Wszystko
Wszystkie
Archiwum
Wczoraj mialem zmiane 12 h w markcie. Spoznilem sie 2h i bylem 10. Bylo wczoraj luzniej bo byla niedziela i robilem sobie swoim tepem. Ale kierownik mnie nie puscil na przerwe i tak przez 10h nic nawet nie zjadlem. Wszyscy inni pracownicy juz poszli i sie spytalem czy moge isc to mowil ze najpierw on ale nie poszedl. Nawet sobie zakupow nie zrobilem... Juz byl zamykany sklep to nie pozwolil mi nic
???????
- tak 17.2% (5)
- nie 82.8% (24)
@qfefgbythr: jeśli notorycznie się spóźniasz to tak, a jeśli raz ci się to zdarzyło mimo że pracujesz już powiedzmy miesiąc lub dwa albo i więcej to kierownik to zwykły burak i radziłbym na niego donieść komuś wyżej postawionemu albo odejść albo jedno i drugie
- 10
- 5
@biczek: "od do" czyli daja do zrozumienia, ze dopoki nie #!$%@? darmowych nadgodzin, to podwyzki nie bedzie xD
- 13
@Gennwat: Devops 10 lat całkowitego expa, myślisz że cięzko mi będzie nową robote znaleść? ( ͡º ͜ʖ͡º)
- E_v_e_l
- qusqui21
- kam3o
- belmond324
- pavlovs_dog
- +8 innych
- 26
#pracbaza #januszex #ukrainacontent
#!$%@? nie moge. Z samego rana nie było prądu, większość pracowników produkcjii wykorzystała ten czas na postawienie klocka xd. Stworzyło to kolejke do kibelków w socjalnym, wiec część swierzych Ukraincow zaczęła chadzać do naszego klopa w mistrzówce, do ktorego zasadniczo maja kategoryczny zakaz wstępu. Po chwili dopiero planista zorientował sie że pod oknem przechodzi mu czwarty Saszka w ciagu paru minut. Poszedł rozgonic towarzystwo z pod kibla. Wszedł do
#!$%@? nie moge. Z samego rana nie było prądu, większość pracowników produkcjii wykorzystała ten czas na postawienie klocka xd. Stworzyło to kolejke do kibelków w socjalnym, wiec część swierzych Ukraincow zaczęła chadzać do naszego klopa w mistrzówce, do ktorego zasadniczo maja kategoryczny zakaz wstępu. Po chwili dopiero planista zorientował sie że pod oknem przechodzi mu czwarty Saszka w ciagu paru minut. Poszedł rozgonic towarzystwo z pod kibla. Wszedł do
- Laggger97
- ciaguta_rolex
- BratProgramisty
- Kulek1981
- d_u_p_a
- +21 innych
@pilzmeister: ja #!$%@? xD Brzmi jak jakaś pasta. Release the krakennnnnnnnnnnnnnn
- ciaguta_rolex
- pilzmeister
- agadill
- Januszzex
- White_Magpie
- +16 innych
@pilzmeister: najtańszymi parówkami z biedry
@przegryw_z_00: Do usranej jak to się mówi śmierci.
- 12lat25cm
- przegryw_z_00
- razem
- WwaDdl022
- JaanJuris
- +1 innych
@przegryw_z_00: no akurat przebywam w izolacji, ale nie wiedziałem że mogłem iść na kwarantanne w taki łatwy sposób. Na święta i Sylwester idealny moment był
Tzn że sam się zgłaszam w ikp i mam wolne, badań nie trzeba robić.
A zarazić się mogłem wszędzie └[⚆ᴥ⚆]┘
Tzn że sam się zgłaszam w ikp i mam wolne, badań nie trzeba robić.
A zarazić się mogłem wszędzie └[⚆ᴥ⚆]┘
konto usunięte via Android
- 5
@Sicarios telemedycyna u swojego lekarza rodzinnego wyjdzie najtaniej
@zbyszek_997: problem w tym właśnie że nie chce domowników też wysłać na kwarantanne
Chcę zwolnić się z pracy. Mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Chciałbym już być wolnym pracownikiem od 01.05 i tu moje pytanie czy wypowiedzenie powinienem złożyć 31.01 czy 01.02? Bo słyszałem, że jeśli daję wypowiedzenie w danym miesiącu, to ten czas jest liczony od przyszłego miesiąca i wolę zapytać specjalistów jak dokładnie to wygląda.
#praca #januszex
#praca #januszex
@dawid-adamsky: Złóż ostatniego dnia stycznia. Wtedy będziesz pracowal do końca kwietnia.
- rumcajs668
- dawid-adamsky
- Jeffrey_M
- Zevis
- Sicarios
- +1 innych
@dawid-adamsky: Czas jest naliczany od miesiąca następującego po tym, w którym złożyłeś wypowiedzenie, chyba ze za porozumieniem stron.
Wczoraj mój brat i moja mama otrzymali pierwszą wypłatę po tym słynnym #polskilad
Matka 500 zł więcej niż za grudzień, brat 400 (związane też z delikatną liczbą nadgodzin, ale na pewno nie taką, która wcześniej pokryłaby te kwoty). Oboje tyrają w jednym #januszex w Polsce B, a przypominam, że płaca minimalna to najczęściej wypłacana pensja w naszym kraju.
Jednym słowem PiS zaczyna niestety marsz z powrotem po 40 - 45%, a biorąc
Matka 500 zł więcej niż za grudzień, brat 400 (związane też z delikatną liczbą nadgodzin, ale na pewno nie taką, która wcześniej pokryłaby te kwoty). Oboje tyrają w jednym #januszex w Polsce B, a przypominam, że płaca minimalna to najczęściej wypłacana pensja w naszym kraju.
Jednym słowem PiS zaczyna niestety marsz z powrotem po 40 - 45%, a biorąc
- wolnapalestyna
- Buzol
- Nieszkodnik
- soadfan
- lysyzlombardu
- +16 innych
- 741
@PanKompromitacja: nie ma opcji żeby dostali 500zl więcej, maximum przy minimalnej pensji to 160zl miesięcznie.
- mcxero
- kanarex
- Klimbert
- Waleczny_Kalafior
- Sabarolus
- +736 innych
@PanKompromitacja przecież to nie możliwe xDDDD niezła bajeczka
- kanarex
- Klimbert
- Waleczny_Kalafior
- Sabarolus
- hiperchimera
- +781 innych
Eh, muszę to zrobić. Ten białkex mnie dobija. Obiecują poprawę od 5 lat i nic. Przychodzę dzisiaj z wypowiedzeniem umowy. Zobaczymy co Michał na to powie. Jestem aktualnie jedyną osobą na dziale która bez niczyjej pomocy da sobie radę z obrazkami bo reszta to nieogary. Miałem je uczyć, ale wali mnie to. Obieram od razu cały mój urlop i wypadam z tego gówna zwanym firmą. Po 16 opiszę wam co i jak.
- Delirium_Permanent
- bezbeczki
- konto usunięte
- KAITO
- wojtinho23
- +6 innych
@anonekxd: pracodawca niekoniecznie musi się zgodzić na wybranie urlopu.
- 0
@Docent_Jan_Mula: odpisz mu za 120k przyjdziesz
@rrobot: no właśnie wisi mi wypłatę jeszcze xD ale go posrało jak ja juz wszystko poddawałem i samochód wyczyściłem
mam znajomego ktory na l4 pracuje zdalnie "bo nie ma kto go zastapic", jak sie w tym kraju szkoli roboli ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracbaza #januszex #bekazpodludzi
- 1
@JanDzbanPL: powiedz znajomemu ze za to grozi mu zwolnienie dyscyplinarne, a pracodawcy kara.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Pytanie do tych bardziej rozgarniętych w temacie #podatki. Ja dopiero sie uczę j próbuje rozgarnąć.
Chce przejęć na B2B z szefem. Pytanie, ile mam wołać żeby to się mi opłacało? Tzn na ile faktury miesięczne wyliczać, oraz jak to potem z dochodowym.
On tez płaciłby mi dochodowy bądź cześć i ZUS.
Formę opodatkowania to pewnie ryczałt 12%
Jakiś półśrodek i nic porozumienia między mną, a szefem.
Pytanie czy jemu się to
Chce przejęć na B2B z szefem. Pytanie, ile mam wołać żeby to się mi opłacało? Tzn na ile faktury miesięczne wyliczać, oraz jak to potem z dochodowym.
On tez płaciłby mi dochodowy bądź cześć i ZUS.
Formę opodatkowania to pewnie ryczałt 12%
Jakiś półśrodek i nic porozumienia między mną, a szefem.
Pytanie czy jemu się to
@JesMan jego obecny całkowity koszt jaki ponosi za ciebie to netto na b2b, do tego stawka dzienna * 26 dni urlopu + stawka dzienna * 10 dni chorobowego do tego jakiś bonus za to że już nie będziesz chroniony kodeksem pracy i oczywiście limit odpowiedzialności
Jeśli to on nalega na b2b to powinien też ponieść koszty straconego małego zusu, jeśli przechodzisz z uop
Forma opodatkowania to twoja prywatną sprawa i nie jest
Jeśli to on nalega na b2b to powinien też ponieść koszty straconego małego zusu, jeśli przechodzisz z uop
Forma opodatkowania to twoja prywatną sprawa i nie jest
- 1
@JesMan: Pracodawca płaci koszt pracodawcy w tym masz 26 dni urlopu i do 33 dni zwolnienia w roku za które płaci pracodawca (potem ZUS). Wiec musisz te benefity jakoś uwzględnić, oszczędność na ZUS wziąć do kieszeni a oszczędnością na podatku i składce zdrowotnej można się z szefem podzielić.
Z uwagi na dużą kwotę wolną przy 5tys na ręke nie za bardzo opłaca się przechodzić na B2B
https://jakipit.pl/
Z uwagi na dużą kwotę wolną przy 5tys na ręke nie za bardzo opłaca się przechodzić na B2B
https://jakipit.pl/
- krykoz
- konto usunięte
- Ar_0
- steamy_window
- BlackSlip
- +163 innych
- steamy_window
- BlackSlip
- GARN
- romek898
- wpads
- +72 innych
@sasekk: .
- romek898
- CyfrowyD
- mtkc
- Evangeline
- szzzzzz
- +73 innych
3
Czy Twoja praca nie ma sensu? Sprawdź to z Davidem Graeberem

W badaniu z 2015 r. 1/3 brytyjskich pracowników stwierdziła, że nie realizuje się w swojej pracy i że ich zajęcie nie przynosi wymiernych korzyści dla świata. Dlaczego daliśmy sobie wmówić, że spędzanie przynajmniej 40 godzin tygodniowo na gówno wartej, biurokratycznej pracy jest warte świeczki?
z- Dodaj Komentarz
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Powoli na rynek pracy, a co za tym idzie także i do mojej fabryczki smrodu, wchodzą pesele 00+.
Jak na razie na 3 młodych padawanów zatrudnionych od tego roku wytrzymał jeden xD. Rekordzista zrezygnował już na przerwie śniadaniowej pierwszego dnia.
Wszyscy byli zatrudnieni do współpracy z gościem na maszynie z dwuosobową obsługą. Gość może nie jest lwem salonowym, ale są gorsi na zakładzie. Ma takie typowe specyficzne zboczone poczucie humoru i jak
Jak na razie na 3 młodych padawanów zatrudnionych od tego roku wytrzymał jeden xD. Rekordzista zrezygnował już na przerwie śniadaniowej pierwszego dnia.
Wszyscy byli zatrudnieni do współpracy z gościem na maszynie z dwuosobową obsługą. Gość może nie jest lwem salonowym, ale są gorsi na zakładzie. Ma takie typowe specyficzne zboczone poczucie humoru i jak
- konto usunięte
- kimunyest95
- BUS_pl
- odysjestem
- Sicarios
- +3 innych
- 26
@Iskaryota: Nie mam 00+ w peselu ale jak mam wybór pracy w #!$%@? z debilami a możliwość gdzie indziej i może z normalnymi to idę tam gdzie są normalni a ci niech siedzą w swoim grajdole i gadają ,,aaaeee #!$%@? młody podupcyłeś hehe" Patologię z PGRu trzeba tępić bo rozlewa się jak szambo.
- lilramzes
- Placek_po_wegiersku
- Sicarios
- Tytanowy_Lucjan
- ania919
- +21 innych
@sikalafou: stary już tak nie projektuj. Praca nie jest aż tak zła, z racji dużej rotacji wybaczają ostatecznie każdy błąd (a braków jest masa). Brygadziści już mają całkowity zakaz podnoszenia głosu na młodych ( ͡° ͜ʖ ͡°).
To jest niestety smutna rzeczywistość męskiego świata, gdzie praca jest niejako próbą charakterów. Myślisz, że w biurze mam jakąś totalną sielankę? Też musiałem kilku chamów opornych na dzielenie się wiedzą
To jest niestety smutna rzeczywistość męskiego świata, gdzie praca jest niejako próbą charakterów. Myślisz, że w biurze mam jakąś totalną sielankę? Też musiałem kilku chamów opornych na dzielenie się wiedzą
Czy za nowy rok, 1 stycznia czyli sobota, przysługuje dzień wolny bezpłatny czy płatny?
Czy odebraliście sobie ten dzień za sobotę? U nas dziś dowiedziałem się, że ten dzień jest bezpłatny, czyli mamy wolne ale w teorii jest to urlop bezpłatny.
#pracbaza #kadry #pytanie #kiciochpyta #januszex
Czy odebraliście sobie ten dzień za sobotę? U nas dziś dowiedziałem się, że ten dzień jest bezpłatny, czyli mamy wolne ale w teorii jest to urlop bezpłatny.
#pracbaza #kadry #pytanie #kiciochpyta #januszex
@natkwiat: @bycjaktommyleejones: tak myślałem, dzięki, zapytałem w rodzinie i też mówią, że płatny, zresztą 25 grudnia sobota i też był to dzień płatny... Jutro do niego idę i nauczę jego i sekretarkę kodeksu pracy...























#januszex #pracbaza #odlewy #kolchoz