Prosta matematyka na temat #nieruchomosci.
tldw: nieruchomości przy obecnym oprocentowaniu kredytów (w USA) musiałyby stanieć 30-40%, żeby być tak dobrą propozycją inwestycyjną jak w latach 2020-2022. Nieruchomości potrzebują więcej czasu niż #gielda żeby stanieć i podrożeć, dlatego czeka nas jeszcze sporo cierpienia jeśli chodzi ich ceny. W nadchodzącym cyklu zanim się załadujecie w nierucha warto pomyśleć o załadowaniu się w akcje, bo te dużo wcześniej odbiją w
B.....a - Prosta matematyka na temat #nieruchomości.
tldw: nieruchomości przy obecny...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

moj zestaw AGD lodowka, indukcja, mikrofala, piekarnik, zmywarka, niezmiennie od ponad pol roku ta sama cena, wiec nie siejmy paniki ;]


@Miszcz_Joda: Może po prostu przepłaciłeś już na starcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dwa pytania, bo chciałbym zacząć za jakąś tam regularną kwotę miesięcznie kupować akcje spółek które raczej nigdy nie umrą. Rzeczy takie jak McDonalds, Walmart, Intel, PepsiCo, Johnson&Johnson. Mocno to zdywersyfikować i trzymać jako jedną z form walki z inflacja. Chciałbym natomiast wiedzieć:

1. Gdzie najlepiej kupować akcje? Dotychczas używałem mBanku ale ich prowizje wydają się być dosyć wysokie na NYSE

2. Jak to jest gdy kupię akcje u maklera. Zapis o tym jest gdzieś
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2. Jak to jest gdy kupię akcje u maklera. Zapis o tym jest gdzieś na NYSE? Mogę potem np nie wiem, wpaść do UK i tam przy pomocy innego maklera zlecić sprzedaż?


@teddybear69: Nie, jak kupisz przez rachunek maklerski to spółka z NYSE nawet nie wie o Twoim istnieniu. Makler* jest właścicielem akcji a Ty jesteś jedynie w jego księgach identyfikowany jako posiadacz tych akcji.

*W dodatku jeśli mówimy o
  • Odpowiedz
Kiedy wypomina się przedsiębiorcom z gastro że odjechali z cenami i kawałek ziemniaka/placka/bułki nie kosztuje aż tyle ile chcą, to mówią że przecież koszt składników to tylko nieistotna część wydatków w porównaniu z innymi opłatami, ale dlaczego w takim razie porcje i tak coraz mniejsze? xD

A no i szklanka wody za 12 zł, ale pan pciembiorca ma koszta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gastronomia #patogastro
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skitarii: teraz paliwo potaniało netto -> czyli firmom spadł koszt -> może przełożyć się to na koszt produktu na półce. No ale w PL nie działa większość praw to się pewnie nic nie zmieni albo będzie drożej XD
  • Odpowiedz
teraz paliwo potaniało netto -> czyli firmom spadł koszt -> może przełożyć się to na koszt produktu


@milfhunter69: i jak myślisz, jogurcie za 1.50zł ile % stnaowi transport? To są gorsze. Obniżenie o kilkanaście procent kosztu transportu to może 1-2 gr. na każdy produkt. Przy prawie 20% inflacji to nadal za mało żeby cokolwiek ruszyło.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach