Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Rodowity_Islandczyk: przednie łożysko z piastą i impulsatorem absu samo 500. To gdzie to do corsy c porównać. Signum ma nie wiele różnic od zwykłej Vectry c.
Gts to inne zawieszenie, czarne lampy, przycisk TC, wydech. Opc to jest po prostu pakiet stylistyczny coś jak Mpakiet w BMW.
https://dixi-car.pl/vectra-c-przed-po-liftingu-porownanie.htm
Gts to inne zawieszenie, czarne lampy, przycisk TC, wydech. Opc to jest po prostu pakiet stylistyczny coś jak Mpakiet w BMW.
https://dixi-car.pl/vectra-c-przed-po-liftingu-porownanie.htm
@Rodowity_Islandczyk: Pełne automaty w benzynowych występują chyba tylko w 2.0t ;2.8t; i 3.0.
W 1.6 i 1.8 występują półautomaty(easytronik), niektórzy sobie chwalą, inni nie nawiedzą.
Najlepszy silnik to 1.8 122 / 125 km, bezawaryjny dobry po gaz. Ewentualnie 2.0T jak trafisz na zadbany.
1.6 115km i 1.8 140km, Są ok pod warunkiem, że luz zaworowy jest zrobiony i koła zmiennych faz nie klepią.
Przy zakupie trzeba uważać na skrzynie biegów.
W 1.6 i 1.8 występują półautomaty(easytronik), niektórzy sobie chwalą, inni nie nawiedzą.
Najlepszy silnik to 1.8 122 / 125 km, bezawaryjny dobry po gaz. Ewentualnie 2.0T jak trafisz na zadbany.
1.6 115km i 1.8 140km, Są ok pod warunkiem, że luz zaworowy jest zrobiony i koła zmiennych faz nie klepią.
Przy zakupie trzeba uważać na skrzynie biegów.
Czy znajac nazwe uzytkownika z Archiwum Allegro jestem w stanie sie jakos z nim skontaktowac? :) Niestety obecnie niczego nie sprzedaje. Ewentualnie userze 1Torino jestes tutaj? :) Ewentualnie kupie ten egzemplarz Bravo Sport :) #allegro @allegro #kiciochpyta
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz- 0
@miklo nic Ci nie zostalo? :)
- 0
@miklo poki co mam takienz Ronaldo Nazario :)
źródło: Zdjęcie z biblioteki
PobierzCzy jest coś takiego na bookingu, że cena za noc maleje im bliżej jest terminu rezerwacji? Przykładowo czy cena za nocleg w miejscu X będzie tańsza jeżeli zarezerwuje noc na dzisiaj niż za dajmy na to 2 miesiące? Czysto teoretycznie powinno tak być skoro nie mają obłożenia to obniża cenę, żeby był jakikolwiek gość #booking #podroze #podrozujzwykopem #kiciochpyta
Jest jakiś sposób wiedzieć na 100% ile będzie kosztować list z Japonii zanim zapuka listonosz i poprosi o gotówkę? Nie pytam o stawki VAT, ciekawi mnie czy jesteś jakiś rejestr gdzie wbijam tracking number i PP wyświetli mi ile do zapłaty (po etapie ZCPP). #kiciochpyta #clo #vat #pocztapolska #paczkazchin
@default_city:
Mniej więcej można to wyliczyć. Tu masz kalkulator https://ext-isztar4.mf.gov.pl/taryfa_celna/Calculate?lang=PL&date=20250212
Mniej więcej można to wyliczyć. Tu masz kalkulator https://ext-isztar4.mf.gov.pl/taryfa_celna/Calculate?lang=PL&date=20250212
@player991071:
Jak przeliczałeś na PLN-y po kursie NBP, to mogła wyjść inna kwota niż po kursie celnym. KAS ma własną tabelę kursów, na dany miesiąc.
Przykładowo w styczniu 2025
1 euro - 4,2628 zł
1 jen - 2,6432 zł
1 usd -
Jak przeliczałeś na PLN-y po kursie NBP, to mogła wyjść inna kwota niż po kursie celnym. KAS ma własną tabelę kursów, na dany miesiąc.
Przykładowo w styczniu 2025
1 euro - 4,2628 zł
1 jen - 2,6432 zł
1 usd -
Mirki. Fizyka Techniczna, magisterka i mam dwie specjalizacje do wyboru
1. Fizyka stosowana i fotowoltaika
2. Informatyka stosowana
Co byście wybrali i dlaczego.
Dodam że wcześniej studiowałem engineering physics w UK I z programowania to jednynie trochę C++ i Python trochę lepiej
#studia #kiciochpyta
1. Fizyka stosowana i fotowoltaika
2. Informatyka stosowana
Co byście wybrali i dlaczego.
Dodam że wcześniej studiowałem engineering physics w UK I z programowania to jednynie trochę C++ i Python trochę lepiej
#studia #kiciochpyta
- 2
@Dwudziestydrugi sęk w tym że mam już inz z fizyki i więc teraz ciężko byłoby pójść na magisterkę typu elektrotechnika czy automatyka, choć bardzo bym chciał. No zastanawiam się nad ta informatyka, bo w polskich warunkach po ukończeniu fizyki i tak prawdopodobnie czeka mnie przebranżowienie na jakiegoś analityka danych czy coś. Dlatego rozważam te informatykę stosowana, no ale to już magisterka więc mogę po prostu nie dojeżdżać ze swoimi programistycznymi skillami
- 2
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 0
@aa-aa: Posypać panom policjantom
konto usunięte via Wykop
- 0
@aa-aa:
Zapytaj "O el dinero o un balazo?"
Zapytaj "O el dinero o un balazo?"
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@dawid-hopek: chodzący redflag
@Eluno: do takiej to kolesie z topki podbijają, to incelka nawet nie zauważy
Mireczki mam taką sytuację.
W 2024 wynajmowałem mieszkanie
Wynajem zakończył się we wrześniu 2024 roku. Teraz po 5 miesiącach były wynajmujący wysłał mi rzeczywiście rozliczenie mediów i ogrzewania w wysokości 560 złotych.
Czy jestem zobligowany to pokryć?
#wynajem #nieruchomosci #kiciochpyta
W 2024 wynajmowałem mieszkanie
Wynajem zakończył się we wrześniu 2024 roku. Teraz po 5 miesiącach były wynajmujący wysłał mi rzeczywiście rozliczenie mediów i ogrzewania w wysokości 560 złotych.
Czy jestem zobligowany to pokryć?
#wynajem #nieruchomosci #kiciochpyta
@Chicoxxx66 Pomijając fakt czy to słuszne czy nie to co on może Ci zrobić jak to olejesz i nie zapłacisz? Pójdzie z Tobą do sądu o te 560zł?
konto usunięte via Wykop
- 5
@Chicoxxx66: był zapis o takich rozliczeniach w umowie? Jak nie to bym to p-------ł xD
- 0
Z jakich narzedzi korzystacie do przypominania sobie zdarzeń w przyszłości? Google mnie nieraz zawiódł, chodzi mi np o jakieś sms-y lub majle z pewnym przypomnieniem #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #android #pracbaza #google #pytanie #korposwiat
- 0
@sirpingus ale o to właśnie mi chodzi. Chcę coś niezależnego co mi wyśle majla lub smsa. Nie będę przecież sprawdzał codziennie systemu czy coś przypadkiem nie przyblokowalo powiadomienia. Problem jest od lat i widzę potencjał do biznesu :)
Chcę coś niezależnego co mi wyśle majla nie polegałbym na mailu,
bo polega na sprawdzeniu serwera pocztowego/powiadomieniach push. Na tym też się opiera GMail.
lub smsa.
To już prędzej. W telefonie nie jest to zależne od usług internetowych. Niestety jest zależne od usług komórkowych.
Najbardziej wolicie gdy jakaś Wasza grupa tematyczna ma swoje kanały do dyskusji na:
#zainteresowania #hobby #pytanie #ankieta #kiciochpyta
#zainteresowania #hobby #pytanie #ankieta #kiciochpyta
Najbardziej wolicie gdy jakaś Wasza grupa tematyczna ma swoje kanały do dyskusji na:
- Discordzie 66.7% (8)
- Slacku 8.3% (1)
- Messengerze/Facebooku 25.0% (3)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: To zależy czy znajdzie dzięki tym pazurom samca który zapewni jej dostatnie życie.
Kobiety mają strategie heavy early game.
Mężczyźni mają strategię heavy late game.
Kobiety dużo inwestują w siebie i swój wygląd gdy są mlode, atrakcyjne i szukają męża, długi na te kilka-kilkanascie tysięcy to są drobne jeśli uda jej się zwabić
Kobiety mają strategie heavy early game.
Mężczyźni mają strategię heavy late game.
Kobiety dużo inwestują w siebie i swój wygląd gdy są mlode, atrakcyjne i szukają męża, długi na te kilka-kilkanascie tysięcy to są drobne jeśli uda jej się zwabić
@mirko_anonim: przy sporych zaległościach finansowych to każdy niepotrzebny wydatek to głupota i brak planowania budżetu. Przyjemności się zostawia na stan bez zaległych zobowiązań.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@dawid-hopek: fajna
@dawid-hopek: Co jest z tymi babami, że aż tyle powiększa sobie usta? Przecież to dosłownie nigdy nie wygląda lepiej.
- 0
Kojarzycie starą reklamę, gdzie kobieta zimą rozbiera się przed autem zasypanym śniegiem i zaczyna tańczyć( ͡° ͜ʖ ͡°)? Pada tam tekst "tak nie rozgrzejesz samochodu". Szukam tego filmu, czy ktoś kojarzy reklamowaną markę? Coś? #kiciochpyta #reklama #polska #szukam #szukamfilmu
Ma pewno była tam muzyka piosenek "ramaya"
Ma pewno była tam muzyka piosenek "ramaya"
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@niedorzecznybubr: ja nie mogę odpowiedzieć ale chciałem tylko zaznaczyć, że NIE oglądałem
cześć Mireczki,
Komp:
Asus Rog Strix Z790-A Gaming Wifi D4
14600KF
Kingston fury beast RGB Special Edition, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18
Komp:
Asus Rog Strix Z790-A Gaming Wifi D4
14600KF
Kingston fury beast RGB Special Edition, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18
@czyznaszmnie: Ja też zawsze tak sobie mówiłem "ooo kupie coś przyszłościowego i będę wymieniał procesor". Nigdy nie wymieniałem samego procesora XD zawsze wjeżdżał cały nowy sprzęt. Oczywiście rozumiem tych co tam sobie niby planują że sobie wymienią tylko procesor. Już zostań przy tym AM5, potem sobie wrzucisz jakiś X3D, jak stanieje bo teraz to przeginają pałe i jadą na wtopie Intela.
- 1
@JAuStURYErSE no ja zmieniłem poprzednio jakieś g3250 czy cholera wie co to było na tego 4790k, więc jednak są tacy ludzie (ʘ‿ʘ) nie mam strasznych wymagań co do gier, w nowe tytuły i tak rzadko zaglądam, także mam nadzieję że wystarczy.
#pomocy! Kojarzycie kawałek RUMORE - Raffaelli Cará? Jesli tak to liczę na Was, bo ChatGPT nie pomógł, a przynajmniej nie udało mi się zweryfikować poprawności udzielonej odpowiedzi.
Otóż - w jakim zwiastunie filmowym ten utwór został użyty? Na przestrzeni ostatniego roku/dwoch/trzech NA PEWNO gdzieś go, w takich właśnie okolicznościach słyszałem.
I nie mogę sobie przypomnieć ( ಠ_ಠ)
#muzyka #soundtrack #trailermusic
Otóż - w jakim zwiastunie filmowym ten utwór został użyty? Na przestrzeni ostatniego roku/dwoch/trzech NA PEWNO gdzieś go, w takich właśnie okolicznościach słyszałem.
I nie mogę sobie przypomnieć ( ಠ_ಠ)
#muzyka #soundtrack #trailermusic
@SantoDomingo: szczerze - napisz na kontakt do autorów. Bardzo możliwie, że widziałeś zwiastun jakiegoś taniego filmu, albo serialu z netflixa czy innego amazona, a że wychodzą tego setki to się w życiu nie dokopiesz.
Oni udzielali licencji i będą wiedzieć, a tego typu wytwórnie chętnie odpowiadają.
Oni udzielali licencji i będą wiedzieć, a tego typu wytwórnie chętnie odpowiadają.
Odpowiedź:
- Tak 29.3% (12)
- Nie 70.7% (29)

Mirki co polecacie żeby mieć szybki dostęp do 5 dysków twardych? Patrzyłem na serwery NAS ale ceny są z kosmosu a ja potrzebuje jedynie pod USB podłączyć dyski bez żonglowania i szukania co na jakim jest. #komputery #kiciochpyta #pytanie
Patrzyłem na serwery NAS ale ceny są z kosmosu a ja potrzebuje jedynie pod USB podłączyć dyski bez żonglowania i szukania co na jakim jest.
@ElectroNICK: Jak już na tych dyskach masz dane, to wystarczy dowolny PC z co najmniej 5 portami SATA. Najlepiej system mieć na 6 innym dysku.
Myślę, że z pomocą OpenMediaVault możesz po prostu mieć zamontowane 5 istniejących dysków.
Jak OpenMediaVault to dla ciebie za skomplikowanie, to nie wiele
- 0
@sirpingus: AHA
Mirki, co polecacie przy nadchodzących mrozach? Chodzi o #ogrzewanie - kocioł na gaz ziemny, co się bardziej opłaca. Ustawienie na piecu 45°C i wszystkie grzejniki na maksa, czy też ustawienie na 55°C i w każdym pomieszczeniu odpowiednio termostat? #kiciochpyta
@Iskaryota pierwszy raz słyszę taką teorię, że minimum 50 na grzejnikach. mi od zawsze powtarzają, że przy kotle kondensacyjnym niskie temperatury są najbardziej wydajne. ja mam 42 stopnie na piecu i spokojnie dogrzewa chatę, koszty mam śmiesznie niskie
konto usunięte via Wykop
- 0
mi od zawsze powtarzają, że przy kotle kondensacyjnym niskie temperatury są najbardziej wydajne
@powodzenia: ale z tym się akurat zgodzę, tyle, że nie w tym rzecz. Temperaturę możesz zadać jaką chcesz, ale czy ona wystarczy, by moc grzejnika wystarczyła do ogrzania pomieszczenia? Jeżeli u ciebie 42 stopnie wystarczą, by ogrzać chatę to spoko, ale to oznacza raczej, że masz przewymiarowane grzejniki, albo dobrze zaizolowany dom. Przy takiej temperaturze jak u
źródło: Zrzut ekranu 2025-02-11 223837
Pobierz
























Zmiana z -3,25 na -4,0 dla obu oczu i