach pewnie by sobie jakoś z tym poradzili, ale nam zostaje bycie skansenem ( ͡° ͜ʖ ͡°) były jakieś tam pomysły "nowego miasta" ale z tego chyba też nic nie wyjdzie
  • Odpowiedz
Ktoś może polecić w #krakow #strzelnica pod kątem przygotowania do pozwolenia?
Kilka ma to tak na pół gęby wpisane w ofercie ale absolutnie bez żadnych szczegółów jak to wygląda czasowo oraz finansowo.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slums: w skrócie: możesz zdać patent i wystąpić wtedy o pozwolenie do celów sportowych oraz kolekcjonerskie (na te same rodzaje broni, co do sportu), dzięki czemu będziesz mógł kupić 30, a nie 10 zabawek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli nie będziesz utrzymywać licencji sportowej, wtedy pozostanie Ci pozwolenie kolekcjonerskie.
W tej chwili jakbym miał robić na miejscu w Krakowie, wybrałbym Wawel. Widziałem ich instruktorów podczas szkolenia
  • Odpowiedz
Pytanie do osób z #krakow : gdzie w okolicy dworca Zabłocie znajdę parking w rozsądnych pieniądzach a najlepiej za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Muszę przyjechać na parę dni a parking na ulicy nie należy do najtańszych widzę...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@giermek: Za darmo bezpośrednio koło dworca Zabłocie, ulica bez nazwy od ul Zabłocie do ronda z ul. Lipową i Przemysłową oraz pod wiaduktem ul. Zabłocie, na którym są tory. Potem ul Przemysłowa od tego ronda. Przeważnie jest 100% miejsc zajętych, ale jak się zrobi 3-4 okrążenia, to coś się zwalnia. A płatne - najlepsze ul. Zabłocie za skrzyżowaniem z ul. Romanowicza. Jak tam nie ma to już ul. Dekerta -
  • Odpowiedz
#samoloty moja teoria jak wyglądał dzisiejszy incydent na lotnisku #balice w #krakow

Z tego co można wywnioskować po flightradarze, który jest kompletnie niedokładny dla bardzo niskich pułapów/sekund przed lądowaniem/moment przyziemienia (i ogólnie jest niedokładny, fajnie widać poglądowo lecz bez szczegółów). Maszyna leciała ze zbyt dużą prędkością, aby można było w pełni bezpiecznie lądować (prawdopodobnie nie przekroczono limitu konstrukcyjnego), dodatkowo przyziemienie PRAWDOPODBNIE nie odbyło się w Touchdown
Mexiii - #samoloty moja teoria jak wyglądał dzisiejszy incydent na lotnisku #balice w...

źródło: image_picker_E92D26D7-A4AB-4F40-9AAF-83992D053508-40783-0000051B49262E83

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mexiii: nie wiem jak Ryanair, ale zawsze mi się wydawało że mimo taniej ceny bardzo pilnują poziomu, jeszcze chyba nic nie z*ebali mimo niesamowitej ilości tego co latają
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 1
@xiv7

@Mexiii: nie wiem jak Ryanair, ale zawsze mi się wydawałoby że mimo taniej ceny bardzo pilnują poziomu, jeszcze chyba nic nie z*ebali mimo niesamowitej ilości tego co latają


Tak, ale wizzair ma chyba identyczną statystykę.
  • Odpowiedz
@TobiaszSuchy: wiesz mogłem się śmiać i Ci nie odpisać ale przynajmniej napisałem ci więc proszę bardzo

poza tym konserwację robi się w hangarach a nie na środku trawy ;)
  • Odpowiedz
to pa na to


@murison: Fajnie, tylko, że to prehistoryczny MD-80 z rewersami typu "bucket doors" i od dawna takiego czegoś się nie używa. Z podobnym mechanizmem to i Tu-154 potrafił hamować w powietrzy jeszcze.

ale nie masz racji (σ ͜ʖσ)


@Atreyu: Dzwoń do Marcina Kubraka, pewnie o tym nie wie i marnuje kupę kasy na czeską straż pożarną, a
  • Odpowiedz