Witam wszystkich bardzo serdecznie, dzisiaj posiedzenie decyzyjne RPP.

Rada jak wiemy ma tylko jeden mandat: "utrzymanie stabilności cen".

Rada ten mandat rozumie jako utrzymanie stabilnego, szybkiego wzrostu cen, więc niespodzianek nie będzie, Traktat Sopocki zostanie uszanowany.

A
mickpl - Witam wszystkich bardzo serdecznie, dzisiaj posiedzenie decyzyjne RPP. 

R...

źródło: comment_1672821675uaoCiYv8PIaBuKg9HNrz1H.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elf_pszeniczny: Cała nadzieja w Pani Profesor Tyrowicz, która dokładnie w tym momencie biega za Glapą wokół tego ogromnego, dębowego stołu i okłada prezesa projekcją inflacji.
  • Odpowiedz
Traktat Sopocki nie dotyczył jedynie 2022 roku?


@Tytanowy: A skąd to można wiedzieć. Baba z mola odrzuca połączenia, więc dla bezpieczeństwa przyjęto, że 2023 też wchodzi w grę.
  • Odpowiedz
Właśnie usłyszałem w TVPiS, jak to dobry ziomek Osrajtek nie obniżył w grudniu cen paliwa, żeby Polacy nie doznali szoku cenowego i żeby nie było w Polsce tak dantejskich scen jak na stacjach we Francji czy na Węgrzech ( ͡º ͜ʖ͡º)

Potem zacząłem przeglądać wiadomości z Tajwanu i dzisiaj premier ogłosił, że z zebranej w 2022 nadwyżki podatkowej wynoszącej 140 miliardów dolarów tajwańskich (4.5 miliarda USD) planują
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i jeszcze moze do lekarza sie dostaje bez lapowki?


@ProofOfConcept: Tak, można iść do każdego lekarza specjalisty praktycznie od ręki.
Niestety publiczna służba zdrowia jest płatna (jakieś 30 PLN za wizytę + ewentualne leki w cenie), przez co zły rząd odbiera możliwość darmowej rozrywki starym tajwańskim babom i muszą się spotykać np. w parkach, gdzie od samego rana spacerują, tańczą w grupach albo ćwiczą Tai Chi
  • Odpowiedz
czy zauwazylisie w ciagu ostatnich paru miesiecy przyklady ewidentnego zarabiania na "inflacji" przez firmy ktore podniosly sztucznie ceny (mimo iz koszta im az tak mocno nie wzrosly), liczac ze ludzi przymkna na to ok i itak kupia z przebitką 200, 300 a nawet i 500%?

przyklad - jeden sprzedawca kebaba wykminil ze bedzie podnosil ceny o 1zl co 2-4 tygodnie. w tej chwili za kebsa u niego trzeba zaplacic 29zl (a startowal
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jerry56: dziwisz się że buda stoi pusta? 29 PLN za kebsa to w ciul dużo.

Ale tak działa wiele polskich biznesów, byle tylko zedrzeć z klienta, reszta nie jest ważna. A to, że biznes upadnie w niedługim czasie to heh, nieważne.
  • Odpowiedz
Nowy rok i od razu pozytywne zaskoczenie. Jadę rano do pracy, mijam stacje benzynowe i myślę sobie: cena pewnie wywaliła w kosmos.

A tutaj takie zaskoczenie. CENA BEZ ZMIAN. Wyobrażajcie to sobie? Ani grosza więcej.
Dziękuję za ogarnięcie tego.

#orlen #paliwo #inflacja #pis
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blackghost: dziękujesz za to, że orlen z półrocznym wyprzedzeniem podniósł ceny, tak żeby były gotowe na moment zmiany stawki podatku VAT. Debil albo mistrz sarkazmu level 9000
  • Odpowiedz