@mobutu2: poczatkowo opisales to tak

W końcu mówią Czesi - prosimy naszych zachodnich partnerów o wybaczenie, wydaje się, że nic nie było, ale wiecie „lepiej dmuchać na zimne


a nie ma tam przeprosin i wina nadal jest zrzucana na pracowników rosyjskiej placówki.
  • Odpowiedz
@mobutu2 no anonimowe maile czy telefony są w każdym kraju. Ktokolwiek może tak zadziałać (Czesi żeby zdyskredytować tych dyplomatów czy mniej prawdopodobnie sami Rosjanie). Można porównać to przez analogię do testów penetracyjnych w cybersecurity. Badanie sprawności reakcji drugiej strony na określone działania. W mojej opinii Czesi będą aktywnie działać i wydalać aktywnych, uśpionych i nawet potencjalnych agentów, bo im nie zależy na jakichkolwiek stosunkach bilateralnych z Rosyjską Federacją.
  • Odpowiedz
@BajerOp
@1950M
Nigdy nie gotuję wg przepisu zawsze na czuja ale napisze jak to mniej więcej wygląda.
Nakladany syr czyli ten słój po lewej, jest to wersja bardziej łagodna w smaku.
Biorę jakieś sery żółte i podobne. (ja tym razem użyłem goudy, jakiegoś wędzonego typu rolada ustrzycka, cheddara i kaszubskiego, ale to bez znaczenia ważne żeby sery były w miarę twarde. Gorgonzola czy mozzarella się nie nadają. W sumie wystarczy
  • Odpowiedz
@BajerOp
@1950M
Przepis na nakladany hermelin czyli ser pleśniowy. Jest to opcja "dla smakoszy". Używam jakichkolwiek camambertow, dziś były serki na grilla z mlekowity bo one są mniejsze i łatwiej wchodzą do słoja. Podobnie jak w podlinkowanym przepisie, kroje serki płasko na pół i obsypije w środku grubo przyprawami, każdy innymi zależnie co mam. Dziś weszła papryka słodka, rozmaryn, mieszanka toskanska, tymianek, czosnek niedźwiedzi i płatki chilli. Składam potem serek
  • Odpowiedz
Ahoj.
Czy są tu jakieś Mireczki na emigracji w Czechach?
Rozważam rozpoczęcie nowego roku wyjazdem do Czech.
Są jakieś pośrednictwa pracy oferujące jakieś możliwości w niszowych branżach (ślusarstwo narzędziowe)?
Jak z mieszkaniem, koszty życia itd.
Może znacie jakieś blogi, artykuły dla żółtodziobów.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W końcu mówią Czesi - prosimy naszych zachodnich partnerów o wybaczenie, wydaje się, że nic nie było, ale wiecie „lepiej dmuchać na zimne”.


@mobutu2: kiedy Czesi cos takiego mówili?
  • Odpowiedz
Czech zakopał w kontenerze luksusowe auto i milion koron – każdy może go odkryć! Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/5716307/czech-zakopal-w-kontenerze-luksusowe-auto-i-milion-koron-kazdy-moze-go-odkryc/

W dość ekscentryczny sposób młody Czech Kamil Bartošek ps. ‚Kazma’ rozstaje się z swoim samochodem, po utracie prawa jazdy. Zakopał go w kontenerze na terenie kraju, a do bagażnika włożył milion koron – odkryć może go każdy!

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii
Zwiadowca_Historii - Czech zakopał w kontenerze luksusowe auto i milion koron – każdy...

źródło: comment_1601226049GIjjAnXiGtz3iaFLMVHP6T.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Film „Szarlatan” przedpremierowo w 6 miastach w ramach Spotkań Filozoficznych

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 6 października (środa), o godz. 19:00 do warszawskiego kina Muranów, na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy przedpremierowo film „Szarlatan” w reżyserii Agnieszki Holland.

Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem”. Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film
GutekFilm - Film „Szarlatan” przedpremierowo w 6 miastach w ramach Spotkań Filozoficz...

źródło: comment_16010418572d0ZSV2L2FvevD80MftqBX.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i mirabelki, czy teraz jest normalny ruch graniczny na granicy z Czechami (konkretnie chodzi o A1 i kierunek Bohumin), czy znowu mamy kontrole albo inne ograniczenia? Czytałem wczoraj, że w związku ze wzrostami zarażeń mieli znowu kontrolować.

#czechy #ostrava #pytanie #jastrzebiezdroj
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć Mirki i Mirabelki,
pewnie nikt nie odpisze, ale co tam XD

Był ktoś z was kiedyś w Ostrawie? Co możecie polecić? Jadę jutro na spontaniczny wyjazd, więc wszelkie informacje są w cenie - zwłaszcza te dotyczące ciekawostek, prawa itp.

Pozdrawiam
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski, już dwa razy w tym roku obsrałem zbroję przed wyjazdami za granicę i jedyne gdzie pojechałem to do Wólki Kosowskiej. Planuję przyszły weekend spędzić na Morawach z różowym paskiem, a tymczasem w Czechach statystki eksplodują. Nie mogę sobie pozwolić na kwarantannę po powrocie.
Czy ktoś ma Wujka w Ministerstwie i mi podpowie czy jest taka możliwość ?

#czechy #koronawirus #podroze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach