#programowanie #programista15k #devops #javascript #react #azure
Czy znajdzie się tutaj osoba która doradzi mi w kwestii autoryzacji z wykorzystaniem Azure AD B2C? Właściwie to chodzi mi o frontendową część tego zadania - mam główną aplikację gdzie użytkownik otrzymuje informacje do których serwisów ma dostęp - każdy z tych serwisów to osobna samodzielna aplikacja (to nie jest monorepo), do której możemy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dominias: Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi ci o SSO (Single Sign On). Generalnie działa to tak, że masz dostawce tożsamości (Identity Provider) za którego pomocą potwierdzasz swoją tożsamość w przypadku Azure B2C możesz użyć kont google, ms czy Facebook. W wyniku poprawnego logowania na któreś z kont generowany jest token który twoja aplikacja musi obsłużyć. Tak długo jak token jest ważny tak długo możesz się zalogować do aplikacji/usługi skonfigurowanej do
  • Odpowiedz
Cześć, zrobiłem szablon pod deployment appek bun.js (i node.js w sumie też) dla ARMów w Hetznerze używając Ansible, Podman Quadlet, NGINX i Letsencrypta. Generalnie na VPSie tworzone jest registry Dockera, które jest odpytywane przez lokalny auto-updater podmana działający w SystemD. Być może nie jest to jakoś wybitnie wyrafinowane niemniej działa całkiem niezawodnie w małych projektach. Feedback mile widziany.

Link do repo:
https://github.com/Mati365/hetzner-podman-bunjs-deploy/tree/main

#programowanie #nodejs #bunjs #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mati365: Wygląda ciekawie, ale niezbyt w tym siedzę, więc mało rozumiem. Czemu akurat ARM-y? Dałoby się jakoś to zrobić pod Raspberry Pi?
  • Odpowiedz
  • 0
@Xianxi: to powinno chyba ruszyc z marszu na malince jesli wywali się sekcje provision z ansible i doda jakis host, ARMy glownie dlatego, ze są o polowe tansze u kazdego uslugodawcy cloudowego
  • Odpowiedz
Witam, od kilku lat wraz ze wspolnikiem rozwijam duzy system klasy CRM (od zarządzania kontaktami, po faktury i serwis, moduly szkoleniowe itp.), jednak nie wiem jaka bedzie jego dalsza perspektywa, a zarobki w IT są bardzo kuszące. Aktualnie korzysta z niego kilkanaście firm. Nie mam innego komercyjnego doświadczenia poza byciem wspolwlascicielem firmy i tego systemu (strona techniczna cala po mojej stronie).

Napisalem tam frontend w JS i jQuery, a jako backend PHP. Z
S______n - Witam, od kilku lat wraz ze wspolnikiem rozwijam duzy system klasy CRM (od...

źródło: 5cfa5e4aaf0ff_o_large

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@S______n: doucz się frameworków, dobrych praktyk, zrób kilka projektów w nowych frameworkach, jakieś bazy danych, sql, trochę devops no i ofc angielski. z opisu wynika, że sporo ci brakuje, pewnie ze 2k godzin na to zejdzie i potem będziesz mógł startować na juniora.
  • Odpowiedz
@S______n bez zobaczenia kodu można tylko gdybać, ale na podstawie phalcona i jQuery wnioskuję, że masz szansę na zaimponowanie pracodawcom, którzy akurat szukają szambonurka do ciężkiego legacy
  • Odpowiedz
Korzysta ktoś z Tailwinda do tworzenia widoków stron internetowych? Jeżeli tak, to czy możecie coś o nim napisać?

Coś mi się obiło o uszy, że podobno jest coraz popularniejszy, chociaż część osób narzeka na kilka wad, jak np konieczność mieszania stylów z elementami html.

Swoją drogą, co według Was jest lepsze, Tailwind, Bootstrap, czy czysty CSS/SCSS?

#webdev #naukaprogramowania #css #javascript #bootstrap #
maciorqa - Korzysta ktoś z Tailwinda do tworzenia widoków stron internetowych? Jeżeli...

źródło: tailwind-thumb

Pobierz

Jak najlepiej stylować widoki stron internetowych?

  • Vanilla CSS/SCSS 34.6% (18)
  • Bootstrap 28.8% (15)
  • Tailwind 36.5% (19)

Oddanych głosów: 52

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciorqa: to zależy:

- Bootstrap to jest dobry do zrobienia prostego i szybkiego mocka. Ma z góry narzucone style, trzeba nadpisywać i robi się syf. Żaden poważny projekt komercyjny na tym nie stoi albo jest mocno przerobiony
- Tailwind: fajny, zmniejsza ilość CSSów (bo powielone atrybuty CSSa są w jednej klasie więc jak w projekcie normalnie byśmy użyli np. font-weight: bold 100 razy to w Tailwindzie będzie tylko jedna deklaracja
  • Odpowiedz
@maciorqa: Pracuję jako webdev jakieś 12 lat.

Po pierwszej styczności z Tailwindem nie wrócę już z własnej woli do Bootstrapa czy vanilla CSS/SCSS.

Szczególnie w większych projektach i tych gdzie pracuje więcej osób. Ale nawet w mniejszych też to mój framework pierwszego
  • Odpowiedz
Spam tagami dla zasięgu:
#pytanie #programowanie #programista15k #vuejs #javascript #laravel #php #informatyka #docker #ubuntu
Oprócz ChatGPT jakie są jeszcze inne "sztuczne inteligencje" które pomogą rozwiązać problemy programisty php/laravel/vuejs/javascript? Pytam ponieważ czasami ChatGPT daje tak głupie, nie logiczne, przestarzałe informacje że to głowa mała :(
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DFWAFDS: A nie myślałeś o analizie danych? Mnie frontend nigdy nie kręcił, a z samym pythonem + analiza danych można fajne znaleźć i dużo ofert po bankach / doradczych
  • Odpowiedz
letting the rest of us enjoy JavaScript in the glorious spirit it was originally designed: Free of strong typing.


@Bulldogjob: jeszcze nigdy nie widziałem rozsądnego argumentu przeciwko silnemu typowaniu
  • Odpowiedz