@niezdiagnozowany: Ty ładnie szerzysz kacapską narrację w każdym temacie XD
Ile płacisz dla Ukrainy?
CO proponujesz? Postawić płot, wpuść ruskich do naszej granicy , pozwolić im działać jak Niemcom w 1939 roku, wymordować tysiące według list proskrypcyjnych resztę uwięzić a potem czekać jak ocalałych Ukraińców wyślą falami na Polskę tak jak tych co łapaliw drodze do sklepu w Doniecku i Ługańsku??

Rozumiesz rosyjski? Zobacz sobie film niżej - tam narracja
ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - @niezdiagnozowany: Ty ładnie szerzysz kacapską narr...
  • Odpowiedz
Fajnie gdyby kiedyś w jakimś Superexpresie w ramach tych gadek na targu namierzyli jakąś emerytowaną profesor ekonomii czy czegoś takiego. Pomyślcie, lata koleś z mikrofonem, zaczepia starą babę z dwoma siatkami, a ta w kadrze "Proszę pana to jest skandal. Proszę spojrzeć na kontrakty SWAP i ilość pieniądza M1. Jak to się ma do równania Fishera, taka stopa redyskontowa, kto to widzioł"

#nieruchomosci #gielda #inflacja #
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Skoro wyższa marża w ciągu ostatniego roku przyczyniła się do wyższej inflacji w polsce to może czas zastąpić kłamliwe stwierdzenie putinflacji, obajtekinflacją?
#orlen #inflacja #obajtekinflacja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Antorus: o ile w zeszlym roku MCD byl nieglupia opcja, do o------a czegos na szybko po taniosci, w razie naglym, o tyle teraz nie ma to najmniejszego sensu. Za taka sama cene zjemy lepiej prawie wszedzie, a za niewiele wiecej opierdzielisz porzadnego burgera z knajpy
  • Odpowiedz
@mickpl: gdzieś trzeba zacząć, a poza tym to żaden sukces tylko efekt wysokiej bazy z poprzedniego roku, inflacja spadnie i to fakt, ale zwyczajnie zrobi to przez efekt bazy, a nie działania NBP...
O działaniach NBP będzie można mówić jak będziemy obserwowali zbijanie inflacji z 7-9% do celu inflacyjnego....wtedy będzie można chwalić albo karcić NBP za to co robi
  • Odpowiedz
@DeoLawson: zajebiste zarobki, na pewno pracuja tam same orły... A wystsrczy znac jeden jezyk, skonczyc matematyke albo statystyke i trzepac kase jako analityk albo data science.
  • Odpowiedz
@DeoLawson: niestety tak wyglądają polskie budżetówki.
Jest spora szansa, że gdyby za trzykrotność takiej pensji zatrudnić kogoś ogarniętego, to automatyzacja procesów wykonana przez taka osobę mogłaby być skuteczniejsza od 5-10 etatów klepaczy za minimalną. Ale tego się nie robi, bo szkoda inwestować.
  • Odpowiedz
Ludzie nie rozumieją czym jest zapowiadana dezinflacja, więc podam na przykładzie.

No bo "spadek inflacji" nie oznacza, że cokolwiek potanieje tylko ceny będą rosły wolniej, czyli

przed pandemią, dodrukiem i promocją hehe 0% kebab kosztował 20 cbl

dzisiaj
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bobman: pisowcy zazwyczaj wywodzą się z grupy ludzi co niewiele rozumieją ( ͡° ͜ʖ ͡°) To zazwyczaj nie są najostrzejsze noże w szufladzie
  • Odpowiedz
A tak sobie idziemy z szychty narobieni. Teraz będziecie mieli ciepło w domku bo wegiel jest. Może i drogi za to słabej jakości. Za tydzień kolejne premie wpadną, talony na wegiel które i tak odsprzedamy za dobre pieniążki i tesla będzie w tym roku przy garażu stała. A wy jak tam robaczki?

#polska #inflacja #pieniadze
aoc9069 - A tak sobie idziemy z szychty narobieni. Teraz będziecie mieli ciepło w dom...

źródło: comment_1672906621JsZojzUmskW3WRXisIrGdm.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@PodniebnyMurzyn: Taaak ale wcześniejsza, znaczy na urlopie górniczym. Mówię Ci, to jest życie. Przepracujesz 21 lat, kolejne 4 jesteś „na urlopie” tak samo płatnym jakbyś pracował i emeryturka właściwa. Czujesz to człowieku?
  • Odpowiedz