Z racji tego że niedługo wyjdzie wersja 3.1 silnika Godot Engine, byłoby fajnie gdybyśmy dokończyli tłumaczenie programu(71,3%) oraz dokumentacji(22,6%) co z pewnością pomogłoby to zwiększyć grono użytkowników tego świetnego, otwartoźródłowego silnika do tworzenia gier.

Tłumaczenie dokumentacji
Tłumaczenie programu
Polska strona dokumentacji

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

13/100 dni z książką

/*Dodane przez Ricka*/
Systemy kontroli wersji świetnie nadają się do zapamiętywania, kto (i kiedy) dodał określony fragment. Nie ma potrzeby zaśmiecania kodu tymi małymi dopiskami. Można uważać, że tego typu komentarze będę przydatne do sprawdzenia, z kim można porozmawiać na temat danego fragmentu kodu. Rzeczywistość jest inna - zwykle zostają tam przez lata, tracąc na dokładności i użyteczności.”
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do was mireczki, czy ktoś z was wziął udział w tegorocznym Game Jam GM Toolkit 2008, poza mną?....
LINK DO MOJEJ GRY Z JAM-a - jak, ktoś z was mirki i mirabelki ma ochotę zagłosować na moją pracę to z góry dziękuje za oddany na mnie głos. Jak macie jakieś pytania to zapraszam do ich zadawania.

*zaznaczam, że sama gra to tylko prototyp rozgrywki ... (temat gamejam-a : gatunek gry bez
djzidane - Pytanie do was mireczki, czy ktoś z was wziął udział w tegorocznym Game Ja...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TymRazemNieBedeBordo: Ruch po okręgu wyszedł jakoś tak z samej mechaniki, jak ten koncept się na tyle spodoba, ażeby zainwestować w niego więcej czasu (praca na etacie), to na pewno zaimplementuje sterowanie padem i też pewnie kółkiem myszki, oraz naprawię parę błędów i dopracuje szczegóły jak i dodam poziomy do gry. Tak Bozony Higsa to element rozgrywki mający na celu trochę pokomplikować całą mechanikę, a zarazem zaznajomić gracza z samą grą
  • Odpowiedz
#programowanie #gamedev

Serio trzeba umieć aż tyle na game deva? Załóżmy, ze taki poziom mida, który w swobodnie pływa w projektach.
Czy niektóre to są proste zagadnienia, że jeden artykuł wystarczy i temat można uznać za "zaliczony"?

W porownaniu do frontenda, https://raw.githubusercontent.com/kamranahmedse/developer-roadmap/master/images/frontend-v2.png to wygląda na o wiele więcej materiału do ogarnięcia. I po sobie wiem, że wystarczy 9 miesięcy luźnej nauki żeby zostać solidnym juniorem.
Melcma - #programowanie #gamedev

Serio trzeba umieć aż tyle na game deva? Załóżmy,...

źródło: comment_j198uH41UZTNuTVacYedlinTAegHFiBu.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak jestem chory to nie mogę normalnie pracować i wymyślam jakieś głupie i nie potrzebne rzeczy.

Dzisiaj wymyśliłem by zamiast tworzyć button na scenie i grzebać w inspektorze można by jebnąć % wysokości myszki względem wysokości ekranu i sprawdzić czy pasuje z % wysokości przycisku xd;

if (Input.GetMouseButtonUp(0))
{
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej #dziendobry
Postanowiłem kilka dni temu założyć bloga o tworzeniu gier i dzieląc się swoją wiedzą może pomóc komuś rozpocząć swoją karierę w branży gamedevu, czy też w stworzeniu własnej gry.

Oto pierwszy wpis (uwaga, trochę długi) o tym jak zamienić pomysł w pełnoprawną grę - http://jakrobicgry.pl/mam-zajbisty-pomysl-na-gre/

Co myślicie? Daje w ogóle radę, czy masakra jakaś? Jakieś tipsy, porady? Byłbym bardzo wdzięczny :)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

12/100 dni z książką

“W wielu przypadkach kod mógłby zupełnie obejść się bez komentarzy [...] Co wolelibyśmy zobaczyć? To:

if((employee.flags & HOURLY_FLAG) && (employee.age > 65))
czy to:
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FEAofTruss: A mi się wydaje, że to:

if((employee.flags & HOURLY_FLAG) && (employee.age > 65))

może być ciałem metody employee.isEligibleForFullBenefits()

Można też nie bawić się w takie rzeczy, że klasa employee która przechowuje zapewne informacje o pracownikach jest odpowiedzialna też za sprawdzanie ich, a napisać zgrabny interfejs który będzie się zajmował takimi rzeczami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@koder: pytanko odnosnie fabuły, ale od strony technicznej.. nie mam tu na mysli czegos tak rozbudowanego jak diablo 3 :) oczywiście ale jak zamierzasz wpleśc fabułę w silnik? jakoś na sztywno w kodzie, czy to jakis silnik osobny do fabuly sie robi ktory czyta jakis skrypt i ogarnia całosć?
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki z tagu #programowanie #programista15k #devrekolekcje #gamedev
Pytanie mam: mam taki problem - chcę wygenerować wszystkie możliwe układy kart przy grze w wojnę (9,10, figury) - jaki algorytm byłby najlepszy? Rozumiem że losowanie kolejnych kart na kolejnym miejscu i sprawdzanie czy już nie wystąpiły nie jest optymalne. Coś innego?
Potem dla danego zestawu będę generować wszystkie możliwe układy kart.
Tak sobie teraz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie mogę bo wziąłem fakturę VAT na firmę


@canto: i niby w czym to przeszkadza w używaniu tabletu przez weekend? Skoro i tak był używany to tylko nie zalej go kawą i śmigaj ( )
  • Odpowiedz
11/100 dni z książką


“Nie komentuj złego kodu - popraw go. (Brian W. Kernighan i P.J. Plaugher)”

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

10/100 dni z książką

“Funkcje powinny coś wykonywać lub odpowiadać na jakieś pytanie, ale nie powinny robić tych dwóch operacji jednocześnie. [...] Jako przykład weźmy następującą funkcję:

Public boolean set(String attribute, String value);
Lepszym rozwiązaniem jest oddzielenie polecenia od zapytania, dzięki czemu niejasność nie występuje:
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nilphilus: Jesli nawet nie do bazy to i tak przykład jest słaby
Coś jak:
if(zmienna == true ) zmienna = false;

jest masa funkcji które coś robią i coś zwracają i nie uważam że to nie jest
  • Odpowiedz
jest masa funkcji które coś robią i coś zwracają i nie uważam że to nie jest czytelne.

@zibizz1: gdyby tu tylko chodziło o to czy coś jest czytelne czy nie :) Ponadto CQRS, to może być ciekawa lektura.
  • Odpowiedz