Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko112
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
wlukasik

wlukasik

Dołączył 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 132
  • Znaleziska 58
  • Mikroblog 74
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 4

287

Psy rzuciły się na 8-latkę. Ojciec osłonił córkę własnym ciałem

Psy rzuciły się na 8-latkę. Ojciec osłonił córkę własnym ciałem

Zamiast spokojnego karmienia zwierząt doszło do dramatycznego ataku psów, w którym ciężko ranna została 8-letnia dziewczynka. Ojciec natychmiast rzucił się na pomoc córce i własnym ciałem osłonił ją przed rozwścieczonymi psami.

Szoszonszyl
z
wmetropolii.pl
dodany: 7 godz. i 47 min temu
  • 47
  • #
    sosnowiec
  • #
    psy
  • #
    psiarze
  • #
    ojcostwo
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    polska
wlukasik
wlukasik przed chwilą via Wykop
  • 0
Dzisiaj byłem na spacerze nad wodą. Nagle podbiega do mnie pies z zamiarem u------a mnie. Odskoczyłem. Idę do właścicielki i mówię że pies powinien mieć kaganiec. Nie uwierzycie ale patusiara zaczęła na mnie wrzeszczeć że jej psa wystraszyłem xD. Obok niej szedł jej patus i już widziałem że się szykuje żeby mi n---------ć. No to jej tłumaczę że pies powinien być na smyczy i nosić kaganiec, a jak ma inne zdanie to
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

302

Prawie połowa firm nie płaci za staż. Koniec z pracą za wpis do CV?

Prawie połowa firm nie płaci za staż. Koniec z pracą za wpis do CV?

45% firm, które oferują staże, nie płaci za nie. Według nowego projektu rządu wynagrodzenie za staż ma wynosić co najmniej 35 proc. średniej pensji. Panika w januszeksach!

zwyklychlopakszary
z
skarbiec.biz
dodany: 22.06.2026, 11:47:15
  • 95
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    polska
  • #
    polityka
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 15:45:34 via Wykop
  • -1
@Miszczu_wszystkiego: ale za parę lat będzie produkował wartość dodaną. Za to koszty wyszkolenia kadr są przerzucane z rąk do rąk jak gorący ziemniak. Firmy z radością wysysają pracowników z doświadczeniem, ale do kosztów szkoleń są ostatnie. Powiesz, że firma wyszkoli, a pracownik odejdzie. No tak, może odjedzie, ale jeśli firma zapewni pracownikowi odpowiednie warunki to być może nie będzie chciał odejść. Skoro firmy same mają pracę ludzką i człowieka za
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 18:01:07 via Wykop
  • 1
@Miszczu_wszystkiego: Ma do tego kilka narzędzi, między innymi lojalkę, która jest legalna w przypadku kiedy firma szkoli. Nie jest powiedziane że praktykant nie przynosi zysków. Otóż przynosi, ale wymaga większego nadzoru. Poza tym praktykant to mniejszy koszt bo:
- nie płacisz ZUS
- Zaliczasz koszt praktykanta jako koszt uzyskania przychodu
- Masz dofinansowania z UP (dopłaty albo refundacje)
- Programy unijne dla niektórych branż
- PIT 0
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 19:04:46 via Wykop
  • 2
@Miszczu_wszystkiego:

to z linkedina zaczną sie do niego walić headhunterzy i z miejsca dawać mu tysiaka więcej na rękę. Gdzie ten tysiak więcej to większość marginesu zysku z takiego pracownika, a on nawet nie zaczął odpracowywać tego poniesionego kosztu, który by odpracowywał 3 lata przy dobrych wiatrach.


O tym pisałem. W Polsce firmy wolą zatrudnić kogoś nowego niż dać podwyżkę. To czy ludzie chcą uciekać nie determinuje tylko kasa, ale
wlukasik
wlukasik 23.06.2026, 09:51:52 via Wykop
  • 1
@Gaak: Na dziewczyny młode i pachnące bym nie narzekał, ale ja nie o tym akurat. Kiedyś jak wchodziliśmy do branży mieliśmy naprawdę dożo fajnych pomysłów, która były zrealizowane na jakimś etapie lub okazały się nietrafione. Ja nie mam już tej świeżości i wizjonerstwa. Raczej jestem otoczony światem który sami zbudowaliśmy na naszych zasadach, które wydawały nam się dobre - i to działa. Wydaje mi się jednak, że aby się utrzymać
wlukasik
wlukasik 24.06.2026, 11:26:38 via Wykop
  • 0
@Gaak: Ja im się nie dziwię. Wypłaty tak odjechały od cen nieruchomości, aut, usług, że oni nie mają motywacji do tego żeby robić "work". Jedyne co im zostaje to drobne przyjemności - i na nich się skupiają. Od boomerów się zaczęło. Oni dali przykład jak betonować rynki (w szczególności rynek nieruchomości). Potem pokolenie X wpowadziło niezdrowy etos pracy. Teraz my milenialsi betonujemy im możliwość podjęcia stażu. Może nikt nie głoduje,
wlukasik
wlukasik przedwczoraj, 08:50:44 via Wykop
  • 0
@Gaak: O jakich kawach mówisz. Nawet jakbyś pił jedną dziennie za 20 zł przez cały rok to wydasz 7K. Musiałbyś tej kawy nie pić 100 lat żeby na małe mieszkanie uzbierać. Może z biedą starczy na szafę w przedpokoju xD. Ja nigdy przesadnie na drobnych przyjemnościach nie oszczędzałem bo życie nie polega na umartwianiu się. Z tą różnicą że mnie na mieszkanie było stać, bo trafiłem akurat w swoim życiu
wlukasik
wlukasik wczoraj, 13:12:10 via Wykop
  • 0
@Gaak: Jeżeli mam sobie odmawiać "głupot" przez 10 najlepszych lat swojego życia, to wolę nie żyć albo żyć na wiecznym yolo. W dupie mam to mieszkanie i w dupie mam zakładanie rodziny. Potrzeba mieszkaniowa leży dużo wyżej w piramidzie potrzeb niż zdrowe psychiczne. Nie byłbym dobrym ojcem i partnerem tylko zgorzkniałym s--------m, który przerzucałby swoje frustracje na rodzinę. Mówię za siebie oczywiście.

Nie były, rozjazd pomiędzy średnia ceną metra, a średnim
wlukasik - @Gaak: Jeżeli mam sobie odmawiać "głupot" przez 10 najlepszych lat swojego...

źródło: image

Pobierz

2620

Cisowianka pozywa Skarb Państwa. Woda: 23% VAT, a COLA: 5%

Cisowianka pozywa Skarb Państwa. Woda: 23% VAT, a COLA: 5%

Producent wody Cisowianka (Nałęczów Zdrój) złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa i zawiadomił Komisję Europejską w sprawie absurdów w polskim systemie podatkowym. Podczas gdy państwo promuje zdrowy tryb życia, czysta woda butelkowana jest obłożona najwyższą stawką 23% VAT, a niektóre napoje z so

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 13:21:24
  • 235
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    afera
  • #
    gospodarka
wlukasik
wlukasik wczoraj, 10:28:25 via Wykop
  • -1
@eSUBA94: jest logika. Jak masz kasę na lobbystów i łapówki, to wtedy masz niższy VAT xD
wlukasik
wlukasik 26.02.2026, 13:43:08
  • 22
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wlukasik
wlukasik
Autor
26.02.2026, 15:20:31 via Wykop
  • 0
@ONWRO95: nie będzie płatna. Chcesz rzucić jakiś grosz na utrzymanie serwerów to jest adres BTC. Mam z czego żyć więc to jest typowo hobbystyczna zajawka.
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
26.02.2026, 15:30:54 via Wykop
  • 2
@ONWRO95: Dzisiaj dodałem sortowanie po średniej bayesowskiej z ocen na Garso. Działa to w ten sposób, że sprawdza wszystkie oceny jakie kiedykolwiek dostała diva i wyciąga z nich średnią. Bierze też pod uwagę ilość wystawionych ocen. Czyli 8.5 z 10 ocen będzie silniejsze niż 10/10 z jednej oceny.
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
26.02.2026, 16:31:27 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
26.02.2026, 21:58:24 via Wykop
  • 0
@Vfwf6CqE: w czym miałeś kupioną domenę? Czytałem że w pl mogą się czepiać. Jak mi zbanują to zawsze mogę z tego zrobić aplikację standalone z instalką ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
28.02.2026, 00:08:26 via Wykop
  • 0
@Spring90: pomyślę o tym, acz tam jest więcej syfu.
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
02.03.2026, 09:36:59 via Wykop
  • 3
@SilverDragon: gość zarobił 56 dużych baniek i dostał rok w zawiasach na 3 lata xD.
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
13.03.2026, 09:07:44 via Wykop
  • 0
@NijuGMD: Nie sądziłem że to taka popularna opcja. Zapisuję.
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
04.05.2026, 16:38:32 via Wykop
  • 0
@mrmedia: a coś się popsuło, zaraz sprawdzę
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
04.05.2026, 16:50:35 via Wykop
  • 0
@mrmedia: Już powinno działać.
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
05.05.2026, 08:07:06 via Wykop
  • 0
@mrmedia: apka stała się za duża i cały czas maszyna na której to chodzi się zatyka. Nie mam kasy na lepszą, bo nikt nic nie wpłacił. Więc czasami będą przestoje.
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
10.05.2026, 09:37:17 via Wykop
  • 0
@mrmedia: Nie miałem czasu do tego siąść. Dopiero dzisiaj mam. Koszt by trzeba było oszacować. Na podstawie ruchu. To też wymaga czasu.
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
18.05.2026, 16:06:20 via Wykop
  • 0
@kiedys_bylem_zielonka: Nie mam środków żeby ją dalej prowadzić. Zbyt wiele osób korzystało i to generowało olbrzymi (jak na taki projekt ruch). Skończyły się darmowe limity na hostingu, a nikt nie wpłacił nawet złotówki na utrzymanie więc po prostu zamknąłem projekt.
  • Odpowiedz
wlukasik
wlukasik
Autor
wczoraj, 07:38:59 via Wykop
  • 0
@diexx: nie wstawisz reklam na taką stronę - próbowałem, ale nikt nie chciał współpracować. Żeby zrobić premium w walutach fiat musiałbym zrezygnować z anonimowości przy wątpliwym moralnie i legalnie biznesie.
  • Odpowiedz

1362

Lekarze: przejrzyste zarobki to "absurd czystej wody"

Lekarze: przejrzyste zarobki to "absurd czystej wody"

Porozumienie rezydentów OZZL "Dzięki temu genialnemu planowi tworzy się absurd czystej wody: zarobki pielęgniarki, ratownika czy lekarza na kontrakcie w zwykłym szpitalu powiatowym będą publiczną telenowelą dostępną dla każdego sąsiada. W tym samym czasie cywilnoprawne eldorado menedżerów i "

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 24.06.2026, 19:39:08
  • 106
  • #
    polska
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    zarobki
wlukasik
wlukasik przedwczoraj, 10:34:28 via Wykop
  • 9
Przymusowa składka zdrowotna, bo według niektórych środowisk politycznych "będziesz umierał pod płotem". Rzeczywistość:
- Wysokie przymusowe składki ZUS
- Ogromne kolejki na SOR
- Wieloletnie kolejki do specjalistów
- Lekarze wpuszczają swoich bokiem
- Pogarda ze strony personelu
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1247

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

Cześć,nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie.

andrzejdragan
z
wykop.pl
dodany: 24.06.2026, 15:47:12
  • 760
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
wlukasik
wlukasik 24.06.2026, 16:28:23 via Wykop
  • 0
Czy Jan Paweł II obalił komunizm?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

307

Czy 25% ruchu w polskich social mediach to boty i płatne trolle?

Czy 25% ruchu w polskich social mediach to boty i płatne trolle?

TL:DR: W ciągu trzech tygodni nagle 26% komentarzy krytykuje decyzję o odebraniu orderu Zełeńskiemu, gdy pod koniec maja było to zaledwie 2,6%. Szybka obserwacja: Gdy 29 maja prezydent Karol Nawrocki ogłosił propozycję odebrania orderu Orła Białego prezydentowi Ukrainy, 97% wpisów w polskich mediach

Manah
z
wykop.pl
dodany: 21.06.2026, 20:07:36
  • 125
  • #
    ukraina
  • #
    4konserwy
  • #
    konfederacja
  • #
    polityka
  • #
    afera
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 10:11:55 via Wykop
  • 0
@szmichal: Jemu chodziło o naród rosyjski.
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 10:18:14 via Wykop
  • 4
Tylko 9% użytkowników Internetu coś komentuje. Na ten moment 60-80% komentarzy jest generowana przez boty. Żeby teraz trafić na komentarz realnego inteligentnego człowieka to trzeba szukać ze świecą. Ludzie przestają komentować bo widzą, że teraz sekcje komentarzy to ściek i walka botów. Przecież to było potwierdzone, że Rosja wydaje 2-4 miliardów dolarów na farmy troli i dezinformację. To co autor znaleziska pokazuje, to jest tylko, że ktoś odpalił opozycyjną farmę do tej
  • 18
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 11:58:47 via Wykop
  • 0
@crystal-cheney: Jeśli portale zaczną używać tego API to tak. A zakładam że to nastąpiłoby bardzo szybko, bo okaże się że te portale które to implementują mają lepsze treści.
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 13:06:19 via Wykop
  • 0
@crystal-cheney: Nie rozumiesz na czym polega system identyfikacji. To ma być jednokierunkowy system który zwraca Ci 2 informacje. Pierwsza informacja to czy osoba próbująca się uwierzytelnić to obywatel UE. Druga informacja, to czy osoba która próbuje np. stworzyć konto ma już inne na tym portalu. Numerów telefonów możesz mieć nieskończenie wiele. Portale nie mają dostępu do informacji czyj jest numer telefonu. Do takich informacji ma dostęp tylko państwo. Nie każdy
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 14:05:42 via Wykop
  • 0
Nie każdy chce wysyłać swoje dane, żeby skomentować artykuł


@crystal-cheney: Nie wysyłasz żadnych danych nigdzie. Wysyłasz tylko żądanie które zwraca informacje o tym że jesteś obywatelem UE. Państwo nie może zidentyfikować które komentarzy napisałeś, a firma nie uzyska twoich danych.

Po drugie: nie likwidujesz farm, tylko podnosisz im koszt.

Jak chcesz ukraść konto, skoro się nie zweryfikujesz? Chyba że chcesz ukraść konto "na żula". Tylko ilu masz tych żuli co zdecydują
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 14:55:38 via Wykop
  • 1
Jeśli to miałby być jakiś magiczny token to nadal da się go powiązać, gdyby państwo poprosiło platformę o konta usera z tokenem xyz lub za pomocą innych scenariuszy. Więc jak możesz nazywać to nie wysyłaniem danych?


@crystal-cheney: Dlatego pisałem, że nie rozumiesz jak to działa, stąd twój sceptycyzm.

Architektura wykorzystuje selective disclosure i zero-knowledge proofs. Masz taki schemat działania, że masz system centralny EUID. Załóżmy wykop chce Cię uwierzytelnić. Wtedy Ty ściągasz
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 15:09:44 via Wykop
  • 0
@crystal-cheney: Sam teraz doczytałem i tam jest jeden niuans. Otóż, wykop nawet nie dostaje pełnego certyfikatu, bo to by pozwalało wstecznie zidentyfikować usera, przez pańśtwo. System ma być unlinkabily. Czyli wykop dostaje tylko poświadczenie, które pokazuje że certyfikat jest ważny, a nie sam certyfikat. Poświadczenie wygenerowane przez wallet w którym trzymamy certyfikat zawiera tylko i wyłącznie jednostronną informację o tym, że doszło do zweryfikowania użytkownika o danej godzinie i informacje
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 17:50:15 via Wykop
  • 0
@crystal-cheney: Sprawdziłem to. W/g tego badania, nie sam system EUID jest podatnością, tylko potencjalnie portfel lub sposób w jaki user używa certyfikatów. I ta krytyka nie dotyczy tego, że ruskim będzie łatwiej oszukiwać, tylko bardziej dotyczy prywatności samego usera. Jednak z tego co zrozumiałem to jeśli naprawdę zależy Ci na prywatności i używasz tego systemu w prawidłowy sposób to jesteś chroniony. Dla mnie te argumenty podnoszone w tym artykule są
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 18:48:24 via Wykop
  • 0
ZKP


@crystal-cheney: Jest ZKP, a to że ktoś sobie zaczął udowadniać że nie ma w jakichś szczególnych przypadkach używając third party software to ja na to nic nie poradzę. Papier przyjmie wszystko. Chcesz być anty byle być anty, to sobie bądź. Nawet Sekurak wypowiadał się że EUID to dobra architektura. W tym momencie dyskusja zmierza do punktu, w którym zaczynasz okopywać się i wyszukiwać jakichkolwiek przesłanek byle storpedować ten pomysł
wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 19:07:14 via Wykop
  • 0
Oficjalna dokumentacja ARF (Topic G) wprost mówi, że wsparcie dla ZKP ma zostać wprowadzone po uruchomieniu portfela


@crystal-cheney: Czyli będzie miało. Sam nie wiesz co cytujesz :D. A narazie przecież to jest POC, który nie jest wdrożony
Pabick
Pabick
22.06.2026, 09:18:43
  • 1586
Skoro odznaczenia państwowe można zarówno przyznawać, jak się okazuje odbierać, to kiedy przyjdzie czas na odebranie Srebrnego Krzyża Zasługi, bajkopisarce Kornelii Wieczorek?

#korneliawieczorek #polska #nauka
Pabick - Skoro odznaczenia państwowe można zarówno przyznawać, jak  się okazuje odbie...

źródło: il20260427_964030727_xlarge

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wlukasik
wlukasik 22.06.2026, 15:23:17 via Wykop
  • 3
@Pabick: Wymagasz od zawodowego polityka-konfabulanta (którego działania moim zdaniem sprawiają wrażenie działalności na rzecz obcego państwa) aby dał swojej opozycji polityczne paliwo. To jest sprzeczne z jego celami.
  • Odpowiedz

281

Polska ma 5-kubitowy komputer kwantowy. Profesor: Q-Day nastąpi za 10 lat

Polska ma 5-kubitowy komputer kwantowy. Profesor: Q-Day nastąpi za 10 lat

Politechnika Wrocławska uruchomiła ODRA-5, pięciokubitowy komputer kwantowy. Prof. Bożejko wyjaśnia, dlaczego programowanie kwantowe jest na poziomie lat 40. XX wieku i kiedy komputery kwantowe złamią szyfrowanie RSA-2048.

real_scoria
z
naukawpolsce.pl
dodany: 17.06.2026, 08:58:24
  • 74
  • #
    technologia
  • #
    nauka
  • #
    polska
  • #
    programowanie
  • #
    bezpieczenstwo
wlukasik
wlukasik 17.06.2026, 10:15:20 via Wykop
  • 80
To jest zabawka. Ma ledwie 5 kubitów hardwarowych. Aby stworzyć kubit logiczny (czyli taki nadający się do jakichkolwiek sensownych obliczeń), trzeba mieć około 1000 splątanych kubitów hardwarowych. Na świecie istnieje tylko jeden taki kwantowy komputer. Nie brakuje nam mądrych ludzi w kraju, którzy zajmują się nauką. Brakuje nam pieniędzy na programy badawcze. Za mało pieniędzy idzie u nas na naukę i przez to nie mamy patentów, z których moglibyśmy czerpać zyski i
  • 17
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wlukasik
wlukasik 17.06.2026, 13:06:41 via Wykop
  • -1
@jegertilbake: Zwiększyć finansowanie, aby ludziom się opłacało zostawać. Mamy niezaprzeczalną zaletę jako Polska - nasza inteligencja (chodzi o osoby), jest związana kulturowo i emocjonalnie z Polską. Każdy jednak woli pracować u siebie, a nie za granicą gdzie zawsze będzie traktowany trochę obco.

U nas od dawna przy uczelniach funkcjonują inkubatory przedsiębiorczości- sam korzystałem jak freelancer do wystawiania faktur.
wlukasik
wlukasik 17.06.2026, 13:09:56 via Wykop
  • 0
@balrog84: Nie znam szczegółów technicznych. Znam trochę matematykę. Bit może mieć stan 0 albo 1 w komputerze klasycznym. W kwantowym stan bitu (czy może kubitu) jest niedyskretny, czyli przyjmuje ciągłą wartość od 0 do 1. To pozwala na dużo więcej.
wlukasik
wlukasik 17.06.2026, 13:19:10 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: Imo wciąż największym problemem nie jest hajs, tylko faktyczne zasoby intelektualne. A mamy w Polsce naprawdę mądrych ludzi. Ci mądrzy ludzie rozumieją że hajs nie jest najważniejszy bo to tylko pochodna po innych aktywach i pasywach. Własność intelektualna jest czymś takim co może generować dowolną liczbę hajsu. W dobie kiedy mamy powrót państw narodowych i trend od globalizacji się odwrócił, a z drugiej strony mamy Polskę w G20, warto
kondor_20_zglos_sie
kondor_20_zglos_sie
kondor_20_zglos_sie
16.06.2026, 07:07:38
  • 984
Ciężka noc instagramowej lekarki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba mieć IQ wysoko by takie coś wrzucać w internety swoją drogą.

#lekarski #lekarz #lekarz100k #medycyna #konowalposting #programowanie #pracbaza #korposwiat #programista15k
kondor20zglos_sie - Ciężka noc instagramowej lekarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)  Trzeba mieć IQ wyso...
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wlukasik
wlukasik 16.06.2026, 12:32:04 via Wykop
  • 1
@kondor_20_zglos_sie: Wy jesteście dobrze odklejeni na tym portalu. Ona nie powiedziała nic i nie zrobiła nic za co można by po niej tak j---ć.
  • Odpowiedz

112

Rosyjskie boty - jak działają i dlaczego wykop to teraz ściek

Rosyjskie boty - jak działają i dlaczego wykop to teraz ściek

Farmy botów, skąd się wzięła ksywka "dupiarz", wykopowe konta widmo i zalew zielonkami. Wykop umarł, stał się tym przed czym niektórzy ostrzegali latami

JestemKaspi
z
youtube.com
dodany: 13.06.2026, 07:38:28
  • 122
  • #
    internet
  • #
    wykop
  • #
    rosja
  • #
    polska
  • #
    ruskapropaganda
wlukasik
wlukasik 16.06.2026, 11:22:13 via Wykop
  • 2
Nie ma innego sposobu na uzdrowienie Internetu niż jednostronny system weryfikacji tożsamości. System, który potwierdza że jesteś żywym unikalnym człowiekiem bez udostępniania twoich prywatnych danych. Minimalna informacja z systemu: tak to człowiek i token który dostarczył różni się od tokenów innych kont. Ewentualnie czy ktoś ma 18 lat. Z możliwością rozszerzenia na inne dane osobowe, ale my sterujemy co udostępniamy (tak jak system uprawnień w Androidzie). Są architektury który pozwalają zrobić to
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

donatien-de-sade
donatien-de-sade
15.06.2026, 12:31:26
  • 785
Batyr znowu poleciał do USA, żeby pluć na polski rząd. Zamiast reprezentować Polskę – jak przystało na prezydenta RP – stoi przed mikrofonami i opowiada, że w Polsce budzi się „antyamerykańska narracja”, która jest „niekorzystna dla Polski i dla Narodu”.

Czyli wprost mówi Amerykanom: „u nas jest teraz antyamerykański rząd, a ja jestem jedynym prawdziwym sojusznikiem”. Przy okazji mówi naszym wrogom: „jesteśmy podzieleni” - a więc słabi.

Za każdym razem, gdy Batyr
donatien-de-sade - Batyr znowu poleciał do USA, żeby pluć na polski rząd. Zamiast rep...

źródło: IMG_7712

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wlukasik
wlukasik 15.06.2026, 14:47:09 via Wykop
  • 10
@stjimmy: nie ma linku bo to nie prawda. Macron świadomie i z własnej woli nie poszedł na spotkanie z Batyrem.
  • Odpowiedz

462

Będzie kontrola po sprawie doktora z pensją 1,6 mln zł. Wiceprezydent Warszawy:

Będzie kontrola po sprawie doktora z pensją 1,6 mln zł. Wiceprezydent Warszawy:

Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta Warszawa. "Lekarze mówią, że takie wysokie zarobki to są wyjątki od reguły. [...]" "Nie pani redaktor, to jest reguła. Szczególnie jeżeli chodzi o pewne specjalizacje. Wyjątkiem od reguły są niskie zarobki."

danielbr3
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 15.06.2026, 06:16:05
  • 74
  • #
    zdrowie
  • #
    finanse
  • #
    lekarz
  • #
    prawo
  • #
    polityka
wlukasik
wlukasik 15.06.2026, 11:54:39 via Wykop
  • 4
Przecież kwestie j-----a na czasie przez lekarzy jest bardzo łatwo rozwiązać. Wystarczy ogólnopolski system zapisów do przychodni (coś jak KSEF), do którego przychodnie i szpitale mają OBOWIĄZEK się dostosować. 0 wpuszczania pacjentów bokiem, każde nieprzyjęcie = tłumaczenie się. Źródło prawdy o kolejce to system, a nie pani Zosia z okienka. Wtedy skończy się j-----e na godzinach i wpuszczenie swoich bokiem, bo nie będzie fizycznej możliwości tego ukryć. Publiczną służbę zdrowia uzdrowi tylko
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2038

Wielka Brytania uruchomiła system kontroli internetu. Belfast płonie

Wielka Brytania w dniu wybuchu zamieszek w Belfaście, po ataku czarnoskórego nożownika, uruchomiła protokół cenzury internetu. Ofcom opublikował protokół reagowania, wymuszający usuwanie treści z mediów, gdy rząd uzna, że kryzys ma nastąpić. Protokół opracowano po ataku na dzieci w Southport.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 11.06.2026, 08:06:35
  • 212
  • #
    technologia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    imigranci
wlukasik
wlukasik 11.06.2026, 10:38:26 via Wykop
  • 21
Ciekawe jak myśl Charlesa Mansona wyprzedziła swoje czasy. Bystry był.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wlukasik
wlukasik 11.06.2026, 14:33:22 via Wykop
  • 17
@mrreow: Przecież istnieli bystrzy psychopaci. Myślisz że tak łatwo jest stworzyć sektę i manipulować grupą ludzi? Rozdziel kwestie moralności i bystrości. Można być bestią i mieć moralnie naganne cele, ale realizować je w sposób inteligentny.

313

Znikają kolejne porodówki w Polsce. NFZ podał dane

Znikają kolejne porodówki w Polsce. NFZ podał dane

Osiem oddziałów ginekologiczno-położniczych w tym roku zaprzestało działalności - przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia. Liczba porodówek systematycznie spada: w 2010 roku było ich 406, w listopadzie 2025 już tylko 305.

Ale-o-sio-chozii
z
rmf24.pl
dodany: 10.06.2026, 18:07:04
  • 118
  • #
    polska
  • #
    demografia
  • #
    porod
  • #
    dzieci
  • #
    szpital
wlukasik
wlukasik 11.06.2026, 10:35:38 via Wykop
  • 0
@adam-yxz: chyba interkomicznego. Na czubku biegunów są lepsze warunki do życia niż na jakimkolwiek ciele niebieskim innym od Ziemi. Jakoś na bieguny się nie pchamy. Za to podział na narody jest dość słuszny. Wiesz trochę widziałem świata w życiu. Np. jak zorganizowane są kraje w Azji i Afryce. Ten r--------l nie wynika z biedy tylko z mentalności i kultury. Tego nie wyplenisz w jednym pokoleniu. Chcesz mieć czyste i sprawne
wlukasik
wlukasik 11.06.2026, 11:23:44 via Wykop
  • 1
@adam-yxz: Żydzi zmanipulowali polki przez media społecznościowe i nie chcą mieć dzieci.
wlukasik
wlukasik 11.06.2026, 11:32:23 via Wykop
  • 1
@adam-yxz: rozmnożę się z twoją żoną, a ty wychowasz :*
wlukasik
wlukasik 11.06.2026, 11:47:04 via Wykop
  • 0
@adam-yxz: nie denerwuj się, jak chcesz to będziesz mógł popatrzeć. Ja nie mam nic przeciwko
camelinthejungle
camelinthejungle
11.06.2026, 06:45:07
  • 682
Uwielbiam polskich prawaków. Tropią wszędzie komuchów. Wyciągają jakieś niejasne powiązania. Sprawdzają, czyj dziadek w 67 był w ORMO. Za komunistów mają dzieciaki, które zapisały się do ZMS.

Ale w magiczny sposób, odkąd rozsiewa ruską i skrajnie ukraińską propagandę, ich wyrocznią stał się Miller. Oryginalny stary komuch. Sekretarz KC i członek politbiura. Jeden z głównych konstruktorów układu z Magdalenki.

Miller chodzi po mediach i z jednej strony bez opamiętania sieje antyukraińskie fobie, z drugiej
camelinthejungle - Uwielbiam polskich prawaków. Tropią wszędzie komuchów. Wyciągają j...

źródło: IMG_0634

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wlukasik
wlukasik 11.06.2026, 11:30:24 via Wykop
  • 2
@camelinthejungle: Widocznie gdzieś tam odświeżył stare kontakty zawarte jeszcze na osiedlu czerwonych świń. Zaczęli mu płacić kasę za sianie miłości do matuszki rassiji. Na miejscu kontrwywiadu to patrzyłbym mu na łapy.
  • Odpowiedz

2025

To nie Paryż, a już Katowice! Migranci gotują na otwartym ogniu w centrum

To nie Paryż, a już Katowice! Migranci gotują na otwartym ogniu w centrum

Mieszkańców najbardziej wzburza drastyczna nierówność wobec prawa. Prawo jest jakie jest, ale dlaczego jednych kara się za najechanie na trawnik, wyrzucenie śmiecia nie do tego pojemnika i wylicza mu się ilość "zużytego" deszczu do opłaty, a innym ich skrajne przewiny są darowane.

ZobaczLink
z
portal.katowice.pl
dodany: 10.06.2026, 11:36:32
  • 295
  • #
    polska
  • #
    wydarzenie
  • #
    katowice
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    imigranci
  • #
    prawo
wlukasik
wlukasik 10.06.2026, 14:16:07 via Wykop
  • -5
@Pytalski_malopolan: przecież to PiS sprzedawał wizy xD

24

Zapaść wyścigu AI

Zapaść wyścigu AI

Wiele wskazuje na to, że rynek AI zapada się zanim tak naprawdę się rozwinął. Giganci dochodzą do wniosków, że triliony dolarów przepalone na budowę centrów danych, nigdy się nie zwrócą. Koszty utrzymania już istniejącej infrastruktury też szybują pod sufit.

ivan777
z
youtube.com
dodany: 08.06.2026, 20:15:25
  • 53
  • #
    technologia
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
wlukasik
wlukasik 09.06.2026, 10:03:30 via Wykop
  • -3
@Mishraaa: Wymyśliło chociażby nowe białka o określonych właściwościach, które wcześniej nie występowały w naturze (za to CEO Alpha Fold dostał nobla).
wlukasik
wlukasik 10.06.2026, 07:25:41 via Wykop
  • 1
@Arkass: Podziwiam Cię, że chce Ci się dyskutować z debilami.

1057

Zlikwidowali parking przed magistratem. Radna zaparkowała lexusem na chodniku i

Zlikwidowali parking przed magistratem. Radna zaparkowała lexusem na chodniku i

Po likwidacji parkingu przed magistratem radna Małgorzata Potocka zaparkowała lexusem na chodniku, częściowo zastawiając ławkę przy nowym zieleńcu przed urzędem.

Helix
z
lovekrakow.pl
dodany: 09.06.2026, 22:21:59
  • 116
  • #
    krakow
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
wlukasik
wlukasik 10.06.2026, 07:18:59 via Wykop
  • 24
Powinni ją zholować. Jej partia jest za usuwaniem pojazdów z centrów miast. Mi też się spieszy i noszę ciężkie rzeczy, a nie mam gdzie auta zostawić przez pomysły jej partii.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking