Przypominam komentarz pana Bartosiaka, ale nasze prawactwo i tak nie posłucha:
“Politycy którzy podsycają antyukraińskie nastroje robią wielka szkodę Rzeczpospolitej, bo jak jest próżnia bezpieczeństwa to nie maja znaczenie pewne rzeczy w tym przeszłość”
@hansschrodinger: próżnia bezpieczeństwa xD skąd ten młot bierze te wszystkie slogany to ja nie wiem Może trzeba zrobić piwot na przemianę adiabatyczną nurtu wschodnio słowiańskiego jeszcze
Obczaiłem jakie będę mecze w fazie grupowej. Na 72 spotkania mnie interesuje 5, może jeszcze 13 takie drugiego sortu, że zerknę jak nie będę mógł zasnąć. ( ಠ_ಠ) Na dobrą sprawę to mundial na poważnie zaczyna się 29 czerwca dopiero od 1/16, może jak będą nietypowe rozstrzygnięcia w ostatniej kolejce fazy grupowej to coś ciekawego się objawi. Jak tam u was wygląda zainteresowanie, ile, co na podobnej zasadzie macie
Jak to jest że w Wieliczce jest tyle segmentów/mieszkań na sprzedaż w stanie naprawdę ładnie urządzonym i to za tak relatywnie nie duże pieniądze? Mam na myśli około miliona za 80-90m Ludziom źle się tam mieszka? #krakow #wieliczka
Jak masz pracę stacjonarną w Krk, to codzienne dojazdy z Wieliczki byłyby bardzo uciążliwe. Ruch samochodowy okropny, a uliczki wąskie i w złym stanie. Do tego bardzo zabudowywane jest wszystko, każdy teren zielony. Te nowe segmenty to właściwie budynek na budynku. Infrastruktury dla ludzi nadal krytycznie brakuje. Chociażby takie okolice ulicy Wygoda - powstają bloki i szeregówki, a nie ma nawet chodnika, czy miejskiej kanalizacji (osiedla mają własne szambo). No i ostatni
@ThinkBackwards: pewnie będzie to dzialalo tak samo jak mandat za złe parkowanie dla ukrainca - nie da się w systemie sprawdzić do kogo należy ten samochód i tym sposobem saszka może stanąć w poprzek chodnika a ty szukaj miejsca
@aV3nts1s: może ogródek mniejszy, niż w mieszkaniach w bloku na parterze, za to nawet nie ma nawet garażu. Zawsze zastanawia mnie, kto kupuje takie coś jako alternatywę dla mieszkania. A w bonusie spędza całe życie w aucie, bo nie ma żadnej infrastruktury w miejscu, gdzie zaoszczędził 1k na m2 względem mieszkania w Krakowie.
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej poszukuje lekarzy do pracy w SOR w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej. Wynagrodzenie: do 63 840-93 600 zł* (*168 - 240 godzin miesięcznie)
Czy musi dojść do śmiertelnego potrącenia pieszego żeby policja zaczęła kontrolować tych p------------w na elektrycznych rowerach jeżdżących po chodniku 50kmh? Przecież to przechodzi ludzkie pojęcie co się dzieje w tym mieście #krakow
@aV3nts1s: zdemontuj z samochodu albo motocykla tablice rejestracyjne, zacznij jeździć po chodniku, momentalnie zostaniesz zatrzymany. Ale jak będziesz jeździć pojazdem udającym rower, ale nim nie będącym, co widać na kilometr, to policja udaje ślepą.
Internetowi narzekacze już mówią że metro w krakowie za drogie i jego budowa jest bez sensu. Rozumiem że dla nich stanie rano i po południu w korku na nowohuckiej, 29 listopada, zakopiańskiej, Kamieńskiego i wszędzie indziej ma dużo więcej sensu ( ͡°͜ʖ͡°) (Nie zmienia to faktu że obecny plan metra jest idiotyczny) #krakow
@aV3nts1s: IMHO wystarczyłoby rozbudować kolej aglomeracyjną. Działa sprawnie, tylko by trzeba było dokończyć brakujące (a planowane przez PKP) odcinki i zwiększyć częstotliwość kursowania.
jak można jakkolwiek krytykować projekt infrastrukturalny
@michalxd21: Trochę jednak można. Mieszkam na północy Krakowa i jak jest cichy wieczór to słyszę pociągi przejeżdżające jedną z dwóch okolicznych linii kolejowych. Pomyślałby ktoś, że skoro przez Prądnik przelatują dwie linie kolejowe, to chyba nie jest tak źle z komunikacją kolejową. Otóż nie - nie ma tu i nie zanosi się żeby miał być chociaż jeden przystanek kolejowy. Więc jak słyszę, że za
Nikt mi nie wmówi, że 50 metrów to coś więcej, niż przestronna kawalerka. Nie da rady przebywać na takim metrażu w np 3 osoby i nie zwariować. Gdzie przyjąć gości? gdzie wypocząć po kołchozie? gdzie przenocować rodziców? gdzie wyprawić czyjeś urodziny? jeśli jeden pokój jest dla dziecka to tobie i żonie zostaje 18 metrowy salon - na spanie, osobiste rzeczy, szafy, półki, suszarkę na ubrania itp itd, przecież to koszmar. Nie dziwię
@Zopyross: zawsze mnie zastanawiało gdzie ludzie mieszczą w takich mieszkaniach biurko do pracy zdalnej, szczególnie gdyby nie daj Boże dwójka pracowała zdalnie xD
Zgodnie z wynikami nowego eksperymentu, zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie zajęć prowadzi do poprawy wyników studentów w nauce. Co więcej, osoby objęte taką polityką zaczynają znacznie przychylniej oceniać pomysł wprowadzenia ograniczeń dotyczących korzystania ze smartfonów na uczelniach
@sebek_r: właściwie to nie same fotoradary bo to spowalnia ruch na chwilę, a bardziej odcinkowy pomiar prędkości na całej autostradzie/ekspresowce/krajówce bo nic tak nie spowalnia tych małp na drodze jak oznakowany odcinkowy pomiar
https://x.com/_gustlik/status/2064947934026747982
#ukraina #bekazprawakow #polska #ciekawostki #rosja #nawrocki #polityka
Może trzeba zrobić piwot na przemianę adiabatyczną nurtu wschodnio słowiańskiego jeszcze