@Wap30: Dobra informacja: naprawiłem. Zła informacja - nie wiem jak. Po prostu wywaliłem CollisionPolygon2D i zrobiłem nowy, taki sam. Zakładam, że był jakoś skorumpowany. Pewnie git by mi pokazał różnicę, ale aż tak bardzo to mi się nie chce drążyć.

I jak wrażenia? Ja kiedyś bawiłem się z AndEnginem, trochę pixi.js i obecnie bawię się Unity


Bardzo pozytywne. AndEngine nie znam, ale pixi.js to kompletnie inna para kaloszy. Unity i
koder - @Wap30: Dobra informacja: naprawiłem. Zła informacja - nie wiem jak. Po prost...

źródło: comment_FImbmC74iS44OBTPpLgkBn02YWp4pQcz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Pobawiłem się trochę 2D w #unity3d i chyba wyszło całkiem spoko :D

Co myślicie o takim wyglądzie przyszłej gry?

Jeszcze się zastanawiam, czy takową zrobić. Będzie chodziło głównie o rozwijanie technologii na ziemi, ale skupi się ona także o podróżach w kosmos (co szczególnie powinno zainteresować ludzi z tagu #spacex - sorka za wołanie xD). Kto by nie chciał rozwijać rakiety od podstaw? Zacząć od Falcona 1, a
denis-szwarc - Pobawiłem się trochę 2D w #unity3d i chyba wyszło całkiem spoko :D 

...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pokemongo #android #gamedev Po włożeniu karty sim i uruchomieniu telefonu minęło kilka minut, tyle co zdążyłem przeczytać wiadomości na messengerze i dostaję powiadomienie że aplikacja pokemongo przestałą działać. Telefon tyle co zrestartowany, pokemongo nie uruchamiane co najmniej miesiąc. Czy istnieją takie uprawnienia że aplikacja sama może uruchamiać procesy? A nawet jak są to po co to pokemongo?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki i Mirabelki!

W nawiązaniu do naszego wczorajszego wpisu Czas kontynuować nasz 100-dniowy challenge Na Przekór Wszystkiemu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Zgodnie z obietnicą, codziennie prowadzimy #rozdajo z jednym kluczem który wylosujemy między plusującymi.

Wczoraj w ramach startu wylosowaliśmy 10 kluczy, z jakiegoś powodu nie działał mi na tamtym wpisie
jan-grochowski - Cześć Mirki i Mirabelki!

W nawiązaniu do naszego wczorajszego wpi...

źródło: comment_UnWj52VSjB87YXg54oB4KQS1QwvJ3ORe.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

23/100 dni z książką

Trzy prawa TDD

“Możemy zdefiniować trzy następujące prawa:
Nie można zacząć pisać kodu produkcyjnego do momentu napisania niespełnionego testu jednostkowego.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FEAofTruss: Podobnie jak w wielu innych uogólnieniach - nie należy nadinterpretować. Może się okazać, że w skrajnym przypadku będziemy pisać naprzemiennie po jednym znaku testu i kodu. ;-)
  • Odpowiedz
Cześć Mirki i Mirabelki!

Jestem szefem studia tworzącego grę Gloria Victis, pewnie część z Was już nas zna - mamy dzisiaj dla was #rozdajo 10 kluczy.

Lurkuję na mirko codziennie na różnych tagach, i pomyślałem, że może fajną inicjatywą byłoby stworzenie czegoś w stylu #100browarowchallenge czy #koszuledotera na których codziennie wrzucałbym ciekawostki z tworzenia gry MMORPG przez małe studio. Wrzucałbym różne ciekawostki, statystyki, eastereggi czy rzeczy które zaskakują
jan-grochowski - Cześć Mirki i Mirabelki!

Jestem szefem studia tworzącego grę Glor...

źródło: comment_EN7Ooaa9q7XYzxPraIn6K739kld7Ri6S.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

22/100 dni z książką

Wczoraj rozgorzała gorąca dyskusja - dzisiaj temat nawiązujący.

Nie przekazujemy null.
Zwracanie wartości null z metod jest niedobrą praktyką, ale przekazywanie wartości null do metod jest jeszcze gorsze. O ile nie korzystamy z API, które oczekuje wartości null, i o ile mamy taką możliwość, powinniśmy unikać przekazywania null we własnym kodzie. [...] W większości języków programowania nie istnieje dobra metoda obsługi wartości null przypadkowo przekazywanych przez wywołującą procedurę. Z tego
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Razem z kumplami postanowiliśmy wspólnymi siłami stworzyć grę. Na początku mieliśmy robić poziomy ręcznie, jednak dzisiaj wpadliśmy na to, żeby wykorzystać wcześniej wykonane mechaniki i stworzyć z tego infinite runner. To powinno skrócić czas produkcji, albo chociaż pozwolić mi na dopieszczenie, skrzynek ze skórkami, które już są jednak całość można jeszcze pięknie oszlifować. Wideo nie przedstawia prawie nic, ale jeśli kogoś to zaciekawi to mogę wstawiać tutaj jakiś dziennik deweloperski, może wrzucałbym
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

„[…] zakładanie spodni zbyt często kłóci się z etosem indie developera.”

Pierwszy wpis z serii wywiadów z twórcami gier indie, gdzie rozmawiamy na temat niepublikowanego wcześniej wywiadu sprzed 5 lat.

Tom Grochowiak to założyciel studia MoaCube i autor takich gier jak Cinders, Solstice, Magi, czy Bonfire.

http://jakrobicgry.pl/retrospekcja-tom-grochowiak/
Anteuke - „[…] zakładanie spodni zbyt często kłóci się z etosem indie developera.”

...

źródło: comment_X8zewpZkZcpL6KlAyCDsqYxow6dDwrCw.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

21/100 dni z książką

Nie zwracamy null.
Nie zliczę widzianych przeze mnie aplikacji, w których niemal każdy wiersz kodu zawierał test wartości null. [...] Gdy zwracamy wartość null, w rzeczywistości tworzymy sobie dodatkową pracę i powodujemy problemy w funkcjach wywołujących. W takich przypadkach brak jednego testu wartości null powoduje, że aplikacja wymyka się spod kontroli.”

[
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FEAofTruss: Ta książka trochę przesadza w drugą stronę. W jaki sposób zwrócisz błąd wykonania (alternatywa dla nulla)?

Wyjątek? Jeszcze więcej kodu do złapania i zwijanie stosu.

Optional? Pole w obiekcie? Nadal potrzebujesz
  • Odpowiedz
Elo!

Jak wcześniej wspominałem jedną z głównych mechanik ma być zarządzanie tym jak będą ustawione konkretne rodzaje budynków na mapie.

Robię to w ten sposób że mam miasta (siła robocza), fabryki (produkcja), sklepy (automatyczna sprzedaż) oraz centra odkryć (rozwój). Budynki do działania potrzebują siły roboczej z sąsiadującego pola (miasta). Dodatkowo miasta mają właściwość transportu produktów do sklepu tak aby umożliwić posiadanie zagłębia fabryk a gdzieś dalej jednego sklepu który wszystko będzie sprzedawał.
W trakcie
draculeq - Elo!

Jak wcześniej wspominałem jedną z głównych mechanik ma być zarządz...

źródło: comment_zlZq1dIA07pF3r3gv2sDguVD1DBmtnKG.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cieszę się że już nie pracuję tam gdzie pracowałem. Dostałem dzisiaj info że trzech z moich ex-współpracowników postanowiło zabrać się za #gamedev. Zanim w ogóle zaczęli myśleć o tym jak by miała wyglądać ich pierwsza gra to zaczęli od dyskusji o tym jaką formę Pay2Win obrać, co tam powinno być płatne, jakie zyski powinien mieć gracz za płacenie, czy wypuścić grę tylko na #android czy może też
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FEAofTruss: Czytam sobie ten czalendż od jakiegoś czasu i mam wrażenie że takie lakoniczne zdania wyrwane z kontekstu są bardziej szkodliwe niż pożyteczne. Przydałoby się jakieś podbudowanie tego zdania komentarzem. W obecnej formie nie rozumiem o co chodzi i po co to komu. (,)
  • Odpowiedz
@FEAofTruss swoją drogą należy według mnie rozróżniać wyjątki od błędów Wyjątek- sytuację wyjątkowe jak brak internetu, brak połączenia z bazą itp i je obsługiwać normalnie Exceptionami Błędy - normalne sytuacje takie brak użytkownika, niedozwolona akcja itp i je już powinno według mnie się obsługiwać normalnie z poziomu kodu a nie jakieś magiczne goto w postaci wyjątku. Pomocne tu są chociażby Either z vavra
  • Odpowiedz