• 0
Psychotropowe mogą być wydane na rp a nie rpw. Rpw to zwyczajowo recwprty nanarkotyki najczęściej morfina, fentanyl, oxykodon, metylofenidat czy zielsko
  • Odpowiedz
Jeśli to prawda to czemu psychiatrzy traktują zazwyczaj pacjentów z tymi zaburzeniami SSRI? Dokładanie jeszcze większej ilości Serotoniny ma w tym jakoś pomóc? Niczego się tak nie boję w leczeniu psychiatrycznym jak tego, że dostane złą diagnozę i coś co jeszcze mi pogorszy stan.

#depresja #fobiaspoleczna #nerwica #psychiatria #leki #leczenie #ssri #psychologia #depresja #
P.....k - Jeśli to prawda to czemu psychiatrzy traktują zazwyczaj pacjentów z tymi za...

źródło: 612311

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Paprycek: bo wspolczesna psychiatria to działanie na ślepo. Większość leków ma na wikipedii wpisane coś w stylu "dokładny mechanizm działania leku nie jest znany". Po drugie lekarz podczas wizyty godzinnej nie jest w stanie określić twojego stanu bo musiałby z tobą przebywać przez miesiąc 24/7 żeby jako tako cię poznać. Po trzecie ci ludzie nie mają pojęcia o niczym, całe pokolenia pacjentów były leczone ssri a miały adhd w europie
  • Odpowiedz
@Paprycek: no to nie dziwię się, że SSRI prawie nie działają na moją fobię społeczną. Tzn. coś tam działają, ale powodują straszne pobudzenie psychoruchowe (akatyzja / agitacja). Oj, chyba mam za dużo serotoniny.

Psychiatra chyba powinien mniej więcej potrafić oszacować w jakim kierunku poprowadzić leczenie, a nie strzelać lekami na oślep i który w końcu pomoże.


@Paprycek: leczenie psychiatryczne dosłownie polega na przepisywaniu na oślep lekami i liczeniu,
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: No przecież stąd się jego ksywa wzięła. Do tego jeszcze clenbuterol chyba łykał, a cyklami dzielił się na forum insomnia. A potem się napinał i mówił, że ma lepsze efekty od Pudziana po 1.5 roku, lepsze efekty od Karola Wojtyły i kogokolwiek.
  • Odpowiedz
@ranunculus: No właśnie chyba nie, bo można wykupić zamiennik tego z recepty ( ʖ̯)


@MakaronowyStwor: "zamiennik" jest wprowadzającym w błąd określeniem, bo sugeruje, że to coś podobnego, a nie dokładnie to samo. A mówimy o tych samych lekach (ta sama substancja czynna), tylko różnych producentów.

Odpowiadając na pytanie: nie ważne jaką nazwę handlową leku masz na recepcie, zawsze możesz kupić w aptece
  • Odpowiedz
@Noniusz chodzi mi o kwestie kinetyczne typu AUC i tak dalej. To co mówisz to też jest prawda, ale to tyczy się nawet tego samego leku, tego samego producenta
  • Odpowiedz
@soshiu: teoretycznie mechanizm uwalniania jest trochę inny jeśli chodzi o drugi wyrzut, ale - przynajmniej dla mnie - to to samo, tylko we w----------m opakowaniu
  • Odpowiedz
Mirki, usuwałem ósemkę w czwartek. Od czwartku jestem na przeciwbólowych. Czwartek, piątek, sobota brałem nimesil po dwie saszetki dziennie, ale średnio pomagał. Wczoraj wziąłem 3 X 400mg ibuprofenu i się zaczęło. Napierała mnie brzuch, nie mogę się wypróżnić, lecą tylko takie "bobki" podobne do bobków moich królików xD co mogę wziąć na ten ból brzucha, ząb mnie yebie (a raczej jego brak), brzuch mnie yebie i myślę, że zaraz oszaleję. Internet nic
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Swiadek_Szatana_: placisz za wiele rzeczy. To ze o dicloforze uslyszalas w telewizji, radio czy przeczytalas w gazecie, za ladne opakowanie, za inne produkty z portfolio firmy ktore sie nie utrzymuja.

Leki wzbudaja jakies absurdalne emocje. Czy piszesz post o tym ze jest maslo laciate za 4 zl i kerrygold za 10? ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@PsiPatrolek: pewnie chodzi o mutacje. Covid też mutuje i próbują dopasować szczepienie do szczepu wirusa, ale nie idzie. No to przeziębienie mnie jest takim zagrożeniem.
  • Odpowiedz
@NieWiemGdzie: jak byłem z kotem u weterynarza to dostawałem po wizycie kartkę A4 z zaleceniami co i jak podawać, co robić, kiedy kontrola itd.

Natomiast jeżeli chodzi o ludzkie zdrowie to najlepsze co lekarz może zrobić to napisać odręcznie jakieś hieroglify, odburknąć szybko jak stosować (albo i nie bo już następny pacjent) albo jebnąć takiego babola jak powyżej
No i nie ważne że osoba ma 70-80 lat, szybko na wizycie
  • Odpowiedz
#pracbaza #szpital #apteka #aptekaszpitalna #farmacja
Cześć! Co myślicie o pracy w aptece szpitalnej jako mgr. farmacji. Mam 29 lat popróbowałem parę innych rzeczy i teraz na stażu Frondendowca jak widzę, że sobie nie dam rady z ilością nauki w przyszłości i ogólnie tą pracą to się zastanawiam nad szpitalną. Czy ciężko się dostać i utrzymać? Czy jest to dalej taka spokojna praca
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętacie klasyczną scenę z Milczenia Owiec, gdzie Lecter opowiada Starling o posiłku ze swojej ofiary? Coś w stylu „Zjadłem jego wątrobę z fasolką, popijając zacnym Chianti”. Zanim przejdę do rzeczy, to w sumie warto też wspomnieć o małym fakcie. W każdej polskiej wersji językowej tego filmu spotykałam się z określeniem ‚fasolka’, ale zrobiłam mały research, ponieważ w wersji oryginalnej użyto określenia ‚fava beans’ i nie byłam pewna co to za rodzaj fasoli.
SaintWykopek - >Pamiętacie klasyczną scenę z Milczenia Owiec, gdzie Lecter opowiada S...

źródło: comment_1669529928yxurI7xjPEC2iLda4RE9zr

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zeek: nie nie byczku, taki ktoś jak hannibal nie był zwykłym p-----m ;) to co napisał OP to taka wisienka na torcie tej roli, smaczek który trudno wyłapać ale pokazuje jeszcze bardziej jego chory umysł lecz poukładany w pewnych sferach
  • Odpowiedz
Cześć

Oddaje dzisiaj krew i mocz do badania.
Wynik którego oczekuję musi mnie dyskwalifikować.. do wszystkiego, szczególnie bycia ojcem.
Jest godz. 10, o 18 jest godzina zero.
Proszę o podpowiedzi, czego należy się nażreć, żeby przekroczyć znacznie normy stężeń "czegoś" w oddawanych płynach.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach