Wszechświat mógł nigdy nie mieć początku twierdzą fizycy z Uniwersytetu w Liverpool.

W klasycznym sformułowani zbiorów przyczynowych,zbiory przyczynowe wyrastają z niczego w znany wszechświat. W naszym artykule nie ma jednak Wielkiego Wybuchu jako początku, ponieważ zbiory przyczynowe rozciągają się w przeszłość bez końca i zawsze jest coś, co było przed nimi.

Link do znaleziska: (dodałem krótkie tłumaczenie w komentarzu)
RFpNeFeFiFcL - Wszechświat mógł nigdy nie mieć początku twierdzą fizycy z Uniwersytet...

źródło: comment_1634150206I8Std2Nv2JFxZ6sAbA5iZl.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RFpNeFeFiFcL: Jeszcze przed czytaniem artykuły podzielę się uwaga, ze wprowadzanie nieskończoności w nauce, to dość brawurowy pomysł i takie hipotezy raczej nie mają długiego życia.
  • Odpowiedz
Za 3 dni znikam. Wiele lat temu zrobiłem stronę #debunk.pl która osiągnęła żenujące statystyki jak na obrazku. Na stronie starałem się odpowiadać na trudne tematy, debunkować mity etc. wszystko na podstawie prac naukowych i wypowiedzi naukowców. Sięgając po tematy błahe jak
https://www.debunk.pl/2018/04/pyl-z-sahary-czy-chemtrials-z-samolotow.html po ważniejsze i trudniejsze jak zdrowotne https://www.debunk.pl/2017/12/aspirator-katarek-czyscic-nos-czy-nie.html

Projekt niestety zyskał żadną popularność, ja nie mam pieniędzy aby opłacać domenę :D Zostały 3 dni. Mam chęci i tematy aby coś napisać, ale dla kogo? To straciło sens i zastanawiam się co z tym dalej?
Ktoś widzi tutaj potencjał?
Debunkowanie mitów przy covid-19 zrobiło się popularne więc tego typu portali trochę jest. Za kilka dni kończy się domena. Jeśli ktoś coś może doradzić to będę wdzięczny, bo trochę tego
Debunk - Za 3 dni znikam. Wiele lat temu zrobiłem stronę #debunk.pl która osiągnęła ż...

źródło: comment_1633855482UBKbDDIAemwmsLNOIAauk0.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gorion103: niby tak ale sami się patroni nie znajdą, a nie sądzę aby ktoś chciał taką stronę wspierać. Tak w akcje desperacji napisałem jak to wygląda bo trochę szkoda pracy włożonej, ale nie mam złudzeń. No chyba, że trafi się tu jakąś osoba co np. opłaci przedłużenie domeny a w zamian zrobię jakiś wpis na temat jaki ona wybierze i będę coś w tym temacie mieć :D
  • Odpowiedz
Jestem na ukończeniu Wszechświat w twojej Dłoni G Christophe'a, i prawie nic nie rozumiem, ale na tyle zafascynowała mnie ta tematyka, że chciałbym jednak choć trochę coś zrozumieć.

Są jakieś filmy czy cykle na youtubie w tym temacie, w miarę prosty sposób wprowadzające w świat współczesnej #fizykakwantowa ?
#fizyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Langus: chyba jedyne na poziomie PBS Spacetime to
https://youtube.com/c/CopernicuscenterEduPl
Reszta to albo wiedza sprzed lat (a wbrew pozorom wiedza kwantowa i kosmologiczna szybko się rozwija) albo powtarzają z przeinaczeniami i uproszczeniami po Spacetime.
Tylko o tym, co Cię interesuje jest o wiele mniej, z dodatku wymieszane z innymi tematykami.
Szukaj wykładów Michała Eckstaina czy Sebastiana Szybki.
  • Odpowiedz
@makrofag74 enegia na straty tarcia pochodzi z eteru, który jest magicznym aspektem wielowymiarowej rzeczywistości zakotwiczonej w obiektach mocy i manifestujacej się w naszym wymiarze jako prawa fizyki. Autor tego urządzenia skupił za pomocą trzeciego oka i piątej ręki całą siłę medytacji wymiaru zen w kulce, dzięki czemu stała się ona odległym echem kamienia mocy, te echo zwane eterem wychodzi poza ograniczenia narzucane przez fizykę.
  • Odpowiedz