Ej pod jakim hasłem mogę znaleźć takie gumowe (?) nakładki na kable?
Potrzebuje zrobic nowy oplot w samochodzie na wiązce i chciałbym dać w niektórych miejscach przy wtyczkach takie coś własnie ale za cholere nie moge tego znaleźć XDD

Przy okazji taki oplot styknie pod maskę np do kabli do cewek?
temperatura pracy: -70°C ~
IGorgonzolass - Ej pod jakim hasłem mogę znaleźć takie gumowe (?) nakładki na kable?
...

źródło: comment_1644446971jKmnPvc0dt7ktscQ103aJp.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy po robocie takiego pomagiera projektantowi zostaje coś do roboty oprócz przybicia pieczątki? XD
Bo zakres wymagań wygląda jakby trzeba było robić wszystko od zera do bohatera, a kasa jak za wymianę żarówek na korytarzu
https://www.pracuj.pl/praca/asystent-projektanta-elektryka-warszawa,oferta,1001489069
#elektryka #pracbaza #januszebiznesu
Felonious_Gru - Czy po robocie takiego pomagiera projektantowi zostaje coś do roboty ...

źródło: comment_1644443650OPgAP6jKkeEq7KmiuZE2qz.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vieniasn: @sl1der: najlepsze jest to "część etatu", jakby ktoś miał się nudzić będąc jednocześnie kierownikiem,zaopatrzeniowcem, handlowcem, projektantem i konsultantem xD

Jeszcze gdyby to bylo ogłoszenie w Odessie to może i bym zrozumiał,ale w Warszawie to za lepsze pieniądze robi kierownik zmiany macdonalda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 313
@tygrysekk: nice b8 m8 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a dla kogoś kto nie umie w elektryke i nie czai trolla: to nie jest dobrze, wago służy do łączenia kabli, w tym przypadku potrzebna jest albo kostka albo 3 takie wago żeby zabezpieczyć kable.
  • Odpowiedz
@mentari: Jak trzeba przedłużyć to jest to w zasadzie jedyny sposób. Skrętki, tulejki i termokurcze i zatynkowanie nie wchodzą w grę. Pod gniazdem też we w miarę nowej instalacji masz spięte obwody wago z odejściem na gniazdo. Pod łącznikiem oświetleniowym też. Puszka z połączeniami. Nawet już można zatynkować delikatnie (oby wiedzieć, gdzie szukać jakby się coś działo)
  • Odpowiedz
mirki, przeprowadzilem sie i jestem w nowym mieszkaniu. poprzedni lokator zabral ze soba wszystkie sprzety.
kminie jak podlaczyc piec i plyte grzewcza. piec i plyta to lagan z ikei.
kojarzycie jak to podlaczyc? piec i plyta sa 3 fazowe.

jest jeden, dosc dlugi i gruby kabel w kuchni - wydaje mi sie, ze byl do niego podlaczony ktorys z powyzszych wczesniej. czy ma sens dorobienie wtyczki do plyty grzewczej i podpiecie jej do
kbk - mirki, przeprowadzilem sie i jestem w nowym mieszkaniu. poprzedni lokator zabra...

źródło: comment_1644334732A8ZWdFbhrYcSjafLmubBaw.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@k_b_k: w gniazdku brązowy, czarny, szary to przewody fazowe, niebieski - neutralny, żółto zielony to przewód ochronny, czyli piec i płyta jednofazowe są. Przy twoim stanie wiedzy, radziłbym ci wezwać elektryka bo w najlepszym wypadku coś spalisz, w najgorszym , coś se zrobisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest jakaś alternatywa dla puszek podtynkowych celem połączenia podtynkowych 3-zylowych ydyp w istniejącej instalacji?

Najmniejsze co znalazłem, to puszka kinkietowa fi 38, gł 45. Ja muszę tam wepchnąć tylko przewód i 3x podwojne WAGO.

Przewód nie uszkodzony, ale wymieniam gniazdo i puszkę na głęboką, a zostawili za krótkie przewody, izolacja zewnętrzna kończy się poza nową puszką. Pewnie by się dało zategować tak, ale wolę zrobić po bożemu. Tym bardziej, że przez to
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakiś typ wyłącznika elektrycznego, który to ogarnie?

Wyłącznik 1 włącza światło A.
Jeżeli 1 jest włączony to wyłącznikiem 2 można włączyć światło B.
Wyłączenie wyłącznika 1 zgasi A i B.
Kolejne włączenie wyłącznika 1 ZAŚWIECI TYLKO A.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tre33: zamiast utrudniać sobie życie, daj dwa włączniki schodowe podwójne (albo jeden podwójny oraz dwa pojedyncze w różnych miejscach). Wtedy oprócz osobnych włączników do światła A i B masz też w innym miejscu dodatkowy włącznik pozwalający je zgasić lub zapalić
  • Odpowiedz
Ile węgla musi spalić elektrownia żeby u mnie w domu przez 10h świeciły się trzy żarówki 100W ?
Albo np działała lodówka?
Da radę to ktoś wyliczyć? ;D
Bo mam wrażenie że cena prądu jest niewspółmiernie niska w stosunku do ilości spalanego węgla aby ją wytworzyć? Mylę się?

#matematyka #wegiel #prad #elektryka #fizyka #nauka
L.....n - Ile węgla musi spalić elektrownia żeby u mnie w domu przez 10h świeciły się...

źródło: comment_1644267991HSfyE1D51FN90w4BcI6quC.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z góry uprzedzam, że moja wiedza w tych tematach jest na prawie zerowym poziomie także proszę o wyrozumiałość ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chciałbym jak najmniejszym kosztem oświetlić ściankę, nad nią będzie listwa dekoracyjna, w której chciałbym umieścić dwie taśmy ledowe (jedna na górze, druga na dole listwy) i połączyć je równoległe - w tym momencie nasuwają się trzy pytania:

1. Czy mogę przykleić taśmę LED bezpośrednio na tą listwę, która jest pokryta
Yakuzafu - Z góry uprzedzam, że moja wiedza w tych tematach jest na prawie zerowym po...

źródło: comment_1644260056TYUVaUkLbwQuUUV2eEWdwC.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yakuzafu: Lepiej jest kupic aluminiowe profile, przykrecic je od wewnatrz listw dekoracyjnych i dopiero do nich przykleic ledy. Bez tego beda dzialac ale wysoka temperatura bardzo skroci ich zywotnosc. Kabel moze byc dlugi ale musi byc wtedy grubszy. Inaczej stracisz czesc napiecia na opor kabla w przypadku zasilania i ledy beda ciemniejsze, moga tez wystapic inne problemy w przypadku sterownika. Sa tez sterowniki komunikujace się z pilotem bezprzewodowo, wtedy mozesz
  • Odpowiedz
zabiło noworodka inny był w stanie krytycznym (grudzień 2021 Łomża)


@LonNon: co najwyżej chińska ładowarka z przebiciem, albo to był całkiem inny kabel.

Kiedyś zabiło nastolatkę bo "ładowała" telefon w wannie, prawa była tak, że ładowarka razem z przedłużaczem wpadła do wanny...
  • Odpowiedz
@LonNon: Czyli chcesz rozwinięcie, ok.
Więc, markowe "ładowarki" będą tam mieć 5V, telefon potem sobie negocjuje że chce np te 20V pobrać(chociaż nawet te 20V Ci nic nie zrobi poważnego), napięcie stałe 5V posmyra Cię tylko po języku.
No a niemarkowe, cóż, może się zdarzyć, że chińczyk przyoszczędził na izolacji galwanicznej i jest szansa porażenia napięciem większym niż 20V i to przemienne, a przemienne jest bardziej niebezpieczne niż stałe.
Co
  • Odpowiedz
Mirki, czym się różnią te gniazdka? xd

Jedno po lewej w łazience to rozumiem jakieś lepsze.. mam takie gniazdka też naniesione w łazience na dole i w kuchni to rozumiem, że to jakieś gniazdka pod prądożerne AGD.

Ale w pokoju po prawej mam zaplanowane biuro, i do tego gniazdka planuje podłączyć komputer. Ale to jak rozumiem, tam też będzie bolec i to gniazdko jest uziemione? I takie 'zwykłe' gniazdko spokojnie stykną też
podle_insynuacje - Mirki, czym się różnią te gniazdka? xd

Jedno po lewej w łazienc...

źródło: comment_1644245547mNIXrx7bQL3jvYUgc4hPGt.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam już dosyć pracy biurowej, pracuje w spedycji za 5k netto ale już tym rzygam.
Ile średnio zarabia monter fotowoltaiki albo pomp ciepła.
Mam spore doświadczenie w tej branzy tyle, ze w uk. Chcę wrócic do OZE lub HVAC, ale nie wiem na jakie wynagrodzenie mogę liczyć. Nie boje sie pracy fizycznej po 10-12h dziennie, a wręcz lubie oby tylko kasa sie zgadzała.
#fotowoltaika #elektryka #pracbaza
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majk3l: taka cena w uslugach niestety. Ja odkad zaczalem z automatyka bram robic to nie odbieram przed 8 i po 17 i w sumie ludzie sie tego nauczyli. Nawet jak odbieram telefon od kogos nowego kolo tej 17 to slysze „mam nr od tego i tego, przepraszam ze tak pozno bo mi mowil ze pan juz o tych porach moze nie odebrac”. Kultura w narodzie tez widze sie poprawila przez
  • Odpowiedz