Nadszedł czas, aby rozglądnąć się za nową pracą w #grafika3d. Mirki z #gamedev z Krakowa, gdzie dobrze jest aplikować? Do tej pory pracowałam w innym mieście, teraz czas na Kraków. Doświadczenia nie mam zbyt wielkiego: jestem w creditsach komercyjnej gry + gra mobilna nieskończona, co pewnie się nie liczy ¯_(ツ)_/¯ Do tego mam trochę prywatnych projektów w portfolio. Robię głównie postacie + propsy. #pytanie
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

właśnie wiem.ale trochę się boję, że cdp za wysokie progi dla mnie.


@yngvildr: wyślij, dostaniesz sampla do zrobienia, zrób i zobaczysz

jak Cię odrzucą to spróbujesz za rok, dwa, trzy.
  • Odpowiedz
#unity3d #pytanie #gamedev

Witam, potrzebuje małego naprowadzenia w Unity.
Mam 3 sześciany, chciałbym poruszać nimi klawiszami w dwóch kierunkach (góra / dół ) o maks x stopni.
Tylko, że czerwony powinien obracać się względem niebieskiej kropki a ten drugi względem żółtej (taki jakby staw - ruchome połączenie).

Jestem totalnie newbie w unity a wiem, że na 100% gdzieś na necie jest od tego tutorial bo to
czarnyzawias - #unity3d #pytanie #gamedev

Witam, potrzebuje małego naprowadzenia w...

źródło: comment_k9sQwP6Um4if5Mt7OyrpYd22tk73arGQ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

9/100 dni z książką

“Idealną liczbą argumentów dla funkcji jest zero (funkcja bezargumentowa). [...] Należy unikać konstruowania funkcji o trzech argumentach. [...] Więcej niż trzy argumenty wymagają specjalnego uzasadnienia - a nawet wtedy takie funkcje nie powinny być stosowane”


#feaoftruss #czystykod #programowanie #programista15k #webdev #gamedev
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweLwiatko: bo im więcej argumentów tym więcej zależności. Chociaż ja bym nie powiedział że 0 to idealna liczba, bo skads przecież dane trzeba mieć. Oczywiście pomaga DI i korzystanie z tego co wstrzyknieto ale jednak. No ale już co do 3 to się zgadzam, lepiej unikać. No i unikac bool w argumentach bo to prawie na 100% oznacza że w środku jest if który zmusza funkcje do dzialania zupełnie inaczej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@noitakto: może Construct3? Z tego co widzę działa w przeglądarce, bawiłem się chwilę kiedyś Constructem2, wtedy był desktopowy, też dość prosty silnik w którym sporo dało się wyklikać
  • Odpowiedz
8/100 dni z książką

“Warto zapamiętać zasadę Warda: Wiemy, że pracujemy na czystym kodzie, jeżeli każda procedura okazuje się taką, jakiej się spodziewaliśmy. Połową sukcesu w osiągnięciu tego stanu jest wybór dobrych nazw dla małych funkcji wykonujących jedną operację. Im mniejsze i lepiej ukierunkowane są funkcje, tym łatwiej wybrać dla nich opisową nazwę.”


#feaoftruss #czystykod #programowanie #programista15k #webdev #gamedev
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

7/100 dni z książką

“Funkcje nie powinny mieć 100 wierszy długości. Funkcje powinny mieć właśnie nie więcej niż 20 wierszy.
[...]
Poziom wcięć w funkcji nie powinien przekraczać dwóch.
[...]
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FEAofTruss: Dodałbym jeszcze, funkcje powinny być testowalne. Dobrze od razu pomyśleć jak będzie wyglądał unit test. Właśnie pisząc testy czesto też dzieli się funkcje na mniejsze.
  • Odpowiedz
FUNKCJE POWINNY WYKONYWAĆ JEDNĄ OPERACJĘ. POWINNY ROBIĆ TO DOBRZE. POWINNY ROBIĆ TYLKO TO.”


@FEAofTruss: W skrócie SRP.

Jednak jest jedno "ale". W uproszczeniu powiem, że skoro funkcja ma 20 linii, to znaczy, że wykonuje 20 rzeczy (trzeba odliczyć nawiasy itp, ale upraszczam). To powoduje często błędne zrozumienie SRP i przesadzone rozdrobnienie kodu.
Więc jak ma robić jedną? Otóż brakuje tutaj pojęcia poziomu abstrakcji. Funkcja (lub ogólnie również klasa, metoda, pakiet
  • Odpowiedz
Z radością ogłaszamy, że jakiś czas temu rozpoczęliśmy współpracę z wybornym grafikiem @01010101110101010010010100010101 który często trafia w gorące ze swoimi voxelami. Przywitajcie go ciepło plusami, bo już w tym tygodniu pojawi się aktualizacja z jego modelami. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

I tym samym prośba o radę do Was, która wersja ładniejsza, biorąc pod uwagę
sortris - Z radością ogłaszamy, że jakiś czas temu rozpoczęliśmy współpracę z wyborny...

źródło: comment_c5TWmMWFdcVRbnJhpHMzo5UAkwnY663t.jpg

Pobierz

Która wersja ładniejsza?

  • Brązowa podstawa 64.8% (249)
  • Różowa podstawa 35.2% (135)

Oddanych głosów: 384

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pewien kamień milowy za mną. Mogę to nazwać wersją v0.1, bo zrealizowałem niemal wszystkie podstawowe aspekty.
Prezentuję zatem teaser, w którym możecie zobaczyć strzelający łańcuch (linę), możliwość wydłużania i skracania, slow-motion, wyrenderowany teren i światła.
O co będzie chodzić w grze? To środowisko które stworzyłem, umożliwia wdrożenie kilku, jak nie kilkunastu trybów gry. Może to być wyścig na czas, zbieranie gwiazdek, ograniczone światło, ograniczona ilość liny.. pomysłów mam wiele.

Brakuje kilku szlifów, zwieńczających kilkanaście
Visher - Pewien kamień milowy za mną. Mogę to nazwać wersją v0.1, bo zrealizowałem ni...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

6/100 dni z książką

“Ludzie często nie zmieniają nazw elementów z obawy, że inni programiści będą mieli zastrzeżenia. [...] Prawdopodobnie zaskoczymy kogoś, gdy zmienimy nazwę, podobnie jak w przypadku innych usprawnień kodu, ale nie powstrzymuje to nas przed dokonywaniem zmian.”


#feaoftruss #czystykod #programowanie #programista15k #webdev #gamedev
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FEAofTruss: A teraz wyobraź sobie, że każdy zacznie zmieniać nazwy na jego zdaniem "bardziej pasujące". Kod będzie zmieniany w tą i w tamtą aż do posrania i wszystkie MD polecą na refaktoring :)
  • Odpowiedz
@FEAofTruss: @chopak: zmienianie nazw modułów czy jakichś podstawowych klas oczywiście stworzy bałagan i tego lepiej nie robić.
Ale poprawianie np. zmiennych które są widoczne w jednym miejscu jak najbardziej jest ok. W większych projektach wiele klas ruszanych jest nawet raz na kilka miesięcy, więc po zmianie nazwy zmiennej nikt nie będzie tym później zaskoczony bo i tak nie będzie pamiętał co tam było, ani nie będzie co chwila
  • Odpowiedz
Ciekaw jestem dzisiejszej reakcji kursu po piątkowym dumpie na ultgames i po weekendowych informacjach pozytywnych. Spółka w 2019 wchodzi na GPW, dodatkowo kilka nowych premier i zakup pakietu 250 tys akcji z lock outem do 2020 roku przez fundusz inwestycyjny. Średnia zakupu 10.62. Z jednej strony jestem przygotowany na pompę, z drugiej mam rezerwy finansowe na dokupienie na wypadek próby dalszego dumpa i rozbicia sl na 10 zł przed dużymi wzrostami #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach