Wpis z mikrobloga

Polak zarabiający najniższą krajową (czyli 3.600 zł brutto, co daje jakieś 2.800 zł netto) musi pracować na gołego fiata pandę 22 miesiące, czyli prawie 2 lata bez dwóch miesięcy.

Z kolei zarabiając średnią krajową (6900 zł brutto, co daje jakieś 5000 zł netto, #pdk jak jest liczona średnia krajowa) Polak musi zbierać na tą samą pandę nieco ponad 12 miesięcy. Oczywiście pod warunkiem, że całą swoją wypłatę odkładają.

¯\_(ツ)_/¯

#inflacja #samochody #bekazpisu
Pobierz strongBAD - Polak zarabiający najniższą krajową (czyli 3.600 zł brutto, co daje jakie...
źródło: comment_1672826585je8Cjz0joAyhjZVwKIa21w.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Corrny: spokojnie.
Może I drogo za to kredyt też drogi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Próbowałem sprawdzić oprocentowanie na fiat.de ale za cienki jestem nawet z tłumaczem.
Nie widzę nigdzie Darlehenszinssatz lub loan interest rate (,)

Ale biorąc pod uwagę że EURIBOR
3m to 2,1620%
To z marżą pewnie
Pobierz SpeedFight - @Corrny: spokojnie.
Może I drogo za to kredyt też drogi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ...
źródło: comment_1672829168QD1VYh0KZKWarv29FP5FoK.jpg
Polak zarabiający najniższą krajową (czyli 3.600 zł brutto, co daje jakieś 2.800 zł netto) musi pracować na gołego fiata pandę 22 miesiące, czyli prawie 2 lata bez dwóch miesięcy.


@strongBAD: 2800 netto od lipca, a do teraz to bylo ok 2200 albo 2365 jak bez podatku czyli wychodzi ze musi 4 miesiace dluzej pracowac ( ͡º ͜ʖ͡º)
Polak zarabiający najniższą krajową (czyli 3.600 zł brutto, co daje jakieś 2.800 zł netto) musi pracować na gołego fiata pandę 22 miesiące


@strongBAD: to przy założeniu, że ani grosza z tej pensji nie wyda, policz ile by zbierał na ta pande gdyby udało mu się po opłaceniu rachunków odkładać na nią 10% pensji
to przy założeniu, że ani grosza z tej pensji nie wyda, policz ile by zbierał na ta pande gdyby udało mu się po opłaceniu rachunków odkładać na nią 10% pensji


@Ksemidesdelos: napisałem o tym, ale widzę, że czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną
@Aaaa3616 tak a co? Wy naprawdę myślicie, że inżynier to zarabia 4x minimalna a lekarz 10x XD Po prostu płaca jest rozłożona równomiernie...

Zarabiając 1300 brutto masz 1200 netto
Zarabiając 3600 brutto masz 2400 netto.