#anonimowemirkowyznania
Tyle lat miałem konto na wykopie i było dobrze, to nagle pewne dnia się obudziłem i wpadło mi do głowy żeby wrzucic paste o serwerowni :(

Teraz mam perma i nawet nie moge napisac do @soadfan z prosbą żeby zerknał na elektrode co mu napisałem. A napisałem artykuł z #elektryka do gazety i potrzebuję kogoś mądrego co mi wytknie moje bledy...

Nie idzcie tą drogą, nie wrzucajcie past
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MeksykańskiKnur: >
Nie idzcie tą drogą, nie wrzucajcie past o serwerowni, Wasze życie nie będzie lepsze, tylko bardziej puste, szare i smutne...

Mówisz? Kurczę, bo tak się właśnie zastanawiałam, czy ograniczenie wykopu nie podniesie jakości mojego życia i piszę to nieironicznie.

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@mrKoval: Nie wiem jeszcze kiedy, na teraz rozglądam się, rozpytuję. Dobre warunki tzn? Możesz napisać jaka to agencja, co robisz, gdzie, na jak długo masz kontrakt, z tego co piszesz masz swój pokój, miałeś to gdzieś zapewnione, w umowie? Na pewno docelowo będę chciał wynająć jakiś pokój.

Holandia jak najbardziej miejsce gdzie mógłbym mieszkać na stałe, uczyć się podstaw języka. Klimat, zadbane otoczenie, w wielu miejscach wystarczający angielski.
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki.

Powstał taki oto moduł (na nasze wewnętrzne potrzeby, część większego projektu) który tak na prawdę może być osobnym produktem ;)

Może ktoś będzie akurat coś takiego potrzebował ;) Chętnie nawiążemy współpracę z ewentualnym dystrybutorem.

Zakładam,
felixd - Mirki i Mirabelki. 

Powstał taki oto moduł (na nasze wewnętrzne potrzeby,...

źródło: comment_1644156069DaQ22uJqDKPAZNvljavC4T.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IGABOI: Ten konkrety projekt poszedł przez EasyEDA (przy okazji testowaliśmy oprogramowanie). Wrażenia oceniam bardzo pozytywnie, przy wszystkich jego ograniczeniach.
  • Odpowiedz
jeśli pracowałem na umowe zlecenie przez ponad rok i rozwiazalem umowe za porozumieniem stron, pojde na bezrobocie, zasilku nie dostane bo mi sie nie nalezy to czy urzad pracy (albo jakis odpowiednik, nie wiem jak to dziala) da mojemu nowemu pracodawcy jakies dofinansowanie za zatrudnienie mnie? #pracbaza #prawo #bezrobocie #elektryka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Muszę rozwalić i odświeżyć jeden pokój. Blok z wielkiej płyty, zbrojone ściany. Cała obecna instalacja jest na dwóch przewodach. Żeby obsłużyć nowy "plan" pomieszczenia, zamierzam puścić nowe kable 2.5mm w listwach przypodłogowych, celem dorobienia nowych gniazdek (te co są nijak nie odpowiadają umeblowaniu).

No i na tym etapie się zastanawiam, czy biorąc pod uwagę budownictwo, nie ułożyć już jakoś instalacji "po nowemu". Czy będzie dobrym pomysłem rozkuć trochę ścian i położyć już
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RRybak: moim zdaniem ciężko na raty to robić bo kable według dzisiejszych standardów łączy się dopiero w tablicy a tak musiałbyś robić puszki bo chyba nie zostawisz na kilka lat zwinietego kabla na ścianie
  • Odpowiedz
Włącznik swieczkowy nie do końca działa tak jak trzeba. Włącza się jedynie jedna żarówka z 3 w lampie, wszystko podpięte według schematu i nie tylko, próbowałem każdego możliwego podłączenia i lipa. Wcześniej był zamontowany włącznik pojedynczy i on włączał wszystkie 3 źródła swiatla w tym momencie działa tylko jedno (włącznik swieczkowy oryginalny, montowany przez dewelopera). Jest opcja ze jeszcze coś w lampie jest inaczej podpięte? #elektryka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Apocotokomu: czarny w którym jest napięcie powinieneś podłączyć na wejście wyłącznika, niebieski powinien być połączony z drugim niebieskim poza wyłącznikiem (i jeśli miałeś przedtem wyłącznik pojedynczy to tak samo powinny być połączone) a drugi czarny i żółto-zielony na wyjścia wyłącznika ale jeszcze bym sprawdził przy lampie czy tam ten żółto-zielony nie jest czasem na obudowę podpięty bo wtedy jednak lepiej go połączyć poza wyłącznikiem z drugim żółto-zielonym ;-)
  • Odpowiedz
@heheszek: Zmienili klasy energetyczne, to co było do tej pory w A, spadło do F. Chcieli zrobić miejsce na przyszłość na coraz bardziej energooszczędne urządzenia i usunąć te wszystkie A+++ itp.
  • Odpowiedz
#elektryka #akumulator #motoryzacja
Padł mi akumulator, bo samochód dawno nie jeździł. Pożyczyłem jakiś prostownik od kumpla. Po kilku godzinach ładowania prostownik pokazuje że akumulator jest rozładowany, a miernik 13,3v. Ładować do 14,4? Ufać miernikowi czy temu co pokazuje prostownik?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DonJohn: To zalezy od prostownika i stopnia naładowania ...
Jak nie skończył ładować to możesz mieć 13V nawet na podłączonym prostowniku.
Kilka godzin ładowania to za mało. Taki aku by dobić to trzeba zostawić na prostowniku na 48 godzin co najmniej.
  • Odpowiedz
Mireczki. Jest możliwość połączenia jakoś włącznika schodowego podwójnego z pojedynczym? Zrobiłem w pokoju okropny błąd prowadząc przewód 4 żyłowy od łącznika do łącznika i teraz będę miał problem z wł/wył dwóch źródeł światła. Czytałem coś o tych przekaźnikach bistabilnych ale nie wejdzie mi w wąską puszkę. A z tym połączeniem to chociaż żebym z jednego punktu zapalał dwa osobne źródła a z drugiego punktu wł/wył te dwa źródła na raz chociaż.
#
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opłacalność elektromobilności na liczbach...

Jakiś czas temu policzyłem sobie jak wygląda opłacalność zakupu nowego auta elektrycznego, w porównaniu do odpowiednika spalinowego. Postanowiłem przeanalizować nie tylko cenę zakupu, ale też wszystkie koszty eksploatacyjne. Zebrałem kilka modeli do porównania, napisałem do dealerów jakie rabaty można uzyskać przy zakupie. Pobrałem wszystkie katalogi aby spisać koszty paliwa wg spalania, koszty serwisów w ASO, ładowanie w domu+ na stacjach publicznych, itp. Ująłem również dotację przy samochodach elektrycznych. Wszystko
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rowerek0000: Chodziło mi o ten materiał w formie artykułu. Mi dużo lepiej przyswaja się materiały z wyliczeniami kiedy mogę czytać zamiast oglądać filmik.
  • Odpowiedz
Hej,

Wczoraj podłączyli mi licznik prądu z Taurona.
Niepokoi mnie że odczyt wynosi już 1.8.0. 00011047 kWh a ja w ogóle nie mam tam żadnej żarówki ani urządzenia podłączonego - mieszkanie deweloperskie, dopiero odebrane.

Inni lokatorzy na licznikach mają wartość po 00000001 lub z 3 na końcu.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka może być przyczyna pojawiania się malutkiej iskierki przy podłączaniu kabla dvi do karty graficznej? Pojawia się gdy się styka/pociera tymi metalowymi tulejkami które się wpinają. Czytałem że może to być jakaś różnica napięcia i trzeba łączyć do listwy zasilającej tylko z bolcami.
#elektryka #elektronika #komputery
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W karcie mam 2 sloty dvi i mając podpięte 2 karty na pewno wychodziła jakaś sraka przy przełączeniu monitora


@Obywatel_Kondominium: nie wiem co masz na myśli, ale zwykle monitory mają przełączanie syngału który chcesz oglądać i jak monitor ma 2 wejścia cyfrowe to można by nawet obyć bez dodatkowych gratów.
A wyłączanie dodatkowego monitora w windowsie robi się kombinacją win+p
  • Odpowiedz
Cześć mireczki,
Nie pytam na elektrodzie bo tam mnie wyśmieją za błahe pytania.
Zastanawiam się jak podłączyć przekaźnik dopuszkowy sonoff mini, żeby zrobić #smarthome.
Są to puszki za włącznikami światła na korytarzu, oba działają jak typowe przełączniki schodowe, zmiana stanu dowolnego z nich powoduje zmianę stanu światła. Pod wpisem dodaję zdjęcie pierwszego przełącznika, w komentarzu drugiego.

Schemat producenta przekaźnika
cup12552 - Cześć mireczki,
Nie pytam na elektrodzie bo tam mnie wyśmieją za błahe pyt...

źródło: comment_1643875555bcMvOgALbPi3GviFynMmLF.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cup12552: Prawdopodobnie niebieski nie jest neutralny. Brązowy jest fazą a żółty i niebieski są wykorzystanie jako 2 przewody puszczające fazę dalej. Sprawdź czy tak nie ma.
  • Odpowiedz