@text: psychiatrzy podkreślają, że jeśli człowiekowi z depresją nagle się polepsza, to bardzo niepokojący sygnał i należy taką osobę dobrze obserwować. A mówią tak, bo kiedy taka osoba podejmie decyzję o samobójstwie, to robi się jej zwyczajnie lżej, że jej "problemy" zaraz się skończą.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@zmarnowany_czas:
To też jest mega uproszczenie, znałem 3 os które popełniły samobója i żadna z nich nie miała długiej widocznej depresji. By było śmieszniej, wszyscy to śmieszki na maxa.
Dlatego też zawsze mnie bawi twierdzenie, że Lepper czy Petelicki nie mogli popełnić samobója, bo do ost dnia żyli normalnie XD
Co więcej, zazwyczaj jak osoba jest w długiej depresji i się jej polepsza, to nie oznacza z automatu że idzie
  • Odpowiedz
#przegryw #samotnosc #depresja

Powiem wam że z wiekiem jakoś tak po 25 roku życia już przestałem się przejmować brakiem związku i seksu i teraz nawet dziwie się że to mogło mi tak niszczyć psychikę i doprowadzać do myśli samobójczych.
Aczkolwiek pojawiły się inne problemy i zmartwienia bo z wiekiem coraz bardziej się boję co będzie jak zabraknie rodziców.
Ogrzanie domu,ewentualne remonty i wszystkie rachunki.
Do tego ten zielony ład
PawelW124 - #przegryw #samotnosc #depresja 

Powiem wam że z wiekiem jakoś tak po 25 ...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie jest kolorowo ale da się wytrzymać.


@PawelW124: mało kto na wykopie chyba zrozumie o co chodzi w tym lęku, społeczeństwo się zmienia, mają inny obraz życia niż ludzie z mniejszych miejscowości
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam fobię społeczną i zgodnie z zaleceniem normików zapisałem się na terapię. Nie jestem zadowolony z terapeutki, ze sposobów prowadzenia sesji i chciałbym to zakończyć lub zmienić, ale moja fobia jest na tyle silna, że nie potrafię powiedzieć co mi się nie podoba i zakończyć terapię u tej psycholożki.

#zalesie #przegryw #fobiaspoleczna #depresja

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Fevx to taki wypasiony remont. Trzymam kciuki żeby poszło sprawnie. No i jak najmniej nerwów przy nim. Przykro czytać że najbliższe Tobie osoby tak do Ciebie podchodzą. W ten sposób „kastrują” Ciebie jako mężczyznę. Z teściami może być ciężko ale z żoną może warto pogadać. Jeszcze raz, szczerze i stanowczo. Nie umiałabym tak funkcjonować
  • Odpowiedz
  • 1
@Fevx tak, dziś lepiej :) dziękuję że pytasz :) dobrze że z żona masz temat załatwiony. A z teściami to domyślam się że będzie cięższy temat
  • Odpowiedz
Jak wygląda w naszym pięknym kraju walka z #depresja ? Zawsze równa się farmakologia, czy można bez? I generalnie jak wygląda leczenie, idę do lekarza i mam na NFZ skierowanie, i się dostaje czy tylko i wyłącznie prywatnie? Kiedyś z 10 lat temu słyszałem, że szybciej człowiek jebnie samobója niż na NFZ załatwi coś z psychiatrą.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#depresja
dziś mam kolejną wizytę u psychiatry, od trzech lat biorę: pragiole, dulselvie, kwetaplex, Xanax. Miesiąc temu dodał mi wellbutrin, który zresztą sama mu zaproponowałam bo czytałam o nim dobre opinie. Zero różnicy. Ogólnie teraz jest chujnia z grzybnią, może ktoś brał coś co go chociaż na miesiąc postawiło na nogi i mogłabym o to prosić. Podzielcie się swoimi doświadczeniami w leczeniu plis.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@mieszanamieszana a właśnie że nie, jest tu wiele osób leczących się, biorących podobne leki, może akurat ktoś brał to co ja i jak miał zmienione leki poczuł się lepiej, chemia mózgu raczej u każdego jest ta sama przy chorobie, więc można sobie udzielac rad na temat leczenia farmakologicznego.
  • Odpowiedz
Dla chopów rada jak walczyć ze zmęczeniem przy depresji [co działa]

Zmęczenie;
-Żelazo
-Foliany [B9] – BROKUŁY, BRUKSELKA, KALAFIOR, KIWI, POMARAŃCZE, RAZOWE NA ZAKWASIE
-B12- wątroba wołowa, wieprzowa, jajka, ryby [śledzie, sardynki]
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czasnawybory666:
To raczej jak walczyć ze zmęczeniem po prostu.
Depresja i zmęczenie mogą ze sobą współistnieć ale ja np. cierpię na ogromne zmęczenie a depresji kompletnie nie mam.
  • Odpowiedz
Jestem totalnie zalamany. W sierpniu ubieglego roku zostałem skatowany przez funkcjonariusza policji, przez co straciłem słuch w lewych uchu, zęba, mnóstwo siniaków na calym ciele, połamany nos i wiele wiele innych. Prokurator nie przesłuchala wskazanych przeze mnie wszystkich świadków, powołała biegłego lekarza sądowego, który stwierdził, że wszystko to, co jest w obdukcji mogło powstać tak jak podałem w zeznaniach, bo wzięli mnie do busa policyjnego, ale nie z tyłu tylko tutaj gdzie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oj boli. Pięć miesięcy cudownej relacji, niestety na odległość (tak, wiem, nie miało prawa się udać), zakończone wczoraj. Niesamowite jest to, że w dzisiejszych czasach situationship jest tak popularny i wygodny - niestety ogromną wadą jest to, że w momencie jego zakończenia jedna strona zawsze jest mocniej poszkodowana. Nie mogę się skupić, nie mam apetytu, nie mogę spać. Fatalne uczucie, niezależnie czy chodzi o związek kilkuletni czy kilkutygodniowy - uczucie porzucenia to
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Korax Tak, masz rację. Dzisiejsze relacje są popieprzone, coraz trudniejsze, a ludzie z coraz większym bagażem emocjonalnym. Perspektywa tworzenia z kimś zdrowej relacji i dzielenia się codziennością jest w tej chwili tak abstrakcyjna i chyba wyłącznie dla wybranych, że doprawdy się odechciewa. Mi akurat trafił się najgorszy możliwy relacyjny przypadek i tym samym ból.
  • Odpowiedz
Muszę się wybrać do miasta - do psychiatry i do Lidla. Może by leki zmienił, kurde sam nie wiem. A do Lidla to muszę jakieś "łatwe" jedzenie kupić - bo gotować nie dam rady a i byle co mi nie wejdzie.

#przegryw #depresja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unlucky_: robic korekte szczeki dla bab xD

- koszt od 50tys
- jezeli nie przeszkadza to w oddychaniu, zdrowiu itd to lekarze beda przeciwni
- baaardzo dluga rekonwalescencja, nawet kilka lat
- przed operacja kilkanascie miesiecy
  • Odpowiedz