Wpis z mikrobloga

@peja_ricardo12 mam zdemontowane elementy auta do wyrzucenia, więc tu się mogę uczyć.

@Czysta-Bryka_pl amatorskie woskowanie auta gąbka, takie mam doświadczenie.
Szukam czegoś co usprawni tego typu pracę przy aucie.
Budżet 200 zł za sprzęt, a czas i zapał na wiosnę będzie.
@Matula11: Ok, to najpierw musimy coś sprecyzować. Mówisz, że woskowałeś auto ręcznie. No i spoko. Mówisz też że chciałbyś usprawnić tego typu prace, ale zdajesz sobie sprawę, że polerka a woskowanie to 2 różne rzeczy?

To jest tutaj kluczowe bo można Ci doradzić maszynowe nakładanie wosku chociaż jak dla mnie kupowanie maszyny tylko żeby wosk nieco szybciej nałożyć jest bez sensu.

A można Ci doradzić polerkę rotacyjną po taniości, którą z
@Czysta-Bryka_pl:
W sumie to nie rozgraniczałem tych dwóch pojęć.
Point jest taki, żeby odświeżyć i poprawić wygląd lakieru, pozbyć się rys które można usunąć samodzielnie.
Samochód zaraz będzie miał 20 lat, ma duży silnik, więc chce z nim zostać i samemu ogarniać takie sprawy.

Nakładałem wosk, czasem też pastę polerską np. tempo, to wiesz takie amatorskie działania, bo żaden ze mnie detailingowiec, ale jednak sporo dają tego typu zabiegi, wiec chciałbym
@Matula11: W takim razie te wszystkie zabiegi, o których mówisz to nie jest usuwanie rys tylko ich maskowanie. I to jest ok jeśli taki efekt Ci wystarcza.

I teraz żeby to usprawnić a za wiele nie wydać to albo kupujesz taki talerz z rzepem za psie pieniądze, do tego jakieś gąbki i bawisz się z tym wkrętarką.

Ewentualnie kupujesz maszynę rotacyjną w tym budżecie, który masz i zyskujesz stabilizację obrotów i
@Matula11: tylko ten opis na castoramie to się nadaje do sprzedaży na mango tv, ale w necie znajdziesz dokładniejszy. Ta polerka ma m.in. dual action i utrzymanie obrotów niezależnie od docisku i na necie jest fajny test jak poszukasz.