@Rozentuzjamowany: ogólnie tak. W nie doładowanym aku, zaczyna występować zasiarczenie, może dość szybko okazać się niesprawny. Ale jeżeli masz specjalnie kupować drugi, olałbym i jeździł póki nie padnie, ewentualnie podładowując go co jakiś czas.
  • Odpowiedz
Rozważam zakup nowego samochodu w najbliższym czasie, niedawno pytałem o sugestie na co zwrócić uwagę - obecnie rozważam Megane IV i Peugeota 508 po lifcie.

Nie brałem pod uwage Diesla - ale zaczynam się zastanawiać. Jak z jazdą na krótkich trasach? Do pracy dojeżdzam po 10 - 15 km. Wszędzie w miarę blisko, do teściów po 60 km w jedną stronę raz w tygodniu. Raz na kiedy wyjazd w góry czy coś.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy poza #orlen i #circlek są w Polsce stacje benzynowe, na których można płacić aplikacją / kartą / czymkolwiek* i bez zbędnej zabawy dostać na maila fakturkę?
Czytałem, że BP miało to wprowadzić, ale od kilku lat im się jeszcze nie udało. A na Shellu jest opcja płatności przy dystrybutorze, ale nie wiem jak to do końca wygląda i czy można tam dostać FV.

*) mam na myśli
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Motomirki, muszę kupić samochód w najbliższych 3 - 4 miesiącach. Co możecie polecić? Co jest dla mnie ważne:

* Dobrze jeśli kombi, ale nie musi być jeśli do bagażnika spokojnie wsadze wózek + 1 torbę
* Do pracy dojeżdżam po około 15 km więc Diesel raczej odpada, Benzol lub LPGT

Budżet do 50k - teoretycznie. Bo trochę szczypie mnie wywalenie takiego hajsu na auto, więc tutaj musi być dobry stosunek ceny do jakości. Jeśli
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, szukam porady, opinii co do wyboru auta. Budżet ~20k, benzyna, przebieg max 125k. Moim faworytem jest citroen ale chętnie przeczytam wasze opinie.
#auto #motoryzacja

Jakie auto używane do ~20k

  • Citroen C4 15.6% (7)
  • Renault Megane III 22.2% (10)
  • Opel Astra J 13.3% (6)
  • Ford Focus Mk3 48.9% (22)

Oddanych głosów: 45

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam, otóż wczoraj padł mi akumulator, po kablu odpaliłem i podjechałem pod garaż podpiąć prostownikiem ako, na wpół otwartej masce stał cała noc. Rano elegancko odpaliłem, drogi od domu do pracy (4km) dramat więc ciągłe lawirowanie na sprzęgle, do tego korek spowodowany ciężarówka, która nie mogła podjechać. Dojeżdżając na parking w pracy na jedynce na sprzęgle nagle wpadł mi pedał sprzęgła w podłogę, zero odbicia. Moglem go podnieść ale opadał. Zero odgłosów,
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@opaquemist: w tej kasie już może się udać kupno benzyny 3.2 litra z lpg i osobiście w ten silnik bym celował. Na pewno unikałbym 3.5 litra. Sam mam w209 z 1.8kompresor i trochę brakuje mocy, także też nie polecam, bo silnik dość drogi w utrzymaniu.

Diesle 2.7 i 3.2 ponoć świetne jak ktoś o nie dbał, jak nie to skarbonka bez dna xD

Uwaga na zawieszenie airmatic, bo też się
  • Odpowiedz
@opaquemist: jeśli interesuje cię 5 litrowe V8, to polecam. Mam, jeżdżę, bananik jest na twarzy, ale spalanie leci w mieście w kosmos. Jeśli diesel, to podobno najwytrzymalsze są te 320CDI, ale jeszcze R6 czyli przedliftowe. Jedynie trzeba sprawdzać czy nie dopadła ich czarna śmierć.
  • Odpowiedz
@Chrzonszcz: spoko, silniki 1.4 raczej cieszą się dobrą opinią, wnętrze trochę leży tzn jakość wykonania na przykład w porównaniu do takiej Skody która ostatnimi czasy wymiata, jest bardzo dużo miejsca. Zależy ile masz kasy, Astry teraz mają dobre promocje bo to jeszcze auta z przed przejęcia przez PSA które szykuje się wypuścić nowa Astrę na ich płycie więc chcesz się pozbyć spadku po GM
  • Odpowiedz
@woocasdy: zadzwoń i zapytaj czy po numerze vin /rejestracyjnym są w stanie podać historię serwisu auta bo masz zamiar je kupić i jeśli faktycznie była historia to będziesz dalej auto prowadzić w aso ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mogą się zasłonić że tylko za zgodą właściciela.
  • Odpowiedz
Mireczki z tagu #auto #mechanikasamochodowa mam taki przypadek ze swoja #zafia B benzyna 1.8 140KM 170tys
od kilku miesięcy trochę ciężej wchodziły mi biegi 1,2 czasem było to wyczuwalne. Wczoraj przy minusowej temperaturze nie mogłem wrzucić biegów na włączonym zimnym silniku, wsteczny wchodzi przy lekkim zgrzycie, po 5-10 minutach pracy silnika udało się dość topornie wrzucić pierwszy bieg, trasa 40 kilometrów, 1,2,3 wchodziły z oporem na
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PDCCH: @cacyyy: mechanik dobrał się do auta, pojechalo na lawecie do niego. Bieg wrzucony na wyłączonym silniku, jak odpalałem to lekko autem szarpało do przodu i toczyło, biegi zablokowane, nie mogłem wrzucić na luz. Według niego walnięta była pompka cos w niej pękło, zablokowała się, pocisneło docisk, i się posypało w całości. Jutro odbieram auto z bardzo ambiwalentnym uczuciem. Dziękuję za pomoc
  • Odpowiedz