Mam taki komponent:
https://pastebin.com/5T0KR9NG

Chciałem przenieść to co jest między <nav>...</nav> i <main>...</main> do nowych komponentów bo planuję to rozbudować.

Mógłbym wyciąć to co jest w nav i wkleić do komponentu z nagłówkiem:
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rst00

No to wtedy zostaje "tylko" ponad 200 osób, którzy już coś potrafią. A ty musisz jednocześnie poza skillami konkurować z nimi stawką. Nadal niezbyt pocieszające ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rst00 @Slavcel @cppguy @schriker
Kogo wy oszukujecie? Skoro polecialo 1300 cv to spokojnie 20-30 cv jest z polecenia osob ktore tam pracują. W sensie wiecie, kolega / znajomy podrzuci cv do HR

Druga sprawa nie ma opcji zeby ktos z hr przetworzyl wszystkie cv. Wezmie 200-300 wybierze z tego grupke kilku osob i czesc
  • Odpowiedz
Hej. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z integrowaniem "event bus" połączonego z jakimś sidecar'em albo jakąś inną przystawką, która pozwala na obsługę pub-sub przez REST API jak np DAPR?

Zdjęcie złożoności obsługi połączeń,czytania i wszystkiego co związane z pub/sub'em z developerów i wydelegowaniem tego do czegoś zewnętrznego jest ogromną wartością w naszej ocenie, ale mamy problem taki, że naszym wymaganiem "must have" jest obsługa schema'y na topicach i właśnie wspomniany DAPR w
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trustME: podobny efekt da się uzyskać na k8s poprzez użycie knative.

jest trochę ograniczeń (ciężko byłoby bez drutowania jak masz otwarty więcej niż jeden port na kontenerze, prawie na bank będzie druciarstwo przy autoryzacji per topic - ale zawsze możecie sobie sforkować kafka source i dorobić ten ficzer ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale z grubsza działa to tak, ze implementujesz sobie serwisy z cloudevents, definiujesz abstrakcje na poziomie
  • Odpowiedz
polecicie jakiś kurs do #javascript ? czy w ogóle są jakieś polskie warte uwagi? z angielskich słyszałem że ten ze screena jest w porządku (50zł boli ale byłbym w stanie to przełknąć jeśli rzeczywiście jest warty swojej ceny) byłbym wdzięczny za wszystkie porady odnośnie nauki

#programowanie #naukaprogramowania
Samochodzik_ - polecicie jakiś kurs do #javascript ? czy w ogóle są jakieś polskie wa...

źródło: obraz_2023-10-22_183012675

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Samochodzik_: teoretycznie najłatwiej zostać testerem IT, ale tam też duzo ludzi sie pcha ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciężko powiedzieć jaki język będzie w przyszłości rozchwytywany ( ͡° ʖ̯ ͡°) trzeba się zastanowić co chcesz robić, później skorzystać z tej roadmapy i brnąć do celu, nie ma lekko
  • Odpowiedz
Mam aplikację w #react, mam wiele paneli, gdzie loadery ładują komponenty dynamicznie, a więc po wyrenderowaniu widoku, wysokość strony może się jeszcze zmienić, nie ma tu zasady, zależy to od wielu czynników, zrobiłem prostą funkcje scrool to, ale react/przeglądarka się gubi, przesuwa nie tam, gdzie powinien, jak ugryźć ten temat?

czy dobrym rozwiązaniem, w przypadku react, jest używanie #id w linkach?

#javascript #webdev
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opieranie znajomości GIT tylko i wyłącznie na aplikacji desktopowej GitHub nie jest dobre dla początkującego programisty. Lepiej najpierw zrozumieć, co dzieje się pod spodem i później używać tego narzędzia jako pomoc. Ja korzystam z UI w PHPStorm żeby zarządzać repo w GIT, ale wiedza o tym, jak zrobić to w terminalu to podstawa.

Ale jeżeli chcesz iść na łatwiznę i za 5 lat zastanawiać się, czemu kumple z zespołu są na mnie
  • Odpowiedz
  • 0
ale Ty nie pytasz chyba o konfigurator tylko o zestaw filtrów?


@trustME: no tak bym tego nie nazwał... podejrzewam że już kiedyś ktoś coś takiego zrobił, pytanie czy opublikował ;)
  • Odpowiedz
Aktualizacja - z procentami głosów:

const komitety = Array.from(document.querySelectorAll('#root > div.res > div > div.lists.row > div'));

const razem = Number(document.querySelector('.dataTables_wrapper tfoot > tr > td:nth-child(2) > div').innerHTML);

let
  • Odpowiedz
Jakim cudem focus dziala roznie mimo ze kod jest praktycznie identyczny? Przyklad kodu i sandboxy pod linkiem: https://stackoverflow.com/questions/77281261/onfocus-behavior-in-react-with-tabindexed-is-broken

W przykladzie z czystym JS focus dziala intuicyjnie, najpierw jest przeniesiony na pierwszego diva i przeskakuje po kolei po elementach natomiast w drugim przypadku zapetla sie na pierwszym divie.

#javascript #reactjs #react #webdev #naukaprogramowania #programowanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

[PYTANIE DO PROGRAMISTOW I OSOB PRACUJACYCH W IT]

Czy gdyby zarobki w IT byly takie ze swiezak dostaje minimalna a senior menedzer wyzszego szczebla z wieloletnim doswiadczeniem maksymalnie srednia krajowa to czy pracowalbys w IT?

Czyli zarobki od minimalnej do maksymalnie sredniej krajowej.

#programowanie #programista15k #programista25k #naukaprogramowania #python #java #javascript

?????

  • Zdecydowanie nie. Jestem w IT dla pieniedzy. 27.0% (63)
  • Raczej nie 20.6% (48)
  • Raczej tak 23.6% (55)
  • Zdecydowanie tak. Jestem w IT bo kocham te prace. 18.5% (43)
  • Nie pracuje w IT / Sprawdzam odpowiedzi 10.3% (24)

Oddanych głosów: 233

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pieczony_szczur_z_ogniska: ni #!$%@?, ja pracuje tylko dlatego że czy się siedzi czy się leży to 20k na fakturze się należy. IT to banalna kasa i beke mam z tej wyższości programistów, że niby robimy coś przydatnego dla świata i trzeba się tym koniecznie pasjonować i nawalać kursy za frajer po godzinach pracy. Wyścig szczurów daje tylko tyle że się dostaje wypłatę 25-30k ale z darmowymi nagodzinami, a klepaczem kodu w
  • Odpowiedz
Mam kod który scroluje do elementu po id.

Sęk w tym, że niektóre komponenty ładują się dynamicznie, i zwiększają wysokość całej strony po powiedzmy 5 sekundach, a wtedy funkcja scrolująca robi byki i po prostu nie trafia w cel, nie wiem jak to ugryźć.

#react #webdev #css #javascript #programowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pyroxar: odległość do jakiej ma scrollować należy obliczać nie na starcie tylko dopiero w momencie jak jest konieczność (np. po kliknięciu, po wczytaniu tych modułów itd.)
  • Odpowiedz
@pyroxar: Ogólnie do scrollowania masz scrollIntoView, ale jeżeli po scrollowaniu pojawia ci się nowy element i następuje przesunięcie to się zastanów nad odpalaniem tej metody dopiero jak wszystko załadujesz.
  • Odpowiedz
Ze skryptu na saldo FTX gnije konkretnie ( ͡ ͜ʖ ͡)

A. The number in the databases was a different number.
Q. Where did this number come from?
A. This comes from a page on the website that claims to show what was in the insurance fund, but it was actually calculated separately.
Q.
9ada66a7ca8bf7e3 - Ze skryptu  na saldo  FTX gnije konkretnie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

A. The nu...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie cierpię tego #javascript jak większości polityków, no mam taki błachy problem a już zgłupiałem.
Prawidłowo powinno pokazywać tabelę szycie na wymiar po wybraniu atrybutu "szycie na wymiar" (id 153) - oraz go chować jak ktoś wybierze inny atrybut. Kod odpowiedzialny za to:

document.addEventListener('DOMContentLoaded', (event) => {
const inputs = document.querySelectorAll('input[type="radio"]');
inputs.forEach(input => {
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kollo: daj spokój :) Jestem na diecie :P jak możesz to wpłać gdzieś kilkanaście/dziesiąt zł na jakąś fundację onkologiczną albo jakąś od zwierząt i elo - będziemy kwita ;)
  • Odpowiedz