Mirki kochane, czy w sklepach typu Media Expert, RTV Euro AGD itp. dostanę zaciskacz i końcówki do RJ45? Moj kochany piesek przegryzł mi Etherneta i nie chce.mi sie czekac 2-3 dni na dostawe z alledrogo ani jechac dalej do OBI, liroja i tym podobnych.
#kiciochpyta #majsterkowanie #elektryka
#kiciochpyta #majsterkowanie #elektryka































Gniazdko mam natynkowe - nie mam puszki. Kable z podłogi są cholernie krótkie, a samo gniazdko (jakiejś polskiej marki typu timex czy ospel) jest dość ciasne. Jak się postarać, to ponaginam te druty ze ściany i jako tako gniazdko się udaje zamknąć. Ale jest tam już wszystkiego
@RRybak: nie, nie można tak. Jeśli to jest obwód z przewodem 2,5mm2, zabezpieczony wyłącznikiem 16A, to przedłużenie musisz zrobić tez przewodem 2,5mm2. Inaczej w sytuacji, gdy ta twoja latarnia albo przewód idący do niej się popsuje i zacznie pobierać duży prąd albo ktoś kiedyś zamiast niej podłączy w to miejsce np. Farelkę i spowoduje przeciążenie
@RRybak: a jeśli przetwornica zasilająca ten przekaźnik zigbee będzie miała awarię i wykona w instalacji czyste zwarcie?
Tak, rozumiem, że do pudełeczka w stylu przekaźnika zigbee trochę głupio ciągnąć instalacyjny przewód 3x2,5mm2. Ale jeśli robisz to jako instalację zamontowaną na stałe, to tak właśnie powinna wyglądać. I jeśli kiedyś
źródło: comment_16450208500Pm0T7OLeVHXzFPL5w0W8M.jpg
Pobierz