#piszzwykopem #przegryw bo wymyślilem sobie taki pomysł na opowiadanie, a że coś czuję że #!$%@? a nie to napisze to wam opowiem o co chodzi. Bierzemy sobie płytę od Caretakera the haunted ball room. I teraz tak wyobrażamy sobie anona, który stoi na klifie i już ma skoczyć kiedy podchodzi do niego ładna dziewczyna ubrana staromodnie i zaprasza go na bal. I teraz o co chodzi w opowiadaniu
wytrzzeszcz - #piszzwykopem #przegryw bo wymyślilem sobie taki pomysł na opowiadanie,...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ikonian: jak mamy dobry sygnał to obserwator z wnętrza telewizora nie różni się od obserwatora z zewnątrz.
traktujemy szkło lampy kineskopowej jak okno
jak będzie wyglądał świat zewnętrzny jeśli obserwator jest zniekształcony.
czy rozumiesz?
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: zależy "gdzie" znajduje się obserwator i czym jest świat wewnatrz telewizora. Czy jest to świat materialny, czy wirtualny? Jeśli uznać go za równoległy wszechświat to można ukazać "nasz świat" jako ten znieksztalcony np: przez kineskop, ale tak nie musi byc
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Nigdy nie byłem jakimś genialnym uczniem w szkole, chyba najbardziej wycofanym z całej klasy ale tym samym najbardziej spokojnym wręcz bym powiedział że zbytnio poważnym przez co czasem odstręszającym. Do nauki się jakoś zbytnio nie przykładałem i jak z angielskiego/polskiego jakoś uchodziło z samych lekcji tak z matmy/fizyki miałem nieraz poprawki i zwykle mama za mnie wykonywała prace domowe bądź z neta przepisywałem a nauczyciele się nade mną litowali. I teraz tak, czy w wieku 21 lat po liceum i bardzo małym zaangażowaniu w nauki ścisłe, da się podejść do matury nie wiem... czerpiąc wiedzę z książek i tego co mamy w internecie? Moi rodzice są po liceum, kiedyś im się firma posypała i od tamtego czasu za dnia kupują zakupy a resztę dnia spędzają w łóżku przed telewizorem czy to rozmowach. Jak to mama powiedziała próbując mi wytłumaczyć " mama głupia xdd " A jednak chciałbym coś więcej wyciągnąć z życia a z drugiej widząc internetowe arkusze z matury 2021 i widząc tą ścisłość zadań nie wiem czy temu podołam. Tak btw znaliście jakiegoś sebka czy tam kogoś kto olewał naukę a później podszedł do matury i nią zdał? Nie chciałbym być pokoleniem moich rodziców
#pytanie #matura #matematyka #fizyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nigdy nie byłem jakimś genialnym uc...

źródło: comment_1635192429naQXEa5qqeqayHHBpriERW.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Pytanie podstawowe: do czego ta matura jest Ci potrzebna? Idź na lekcje biznesu do starych, wyciągnij wnioski co schrzanili, że się posypało i do przodu.
Co do podręczników - po to są, żeby się przy ich pomocy nauczyć. Jak są chęci to moim zdaniem żadnych korepetycji nie potrzeba. Praktykę załatwi rozwiązanie odpowiedniej ilości zadań, systematyczność i upór. W czasach internetu, gdzie masz dostępna wiedzę podana na setki sposobów za
  • Odpowiedz
Sprzedam wam dzisiaj jedną ciekawostkę bo pewnie jest tu jeszcze sporo osób, które o tym nie wie. Ostatnio powiedziałem o tym kumplowi to był nieźle zdziwiony i przez dłuższy czas nie mógł w to uwierzyć. Uwierzył dopiero, aż wykonał prosty eksperyment o którym piszę dalej.

Otóż jeśli jedziecie rowerem, skuterem lub motocyklem to żeby skręcić w prawo musicie skręcić kierownicą... w lewo. I odpowiednio jeśli chcecie skręcić w lewo to musicie skręcić kierownicą w prawo. I tak dokładnie robicie cały czas nawet o tym nie wiedząc. Być może macie teraz mindfucka i myślicie że żartuję albo kłamię. Ale jest dokładnie tak jak mówię.

Fachowo to się nazywa przeciwskręt i jest masa materiałów na ten temat w Internecie. Jeśli jeździcie motocyklem to pewnie dobrze o tym wiecie, bo na dobrych kursach o tym uczą. W skrócie jednoślad skręca tylko dzięki pochyleniu pojazdu, wraz z kierowcą i opcjonalnie pasażerem, w kierunku zakrętu. A żeby pochylić taki pojazd w prawo trzeba wykonać ruch kierownicą w lewo. Dzięki siłom działającym na koło wytrąca to pojazd z równowagi pochyla w odpowiednim kierunku.

Jeśli
kotbehemoth - Sprzedam wam dzisiaj jedną ciekawostkę bo pewnie jest tu jeszcze sporo ...

źródło: comment_1635177827ZCLCWHUejTk2QqTVIRoS5L.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kanciak12: nie da się nieużywać przeciwskrętu. Każda jazda na jednośladzie na tym się opiera. Jak jedziesz rowerem i trzymasz kierownicę to cały czas korzystasz z przeciwskrętu. Tylko nieświadomie. Być może faktycznie lepiej go nie stosować świadomie do zacieśniania zakrętów jak przy motocyklu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemka, koleżanka potrzebuje informacji o zastosowaniu i zasadach działania filtru ziarnistego. Mówi, że na internecie nic konkretnego nie ma, albo są informacje powierzchowne. ¯\_(ツ)_/¯

Fachowcy, dalibyście radę napisać coś o tym albo odesłać do jakiejś legitnej strony? Z góry dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #pytaniedoeksperta #hydrodynamika #filtry #fizyka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czytamy naturę #103 | (Elektro)akupunktura - Chmurne noce na Wenus - Ofiary są fajne!

Wprost: https://www.youtube.com/watch?v=VdYcuvsPacQ
A tu wypokalizko: https://www.wykop.pl/link/6333139/elektro-akupunktura-chmurne-noce-na-wenus-ofiary-sa-fajne-czytamy-103/

W 103. odcinku "Czytamy naturę" opowiadam:
LukaszLamza - Czytamy naturę #103 | (Elektro)akupunktura - Chmurne noce na Wenus - Of...

źródło: comment_1635157853OmXuAOjc8LVDybzs311edL.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rhqq: Hehe. No to słuchaj. Mam póki co dwie żarówki zwieszające się z sufitu, używane biurko i krzesło z OLXa oraz (na bogato!) 3 nowe regały magazynowe z Castoramy na książki. "Biuro" ma 8m2. Drzwi jeszcze nie ma. ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale to moje pierwsze zupełnie własne miejsce do pracy i jaram się jak gupi. Muszę tylko szybko wyeliminować pogłos, bo bym już chciał nagrywać
  • Odpowiedz
Dlaczego w symulacji, w której żyjemy, prościej było zaimplementować zakrzywienie czasoprzestrzeni i zrobić złudzenie grawitacji, niż po prostu zrobić tą grawitację w prosty sposób implementując przyciąganie zależne od masy? #fizyka #astronomia #programowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bo mozesz uzyc jednego modelu do wszystkiego a nie mnóstwa modelów do kazdego zjawiska. Z reszta to tylko twoja intepretacja z punktu widzenia trzech wymiarow, inaczej to wyglada z punktu widzenia innych wymiarow. Model bylby ułomny i miał mnostwo bugów.
  • Odpowiedz
#fizyka #podstawowka #matematyka #michupyta

Mirki, mam zadanie z podstawowki. Narysowana jest ciezarowka i przy niej dwie liczby 7000 i 70000 i mam dopisac do nich jednostki masy. Ciezarowka to bardziej 70 ton wiec przy 70000 dopisalbym kg, ale wtedy co przy 7000 wpisac?
Co to za jednostka kg * 10?

Np. na innym rysunku jest rower i sa liczby 150 i 15. 15 to
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wyglada, ze tez nie potraficie rozwiazac zadanka dla dziecka z podstawowki


@93michu93: bo to kolejne zadanie z cyklu 'zgadnij co autor miał na myśli'. Swoja droga 70000 N to nie jest 'ekwiwalent' 7000 kg jak już jesteśmy tacy szczegółowi.
  • Odpowiedz
@MOSS-FETT MOSS-FETT Bardzo ciekawe tematy. Sam ostatnio się zastanawiałem czy da się rozsądnie funkcjonować jednocześnie będąc zupełnie off-grid.
Drogie banki energii oparte o akumulatory odpadają. Ale mniejsze akumulatorowe plus większe oparte o przemianę fazową (wosk świecy i stabilizacja przy ok 60*C) jest to kusząca forma magazynowania energii cieplnej.
Konwersja wsteczna na energię elektryczną byłaby trudna, ale jeśli zdamy sobie sprawę z tego, że większość zużywanej energii to grzanie lub chłodzenie -
  • Odpowiedz
@MOSS-FETT: z chęcią posłucham

Sam ostatnio się zastanawiałem czy da się rozsądnie funkcjonować jednocześnie będąc zupełnie off-grid.


@mathmed: ja się tak zastanawiałem kiedyś ze 3 lata. Bardzo mocno zgłębiłem temat w wolnych chwilach. Przerobiłem (nie praktykowałem) wszystkie rozwiązania i skończyło się na tym że najlepiej byłoby mieć działkę na górce z możliwością postawienia cysterny na górze i na dole :D
  • Odpowiedz
@WhiteBandan: bo pod wpływem pola na elektrony działa siła. Składowa prostopadła siły spowoduje ich ruch, więc rozłożą się tak, że ta składowa zniknie (składowa równoległa nie, ponieważ nie mogą uciec z metalu). Przy okazji ten rozkład wytwarza swoje własne pole, które kompensuje te zewnętrzne, więc linia musi się tam kończyć - dalej jest już inna linia pola, a ponieważ się zniesie więc nawet nie ma sensu nic rysować, E=0 i
  • Odpowiedz
@KrolArthur: nie. Naskórkowość jest efektem powstawania prądów wirowych w przewodniku przez który płynie prąd przemienny.

Tu pytanie dotyczyło zwykłej indukcji elektrostatycznej. Metal jest skupiskiem (tzw. morzem) ogromnej liczby elektronów, które mogą swobodnie się przemieszczać. Zewnętrzne pole spowoduje że część się przyciągnie, część się odepchnie. Ich ułożenie spowoduje że w środku metalu pole od tych przesuniętych elektronów skompensuje zewnętrzne pole. I nie może być inaczej bo każdy inny rozkład spowodowałby powstanie
GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - @KrolArthur: nie. Naskórkowość jest efektem pow...

źródło: comment_163505719271reGy2RpFm2fO8onHjf08.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Mirki od #fizyka - ale taka trochę bardziej zaawansowana i związana z praktyką:
Chodzi o zjawiska falowe w #antena - jak traktować grubość "przewodnika" i dystansów między elementami gdy jego grubość zaczyna być relatywnie duża w stosunku do długości fali?
Czyli jeżeli kalkulujemy coś, to używamy wymiarów "żółtych" czy "zielonych" - i dlaczego tak (przykład to łaczenia anteny J - ale nie chodzi mi wyłącznie o nią, to
bialy100k - Mirki od #fizyka - ale taka trochę bardziej zaawansowana i związana z pra...

źródło: comment_1634987954VYTu6RDLe3yaoxOciRckNP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#nauka #fizyka

Hej mam takie głupie pytanie, które męczy mnie od dawna.

Jeżeli mamy wannę zimnej wody to ona szybciej zrobi się ciepła jeżeli będziemy wlewać ciepła wodę kranem w jedno miejsce czy szybciej będzie jak weźmiemy prysznic i będziemy wlewać wodę prysznicem po całej wannie ?

A może nie ma to żadnego znaczenia?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zazwyczaj z kranu do wanny płynie o wiele więcej wody niż przez prysznic. Więcej ciepłej wody = szybciej woda staje się cieplejsza. Jeśli założymy, że wody plynie tyle samo tu i tu, wtedy nie powinno to mieć znaczenia po wymieszaniu się wody, ale woda będzie cieplejsza w punkcie gdzie leci prosto z kranu, przed rozmieszaniem.
  • Odpowiedz
@olderoc: Tak jak poprzednik powiedział, ponadto przez wąż od prysznica możesz mieć jakieś symboliczne, ale jednak istniejące straty ciepła (bo otacza go chłodniejsze powietrze i odbiera to ciepło).

Ale tak matematycznie to raczej nie takie proste :D. I trzeba zamajtać nogą trzeba najlepiej żeby się wymieszała zimna woda z dna wanny z cieplejszą wodą przy powierzchni. No bo ciepła woda lana od dołu by sobie na skutek różnicy gęstości szła
  • Odpowiedz