Wczoraj mialem zmiane 12 h w markcie. Spoznilem sie 2h i bylem 10. Bylo wczoraj luzniej bo byla niedziela i robilem sobie swoim tepem. Ale kierownik mnie nie puscil na przerwe i tak przez 10h nic nawet nie zjadlem. Wszyscy inni pracownicy juz poszli i sie spytalem czy moge isc to mowil ze najpierw on ale nie poszedl. Nawet sobie zakupow nie zrobilem... Juz byl zamykany sklep to nie pozwolil mi nic

???????

  • tak 17.2% (5)
  • nie 82.8% (24)

Oddanych głosów: 29

#pracbaza #januszex #ukrainacontent
#!$%@? nie moge. Z samego rana nie było prądu, większość pracowników produkcjii wykorzystała ten czas na postawienie klocka xd. Stworzyło to kolejke do kibelków w socjalnym, wiec część swierzych Ukraincow zaczęła chadzać do naszego klopa w mistrzówce, do ktorego zasadniczo maja kategoryczny zakaz wstępu. Po chwili dopiero planista zorientował sie że pod oknem przechodzi mu czwarty Saszka w ciagu paru minut. Poszedł rozgonic towarzystwo z pod kibla. Wszedł do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej Mirki, który portal jest najtańszy jeśli chodzi o wystawienie L4, słabo się czuje po chorobie nadal i potrzebuje do środy.
Brałem z różnych stron i płaciłem 100zl.co jest wg mnie za dużo.
#pracbaza #januszex
Chcę zwolnić się z pracy. Mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Chciałbym już być wolnym pracownikiem od 01.05 i tu moje pytanie czy wypowiedzenie powinienem złożyć 31.01 czy 01.02? Bo słyszałem, że jeśli daję wypowiedzenie w danym miesiącu, to ten czas jest liczony od przyszłego miesiąca i wolę zapytać specjalistów jak dokładnie to wygląda.
#praca #januszex
Wczoraj mój brat i moja mama otrzymali pierwszą wypłatę po tym słynnym #polskilad
Matka 500 zł więcej niż za grudzień, brat 400 (związane też z delikatną liczbą nadgodzin, ale na pewno nie taką, która wcześniej pokryłaby te kwoty). Oboje tyrają w jednym #januszex w Polsce B, a przypominam, że płaca minimalna to najczęściej wypłacana pensja w naszym kraju.
Jednym słowem PiS zaczyna niestety marsz z powrotem po 40 - 45%, a biorąc
Pobierz PanKompromitacja - Wczoraj mój brat i moja mama otrzymali pierwszą wypłatę po tym sły...
źródło: comment_1643450733ewNpVp9tnO3VUqeRlQMFpw.jpg
Eh, muszę to zrobić. Ten białkex mnie dobija. Obiecują poprawę od 5 lat i nic. Przychodzę dzisiaj z wypowiedzeniem umowy. Zobaczymy co Michał na to powie. Jestem aktualnie jedyną osobą na dziale która bez niczyjej pomocy da sobie radę z obrazkami bo reszta to nieogary. Miałem je uczyć, ale wali mnie to. Obieram od razu cały mój urlop i wypadam z tego gówna zwanym firmą. Po 16 opiszę wam co i jak.
Pytanie do tych bardziej rozgarniętych w temacie #podatki. Ja dopiero sie uczę j próbuje rozgarnąć.

Chce przejęć na B2B z szefem. Pytanie, ile mam wołać żeby to się mi opłacało? Tzn na ile faktury miesięczne wyliczać, oraz jak to potem z dochodowym.

On tez płaciłby mi dochodowy bądź cześć i ZUS.
Formę opodatkowania to pewnie ryczałt 12%

Jakiś półśrodek i nic porozumienia między mną, a szefem.

Pytanie czy jemu się to
@JesMan jego obecny całkowity koszt jaki ponosi za ciebie to netto na b2b, do tego stawka dzienna * 26 dni urlopu + stawka dzienna * 10 dni chorobowego do tego jakiś bonus za to że już nie będziesz chroniony kodeksem pracy i oczywiście limit odpowiedzialności

Jeśli to on nalega na b2b to powinien też ponieść koszty straconego małego zusu, jeśli przechodzisz z uop

Forma opodatkowania to twoja prywatną sprawa i nie jest
@JesMan: Pracodawca płaci koszt pracodawcy w tym masz 26 dni urlopu i do 33 dni zwolnienia w roku za które płaci pracodawca (potem ZUS). Wiec musisz te benefity jakoś uwzględnić, oszczędność na ZUS wziąć do kieszeni a oszczędnością na podatku i składce zdrowotnej można się z szefem podzielić.

Z uwagi na dużą kwotę wolną przy 5tys na ręke nie za bardzo opłaca się przechodzić na B2B
https://jakipit.pl/
Powoli na rynek pracy, a co za tym idzie także i do mojej fabryczki smrodu, wchodzą pesele 00+.

Jak na razie na 3 młodych padawanów zatrudnionych od tego roku wytrzymał jeden xD. Rekordzista zrezygnował już na przerwie śniadaniowej pierwszego dnia.

Wszyscy byli zatrudnieni do współpracy z gościem na maszynie z dwuosobową obsługą. Gość może nie jest lwem salonowym, ale są gorsi na zakładzie. Ma takie typowe specyficzne zboczone poczucie humoru i jak
@sikalafou: stary już tak nie projektuj. Praca nie jest aż tak zła, z racji dużej rotacji wybaczają ostatecznie każdy błąd (a braków jest masa). Brygadziści już mają całkowity zakaz podnoszenia głosu na młodych ( ͡° ͜ʖ ͡°).

To jest niestety smutna rzeczywistość męskiego świata, gdzie praca jest niejako próbą charakterów. Myślisz, że w biurze mam jakąś totalną sielankę? Też musiałem kilku chamów opornych na dzielenie się wiedzą