5/100 dni z książką


“W hipotetycznej aplikacji o nazwie Luksusowa stacja benzynowa nie należy prefiksować każdej klasy skrótem LSB. Po prostu będziemy mieli przeciwko sobie używane narzędzia. Wpisujemy L, naciskamy klawisz dokańczania i otrzymujemy długą na kilometr listę wszystkich klas w systemie.”
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile w praktyce znaczy samodzielne napisanie i wydanie swojej gry mobilnej, kiedy szukamy pracy w #gamedev?
Wiem, że wiele zależy od gry, ale umówmy się, że nie chodzi o coś, co można napisać w miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

4/100 dni z książką

“Gdy konstruktory są przeciążone, należy używać metod fabryk o nazwach opisujących argumenty. Na przykład:

Complex fulcrumPoint = Complex.FromRealNumber(23.0);
Jest zwykle lepsze od:
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka. Znowu ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrobiłem kilka zmian, by uprzyjemnić rozgrywkę w tej wczesnej wersji testowej.
- podczas zmiany cyklu dnia i nocy zmieniają się skyboxy i wygląda to po prostu lepiej
- zmiana kamery nie skacze już do tymczasowych kamer, tylko do tych, które są aktywne. Z tym związany jest też niestety bug, którego nie mam czasu naprawić, a mianowicie główna kamera postaci jest w scenie dwa razy.
- Dodałem
TymRazemNieBedeBordo - Siemka. Znowu ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrobiłem kilka zmian, by uprzy...

źródło: comment_NpXhsiSaWakdC9znbRB5vpwOHRZijGz5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

3/100 dni z książką

“Osobiście pozostawiam nazwy interfejsów bez dekoracji. Początkowe I, tak częste w istniejącej bazie kodu, jest w najlepszym przypadku zakłóceniem, a w najgorszym nośnikiem zbyt dużej ilości informacji. Nie chcę, aby moi użytkownicy wiedzieli, że przekazuję im interfejs.”


#feaoftruss #czystykod #programowanie #programista15k #webdev #gamedev
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@FEAofTruss: nie rozumiem, przecież użytkownik powinien wiedzieć że ma do czynienia z interfejsem a nie np klasą abstrakcyjną. Możesz mi to wyjaśnić?
  • Odpowiedz
@kovalski: Otóż nie.

Dla Ciebie jako użytkownika interfejsu jest bardzo wszystko jedno, co dostaniesz pod spodem. To, co Ciebie interesuje to fakt, że rzecz, którą dostajesz wyraża pewne zachowanie.

Na przykład:
Jeżeli masz interfejs Printable z metodą print() to Tobie obojętne jakiego typu obiekty do Ciebie przychodzą. Mogą przyjść PDFy, obrazki, pasta o serwerowni. Tak długo jak każdy z tych obiektów obsługuje Printable to będzie traktowany kompletnie jednakowo.
  • Odpowiedz
Witam po krótkiej przerwie koledzy.

Dziękuje wam. Za komentarze, rady, za plusy, za wszystko. Dzięki wam chciało mi się wstawać rano i pchać to wszystko do przodu, mimo, że momentami było ciężko.

Nadszedł czas by się odwdzięczyć. Nie będę was zanudzać tym, co zrobiłem, gdzie przeniosłem jakiś piksel... sami sprawdźcie. Skończyłem pierwszy publiczny test build, który już teraz możecie pobrać i sami sprawdzić. W linku znajdują się wszystkie podstawowe informacje dotyczące projektu,
TymRazemNieBedeBordo - Witam po krótkiej przerwie koledzy. 

Dziękuje wam. Za komen...

źródło: comment_3eAZz18oOYKh2s6wnnHM5huVt4XMyF5x.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@BaRi: pomysł fajny ale wtedy musiałbym ciąć wszystko jak w jalopy. Wiesz czas, symulowac zużycie części o wiele szybciej, paliwo schodzace 5x szybciej. Stawiam bardziej na realizm niż na ułatwienia

  • Odpowiedz
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SzymonBala.JumpandJump
Kolejna aktualizacja mojej twórczości własnej już wypuszczona. Dodane nowe postacie i nowe rodzaje pięter. Jakie postacie i rodzaje pięter dodać następne?

Chętnie odpowiem na pytania co i jak zrobione. Jak macie jakieś uwagi coś jest totalnie skopane to piszcie.
#chwalesie #tworczoscwlasna #gamedev
macher - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SzymonBala.JumpandJump
Ko...

źródło: comment_BivdsjT8ove7U7XlJNTfrMA0ltE9iqoD.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile zarobiłeś już na tej/innych gierkach?


@defaulttt: 2.50 pln czyli generalnie nic.

W poprzednich wpisach pisałeś że robisz w C# i Unity. Długo uczyłeś się C#? Zaczynałeś od internetowych poradników czy jakichś
  • Odpowiedz
@defaulttt: a też Ci odpowiem co mi tam.
1. trochę internetów, ale bardziej książki i powtarzanie krok po kroku to co autor napisał. Jak już o własną twórczość chodzi i czegoś nie wiem wpisuje po eng w google z dopiskiem unity i zawsze znajduję szystko na dany temat.
2. mam kilka na koncie, np projekt który robiłem ze znajomą jako jej zaliczenie z grafiki na ASP. Wiadomo grafiki i animacje
  • Odpowiedz
Miałem dzisiaj kończyć Enceladus Prime w #deltav, a tu w świeżo skompilowanym #godot wyskakuje mi bug, który całą fizykę gry rozwala w mak :/

Jak tu robić? (°°

I teraz zamiast robić swoją grę, robię bisekcję commitów w źródle #godot, żeby znaleźć który mi grę psuje. Wolę debugować własny kod.

#kodermakesgames #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, kilka godzin temu zakończył się UE4Jam, w którym miałem przyjemność brać udział.
Grę którą stworzyliśmy można pobrać tutaj:
https://itch.io/jam/2018-summer-ue4jam/rate/295820
Gra wymaga przynajmniej dwóch padów kompatybilnych z xinput.
Chciałbym napisać dłuższe podsumowanie, ale jestem już bardzo zmęczony, więc może innym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak zawsze, zapraszam do obserwowania mojego profilu na Twitterze, gdzie wrzucam postęp
LoganWhyz - Cześć, kilka godzin temu zakończył się UE4Jam, w którym miałem przyjemnoś...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pytanko do osób z #lua i #gamedev
czy ktoś z was używa/ł silnika #defold ?
Warto się za niego brać czy lepiej odpuścić?
O ile sam silnik wygląda spoko to mam wrażenie że jest dość mało tutoriali do niego.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@defaulttt: Mi się spodobał ale brak było prostych poradników więc z niego zrezygnowałem na rzecz Corona. Mimo to muszę zaznaczyć że wiele funkcjonalności których brak wyżej wspomnianemu frameworkowi w tym wsparcie dla map przygotowanych w programie Tiled oraz wsparcie dla animacji przygotowanych w programie Spine. Od czasu gdy go używałem mogło się wiele zmienić proponuje sprawdzić dostępność poradników na stronie defold oraz youtube.
  • Odpowiedz
  • 0
@LeD7 właśnie sprawdziłem, wynika że te mapy z Tiled można ładować do Defolda, tak samo animacje z Spine (chociaż jest ostrzeżenie że jakiejś tam funkcji brakuje. Dla mnie bez znaczenia bo raczej tego Spine nie użyje ¯_(ツ)_/¯)
No to dzisiaj sobie zobacze
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koder: Tak, mam inne. Siedzę tylko w gamedevie i sporo obserwuję jak i co się dzieje.
Nigdy nie interesowałem się książkami, pewnie też stąd różnica w poglądzie.

Bardzo mocno widać to na rynku mobilnym. Gdzie jest sporo wydawców jak np Boombit ( @ofczy ) którzy chętnie przygarną gotową grę i pomogą z retencją i innymi pierdółami żeby gra zarabiała i wsadza kasę w reklamy i pozyskiwanie graczy.

Na pc zresztą nie jest
  • Odpowiedz
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SzymonBala.JumpandJump
Kolejna aktualizacja mojej twórczości własnej już wypuszczona. Dodany nowy sposób sterowania, nowe rodzaje pietra i listy z najlepszymi wynikami(od googla).

Gierka inspirowana jedną z legend zajęć informatyki czyli icytowerem, znaczy skaczemy w górę by przeżyć.

Chętnie odpowiem na pytania co i jak zrobione. Jak macie jakieś uwagi coś jest totalnie skopane to piszcie.
#chwalesie #tworczoscwlasna #gamedev
macher - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SzymonBala.JumpandJump
Ko...

źródło: comment_fbuY41UcBQkJA05sfMpLab9ub9exqfsY.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach