Hejka ludziska, mam astygmatyzm i wymieniłem okulary na mocniejsze i mam nudności, płytki falują, podłoga ucieka itd - standard przy astygmatyzmie. Ale kurde bela, jak nie patrze na coś centralnie to na krawędziach wszystko traci (i to znacząco ostrość) a takiego efektu przy zmianie okularów wcześniej nie kojarzę. Efekt mocniejszy w osi poziomej niż pionowej. Mam się martwić, że mi źle dobrano okulary?
Zmiana z -3,25 na -4,0 dla obu oczu i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jombsik: pij marchewki, to będzie trochę lepiej ze wzrokiem, ja na okularach astygmatyzmu nie koryguję, właśnie przez takie cyrki, o dziwo na soczewkach jednodniowych (używanych sporadycznie) efektów negatywnych nie ma
  • Odpowiedz
@Rodowity_Islandczyk: Pełne automaty w benzynowych występują chyba tylko w 2.0t ;2.8t; i 3.0.
W 1.6 i 1.8 występują półautomaty(easytronik), niektórzy sobie chwalą, inni nie nawiedzą.
Najlepszy silnik to 1.8 122 / 125 km, bezawaryjny dobry po gaz. Ewentualnie 2.0T jak trafisz na zadbany.
1.6 115km i 1.8 140km, Są ok pod warunkiem, że luz zaworowy jest zrobiony i koła zmiennych faz nie klepią.
Przy zakupie trzeba uważać na skrzynie biegów.
  • Odpowiedz
Czy jest coś takiego na bookingu, że cena za noc maleje im bliżej jest terminu rezerwacji? Przykładowo czy cena za nocleg w miejscu X będzie tańsza jeżeli zarezerwuje noc na dzisiaj niż za dajmy na to 2 miesiące? Czysto teoretycznie powinno tak być skoro nie mają obłożenia to obniża cenę, żeby był jakikolwiek gość #booking #podroze #podrozujzwykopem #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eweliinka: na pewno najgorsza była w chrome przy byciu zalogowanym na koncie z genius 3. Messenger niezalogowany był porównywalny z aplikacją. Już nie pamiętam gdzie było taniej
  • Odpowiedz
@player991071:
Jak przeliczałeś na PLN-y po kursie NBP, to mogła wyjść inna kwota niż po kursie celnym. KAS ma własną tabelę kursów, na dany miesiąc.
Przykładowo w styczniu 2025
1 euro - 4,2628 zł
1 jen - 2,6432 zł
1 usd -
  • Odpowiedz
Mirki. Fizyka Techniczna, magisterka i mam dwie specjalizacje do wyboru
1. Fizyka stosowana i fotowoltaika
2. Informatyka stosowana
Co byście wybrali i dlaczego.
Dodam że wcześniej studiowałem engineering physics w UK I z programowania to jednynie trochę C++ i Python trochę lepiej
#studia #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dwudziestydrugi sęk w tym że mam już inz z fizyki i więc teraz ciężko byłoby pójść na magisterkę typu elektrotechnika czy automatyka, choć bardzo bym chciał. No zastanawiam się nad ta informatyka, bo w polskich warunkach po ukończeniu fizyki i tak prawdopodobnie czeka mnie przebranżowienie na jakiegoś analityka danych czy coś. Dlatego rozważam te informatykę stosowana, no ale to już magisterka więc mogę po prostu nie dojeżdżać ze swoimi programistycznymi skillami
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki mam taką sytuację.
W 2024 wynajmowałem mieszkanie
Wynajem zakończył się we wrześniu 2024 roku. Teraz po 5 miesiącach były wynajmujący wysłał mi rzeczywiście rozliczenie mediów i ogrzewania w wysokości 560 złotych.
Czy jestem zobligowany to pokryć?

#wynajem #nieruchomosci #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@sirpingus ale o to właśnie mi chodzi. Chcę coś niezależnego co mi wyśle majla lub smsa. Nie będę przecież sprawdzał codziennie systemu czy coś przypadkiem nie przyblokowalo powiadomienia. Problem jest od lat i widzę potencjał do biznesu :)
  • Odpowiedz
Chcę coś niezależnego co mi wyśle majla nie polegałbym na mailu,

bo polega na sprawdzeniu serwera pocztowego/powiadomieniach push. Na tym też się opiera GMail.

lub smsa.

To już prędzej. W telefonie nie jest to zależne od usług internetowych. Niestety jest zależne od usług komórkowych.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To zależy czy znajdzie dzięki tym pazurom samca który zapewni jej dostatnie życie.

Kobiety mają strategie heavy early game.
Mężczyźni mają strategię heavy late game.

Kobiety dużo inwestują w siebie i swój wygląd gdy są mlode, atrakcyjne i szukają męża, długi na te kilka-kilkanascie tysięcy to są drobne jeśli uda jej się zwabić
  • Odpowiedz
Kojarzycie starą reklamę, gdzie kobieta zimą rozbiera się przed autem zasypanym śniegiem i zaczyna tańczyć( ͡° ͜ʖ ͡°)? Pada tam tekst "tak nie rozgrzejesz samochodu". Szukam tego filmu, czy ktoś kojarzy reklamowaną markę? Coś? #kiciochpyta #reklama #polska #szukam #szukamfilmu

Ma pewno była tam muzyka piosenek "ramaya"
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć Mireczki,

Komp:
Asus Rog Strix Z790-A Gaming Wifi D4
14600KF
Kingston fury beast RGB Special Edition, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czyznaszmnie: Ja też zawsze tak sobie mówiłem "ooo kupie coś przyszłościowego i będę wymieniał procesor". Nigdy nie wymieniałem samego procesora XD zawsze wjeżdżał cały nowy sprzęt. Oczywiście rozumiem tych co tam sobie niby planują że sobie wymienią tylko procesor. Już zostań przy tym AM5, potem sobie wrzucisz jakiś X3D, jak stanieje bo teraz to przeginają pałe i jadą na wtopie Intela.
  • Odpowiedz
  • 1
@JAuStURYErSE no ja zmieniłem poprzednio jakieś g3250 czy cholera wie co to było na tego 4790k, więc jednak są tacy ludzie (ʘʘ) nie mam strasznych wymagań co do gier, w nowe tytuły i tak rzadko zaglądam, także mam nadzieję że wystarczy.
  • Odpowiedz
#pomocy! Kojarzycie kawałek RUMORE - Raffaelli Cará? Jesli tak to liczę na Was, bo ChatGPT nie pomógł, a przynajmniej nie udało mi się zweryfikować poprawności udzielonej odpowiedzi.

Otóż - w jakim zwiastunie filmowym ten utwór został użyty? Na przestrzeni ostatniego roku/dwoch/trzech NA PEWNO gdzieś go, w takich właśnie okolicznościach słyszałem.

I nie mogę sobie przypomnieć ( _)

#muzyka #soundtrack #trailermusic
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SantoDomingo: szczerze - napisz na kontakt do autorów. Bardzo możliwie, że widziałeś zwiastun jakiegoś taniego filmu, albo serialu z netflixa czy innego amazona, a że wychodzą tego setki to się w życiu nie dokopiesz.
Oni udzielali licencji i będą wiedzieć, a tego typu wytwórnie chętnie odpowiadają.
  • Odpowiedz
Mirki co polecacie żeby mieć szybki dostęp do 5 dysków twardych? Patrzyłem na serwery NAS ale ceny są z kosmosu a ja potrzebuje jedynie pod USB podłączyć dyski bez żonglowania i szukania co na jakim jest. #komputery #kiciochpyta #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Patrzyłem na serwery NAS ale ceny są z kosmosu a ja potrzebuje jedynie pod USB podłączyć dyski bez żonglowania i szukania co na jakim jest.


@ElectroNICK: Jak już na tych dyskach masz dane, to wystarczy dowolny PC z co najmniej 5 portami SATA. Najlepiej system mieć na 6 innym dysku.

Myślę, że z pomocą OpenMediaVault możesz po prostu mieć zamontowane 5 istniejących dysków.
Jak OpenMediaVault to dla ciebie za skomplikowanie, to nie wiele
  • Odpowiedz
Mirki, co polecacie przy nadchodzących mrozach? Chodzi o #ogrzewanie - kocioł na gaz ziemny, co się bardziej opłaca. Ustawienie na piecu 45°C i wszystkie grzejniki na maksa, czy też ustawienie na 55°C i w każdym pomieszczeniu odpowiednio termostat? #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Iskaryota pierwszy raz słyszę taką teorię, że minimum 50 na grzejnikach. mi od zawsze powtarzają, że przy kotle kondensacyjnym niskie temperatury są najbardziej wydajne. ja mam 42 stopnie na piecu i spokojnie dogrzewa chatę, koszty mam śmiesznie niskie
  • Odpowiedz
mi od zawsze powtarzają, że przy kotle kondensacyjnym niskie temperatury są najbardziej wydajne


@powodzenia: ale z tym się akurat zgodzę, tyle, że nie w tym rzecz. Temperaturę możesz zadać jaką chcesz, ale czy ona wystarczy, by moc grzejnika wystarczyła do ogrzania pomieszczenia? Jeżeli u ciebie 42 stopnie wystarczą, by ogrzać chatę to spoko, ale to oznacza raczej, że masz przewymiarowane grzejniki, albo dobrze zaizolowany dom. Przy takiej temperaturze jak u
I.....a - >mi od zawsze powtarzają, że przy kotle kondensacyjnym niskie temperatury s...

źródło: Zrzut ekranu 2025-02-11 223837

Pobierz
  • Odpowiedz