@Pawelex: dokładnie, dokładnie o to chodzi - to jest to ściskanie, o którym mówi NBP i Glapiński, że to ściskanie w końcu ich ściśnie wystarczająco, że jednak do tej korekty cen dojdzie.

Konsument już nie akceptuje cen, sprzedający to widzą i niebawem zaczną grać w drugą stronę - pytanie, kto pierwszy się wyłamie i dokona tej korekty cen - wtedy już pójdzie cały łańcuszek i dezinflacja w praktyce się zacznie.
  • Odpowiedz
@mickpl: i co że spadła, jak to nic nie zmienia. Jak widać spadła za mało.

Te stopy 6.75% to jest absolutnie najgorsze co można było zrobić, już to raz porównywałem do operacji - i to dosłownie tak wygląda jakby ktoś zatrzymał operację w połowie - zamiast zostawić stopy 0.1% (inflacja by była taka jak jest, ale nadal szary człowiek mógłby coś kupić), albo dać 11-12% [inflacja bazowa] (rok poboli, ale
  • Odpowiedz
@haha123: żadnego kredytu na 2% nie będzie. To zwykła kiełbasa wyborcza, którą żrecie a PiS będzie dzięki temu rządził dalej.

Pozdrawiam was spadkowiczowe świry. Gdybym nie kupił nierucha w 2021 czytając te wasze przewidywania, to dzisiaj za gotówkę mógłbym sobie kupić co najwyżej małe mieszkanie w Pcimiu a nie we Wrocławiu na kredyt. A może i nawet na to by mnie nie było stać patrząc na to jak mieszkania poszły
  • Odpowiedz
@Vadzior: w chooj uczciwa xD Tak samo jak inne ceny u nich, lubię jeść kfc ale jak mam za 8 stripsów i kubełek frytek zapłacić w dostawie 40 zł gdzie tydzień temu kosztowało to 35 a kebsik dalej 16 ziko to wolę kebsa xD
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym przypomnieć wszystkim, że dziś zaczęło się pierwsze (od dawna) dwudniowe posiedzenie RPP, co oznacza, że pojutrze STANDUP GLAPCIA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak obstawiacie ruch stópek?

#nbp #inflacja #glapinski #nieruchomosci #ekonomia

O ile JASZCZOMB zmieni stópki?

  • > - 50 pb 2.9% (6)
  • - 25 pb 6.7% (14)
  • 0 pb 71.0% (149)
  • + 25-50 pb 11.9% (25)
  • +75 pb 1.9% (4)
  • +100pb lub więcej 5.7% (12)

Oddanych głosów: 210

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kubas_782: cięcie co nazywają się dziennikarzami, mający w dupie prawdę bo im za to płacą nawet nie wiedzą, że dostają pieniądze swoje własne i swojej rodziny aby móc wciskać innym propagandę. Gratki dla takich dziennikutasiarzy.
  • Odpowiedz