Mirki #zalesie :(
Trzy lata ciężkiej fizycznej pracy z nadgodzinami, czasem na dwa etaty, w różnych #januszex na obsłudze maszyn za najniższą krajową, udało mi się odłożyć 34 tysiące złotych. Zainwestowałem w giełdę i kryptowaluty na początku zeszłego roku, na razie jestem 30 tysięcy zł na minusie :/
Najgorsze, że żona o niczym nie wie. W przyszłym miesiącu ma zaplanowany poród, ona myśli, że normalnie mamy te pieniądze na koncie i będziemy
Pobierz LiveDieRepeat - Mirki #zalesie :(
Trzy lata ciężkiej fizycznej pracy z nadgodzinami,...
źródło: comment_1643089792kiqq4CbLxACytfszrtAWj0.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 266
@LiveDieRepeat: niezły bajcik ale ma mój jeden z ulubionych elementów, czyli samochód. Dziecko się rodzi, nowy samochód. Nawet gdy ludzie żrom gruz. Klasyka. Najlepiej jakiś Ford S Max żeby raz w pierwszym roku przewieźć wanienkę na wakacje do Dębek, a później resztę roku powietrze. Może dziecko będzie miało w życiu mniej no ale przynajmniej samochód.
@Knurzec9k: mam nadzieję że na piśmie się zgodził bo mnie kiedyś jeden Janusz #!$%@? i zgodził się słownie że popracuje jeszcze kilka dni i rozwiążemy umowę za porozumieniem stron bo nie mogłem czekać 2 miesięcy aż umowa zostanie rozwiązana po okresie wypowiedzenia ( był to 1 dzień miesiąca dlatego 2 miesiące wypowiedzenia liczę) i po tych kilku dniach idę do niego żebyśmy podpisali to porozumienie tak jak ustalaliśmy że na koniec
Miał/ma ktoś tutaj doświadczenia z firmą expondo ?

Szukają kogoś do zdalnej na obsługę komunikacji z klientami (zgłoszenia i procesy reklamacyjne - wklepywanie tego wszystkiego w system, info o produktach dla klientów i takie pierdoły - no generalnie jakby infolinia + przyjmowanie zgłoszeń serwisowych) i się zastanawiam czy nie wysłać cv bo ostatnio w moim mieście posucha w kierunku pracy której szukam a taką zdalną to nawet na kilka miesięcy można by
#anonimowemirkowyznania
TLDR: Były pracodawca straszy mnie konsekwencjami jeśli nie udostępnię mu narzędzia mojego autorstwa (wykonanego poza godzinami pracy), z którego korzystał cały dział.

W mojej byłej pracy w sklepie internetowym głównie tworzyłem opisy przedmiotów. Wedle panującego stylu trzeba było formatować wszystko żeby całość była spójna z tym co już mamy. Zanim tam pracowałem wszyscy używali wbudowanego sklepowego edytora, ale był dosyć zawodny i tworzył mnóstwo syfiastych tagów html. Jako że pracodawca na
@AnonimoweMirkoWyznania: a ma umowę, że mu takowy edytor napiszesz czy dowód, że go pisałeś w godzinach pracy albo chociaż, jak wspomniał @Szamotowy_Marian zapis w umowie, że wynalazki wymyślone przez pracownika w czasie pracy należą do firmy?
Jeśli tego nie przewidział, to napisz mu ile taki soft kosztuje i że chętnie mu sprzedasz i będziesz serwisował, bo licencja nie musi być wieczysta. Profesjonalne oprogramowanie nie kosztuje 150zł za BOX.
Pracuję w handlu, #korposwiat, około 150 osób na dwóch piętrach. Ludzie dzielą się na trzy grupy - trochę antyszczepów, trochę panikarzy i trochę normalnych. Ja plasuje się między panikarzami a normalnymi, w związku z tym, że dwa tygodnie temu wyszłam z moim roczniakiem (pot. o rocznym dziecku, to nie żaden nowotwór, chyba) ze szpitala po ciężkim zapaleniu płuc, a sama mam przewlekłą chorobę układu krążeniowego.
Siedzimy w biurze, tj pokoju 4x5
Pobierz qazwscedc - Pracuję w handlu, #korposwiat, około 150 osób na dwóch piętrach. Ludzie d...
źródło: comment_1642939036s1rcpvhmWsxefjQSq06KI8.jpg
  • 11
@qazwscedc e tam spisek xD.

Pamiętam narrację jak to "kasjerki nie chorujoo a lekarze tak". Mam paru znajomych którzy pracują w popularnych dyskontach Lidl i biedra w Polsce. I w 2020/21 gdzie co chwilę chorowali ich współpracownicy mieli iść na urlop podczas choroby i broń boże zgłaszać to do sanepidu/lekarza, bo regionalny będzie zły i premie stracą.

( ͡º ͜ʖ͡º)
Jak to jest z urlopem na żądanie? Pracodawca może mi to odmówić? Rozmawiałam z kierownikiem,żebym miała w przyszłym tygodniu trzy dni wolne pod rząd,tj. piątek,sobota i niedziela. Wyraził zgodę(praca w sklepie więc ciężko o takie coś) wczoraj wywiesił zmianę w grafiku zabierając mi wolną sobotę. W tym czasie miałam zaplanowany wyjazd. Wszystko zaklepane i tak dalej. Jeśli będę chciała wziąć urlop na żądanie,to on po prostu może to nie uznać?
#prawopracy #
#anonimowemirkowyznania
Wyobraźcie sobie, że są programiści15k, którzy wstają o 7:00 rano, włączają laptopa albo jadą do pracy w korpo i tyrają tam z takimi samymi botami jak oni, przy akopaniamencie ciągłego stresu, deadline'ów, mobbingu, błyskotliwych pomysłów HRu i zarabiają za to #!$%@? 4 koła USD, czyli tyle za ile w cywilizowanym świecie kwalifikowaliby się aby dostawać kartki żywnościowe xD
Brzmi jak jakaś alternatywna rzeczywistość. Kończą o 18:00 i nie mają na nic
W tamtym roku zwolniłam się z pracy, bo to patologia i cyrki działy się takie (nie tylko od strony pracodawcy) że można książkę pisać.
A wczoraj obudził mnie o 2 w nocy numer od ochrony że jest włamanie do sklepu i że mój numer widnieje na najbliżej mieszkającą miejsca pracy osobę xD
Oczywiście wytłumaczyłam że tam nie pracuje i elo
No więc dzień jak codzien, dzień po dniu w #januszex toczy się
Wobec tego, że na wykopie co drugi zarabia 15k, robię wykopową ankietę odnośnie zarobków

#zarobki #pieniadze #pracbaza #praca #korposwiat #januszex #studbaza #nowylad #pytanie

Ile zarabiasz średnio miesięcznie?

  • 2300-2900 12.2% (50)
  • 3000-3500 10.9% (45)
  • 3600-4000 6.3% (26)
  • 4000-4500 8.8% (36)
  • 4500-5500 11.2% (46)
  • 5600-6600 8.5% (35)
  • 6700-7500 5.4% (22)
  • 7600-9000 4.9% (20)
  • 9000-11000 7.3% (30)
  • 11000-15000 lub więcej 24.6% (101)

Oddanych głosów: 411