Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
muka70
muka70

muka70

Dołączył 4 lata temu
  • Obserwuj
  • Akcje 341
  • Znaleziska 130
  • Mikroblog 211
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 13
oficjalne_konto
oficjalne_konto
oficjalne_konto
przedwczoraj, 19:12:03
  • 1
Ja lat 29, ona 24. Żyjemy razem w dwójkę. Jesteśmy trochę odklejeni, głównie ja. Pierwszy raz bardziej zaudytowałem ile wydajemy na głupie jedzenie.

W jeden miesiąc do tyłu, na Glovo / Uber Eats poszło 4750 zł. Do tego około 1400 w Żabce i 350 zł w Biedronce. Ani jednego wyjścia jeść na miasto.

Razem 6500 zł. W miesiąc. Ja wszystko stawiam.

Lipa
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 przedwczoraj, 19:31:52 via Wykop
  • 0
@oficjalne_konto: no bardzo dużo. U mnie tyle na rodzinę 2+2 nie idzie. Uber eatsy itp to jak wyjscie na miasto cena tylko jeszcze dowóz płacicie. (Nawet więcej bo nie można użyć kuponów z aplikacji będąc w sieciowkach). Co mogę doradzić: super że spojrzałeś na wydatki bo to najważniejsze że podliczyłes i widzisz problem. 2. Zacznij dzielić te wydatki bardziej na pół, bo przyzwyczajenie sprawi że druga osoba zacznie wymagać tego
  • Odpowiedz
bezrobotnymysliwy78
bezrobotnymysliwy78
20.06.2026, 17:56:09
  • 7
Dla mnie przegrywem jest jechanie na wakacje do jakiegoś Egiptu i siedzenie tam w hotelu na all inclusive. Zastanawia mnie czemu ludzie spędzają tak wakacje i za to płacą jeszcze xD raz byłem jeszcze kiedyś jak chciałem mieć znajomych i nigdy więcej #przegryw
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 20.06.2026, 18:05:32 via Wykop
  • 0
@bezrobotnymysliwy78: akurat nie byłam, ale czemu to źle? Powygrzewać się, popływać w basenie, z jedzonkiem i drineczkami. A piszesz odnośnie samego Egiptu czy siedzenia w hotelu na all-in?
  • Odpowiedz
muka70
muka70
muka70 14.06.2026, 13:18:46
  • 1
#gielda
Trzymacie kasę u jednego brokera czy rozdzielacie na kilku? Mam male ikze w bossa i głównie wrzucam na xtb w acwi/nasadu/wig + parę firm dla zabawy. Uzbierała się już jakaś kwota i zaczynam się zastanawiac czy standardowo dorzucać dalej czy może otworzyć też u innego brokera konto by nie trzymać w jednym miejscu. Z jakich korzystacie pod kątem głównie acwi/nasdaqu?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70
Autor
14.06.2026, 13:27:19 via Wykop
  • 1
@nammah: w sumie racja 😃 jakoś nie lubię interfejsu bossy, ale może faktycznie długoterminowo na plus by było, że bym nie zagladala tam tak czesto
  • Odpowiedz

1733

Dla kobiet dzień wolny na "bolesną menstruacje", a dla mężczyzn? Nic

Dla kobiet dzień wolny na "bolesną menstruacje", a dla mężczyzn? Nic

Non stop czytam na wykopie, że posłowie konfy walczą o prawa mężczyzn. Tymczasem Józefaciuk podejmuje rzeczywiste działania gdy posłowie Konfederacji wyśmiewają temat. Wykop chyba powinien zrewidować swoje poglądy

Placi
z
facebook.com
dodany: 09.06.2026, 10:40:17
  • 421
  • #
    prawamezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    polityka
muka70
muka70
muka70 09.06.2026, 17:08:12 via Wykop
  • 1
@tedzioo: tu się nie zgadzam
M4rcinS
M4rcinS
07.06.2026, 18:12:25
  • 0
Eh, próbuję sobie jakieś CV fajne zrobić, ale sam nie mam pomysłu, a jak wrzucam do znalezionych szablonów, to wydaje mi się, że są c-----e.
Z drugiej strony, jak kiedyś szukali u nas w firmie pracownika, to widziałem, że trochę osób wysłało CV, ale połowa to takie wysłała z błędami i tak sformatowane, jakby w ogóle mieli to w dupie. xD
#praca #pracbaza #ehhhhhhhhhhhhh
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 07.06.2026, 18:21:38 via Wykop
  • 1
@M4rcinS: szablon byle jaki. Byle widać było konkrety - co robiłeś, co umiesz. No i słowa klucze wstawiać, bo HR czasami dają na AI na przesiew (chociaż nie wiem jaka branża itp).
  • Odpowiedz
kamiyama89
kamiyama89
07.06.2026, 18:12:30
  • 0
równouprawnienie jest wtedy kiedy kobiety mają lepiej ( ͡° ᴥ ͡°)
#pieklokobiet #rownouprawnienie
kamiyama89 - równouprawnienie jest wtedy kiedy kobiety mają lepiej ( ͡° ᴥ ͡°)
#pieklo...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 07.06.2026, 18:14:57 via Wykop
  • 0
@kamiyama89: no i co za problem? Akurat liczby zbliżone sa
  • Odpowiedz
sluchawki_bez
sluchawki_bez
sluchawki_bez
28.05.2026, 19:20:28
  • 0
Hej, jestem przed zakupem paneli winylowych - co myślicie o firmie Arbiton - rzeczywiście to taka marka premium czy pic na wodę fotomontaż? Nam w sklepie mówili, że niby pies po tym może tańczyć i się nie porysuje itp.. Dodatkowo chcieliśmy najpierw klejone bo mamy duże powierzchnie, np. salon z jadalnią 75m2, ale sprzedawca też odradzał i mówił, że teraz te na klik to są porządne i nie falują. Mam mieszane uczucia.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 28.05.2026, 19:28:37 via Wykop
  • 1
@sluchawki_bez: nie mam arbitona to tu nie powiem, ale jakbym miała brać to bralabym klejone. Sama mam na klik - na początku trzeszczały strasznie. Z czasem się wyrobiło i jest ok, ale co się nawkurzalam to moje. U mnie fachowiec w paru miejscach spartaczyl trochę, bo chyba uszkodził zamek na klik i widać że nie łapie (na styku widać że jedna minimalnie wyżej - jak się stanie to wkurza, na
  • Odpowiedz
muka70
muka70
muka70 29.05.2026, 09:45:51 via Wykop
  • 0
@sluchawki_bez: ja akurat przez neta brałam z alsapanele -jodelka vicenze. Bardzo ładne, ale na początku strasznie trzeszczały. Ale u mnie to pod kuchnia nie były robione wycinki, więc może to przez montaż i wyrobić się musiały. A i podkład chyba nieszczególnie dobrze dobrałam. Ogólnie też uważam że klejone zawsze lepsze - wtedy można wymienić jedna jakby była potrzeba. Mając na klik to albo ściągać trzeba od krawędzi do danego panela
  • Odpowiedz
muka70
muka70
muka70 27.05.2026, 19:47:34
  • 0
#klimatyzacja #mieszkanie

Jak macie rozwiązane odprowadzanie skroplin z klimatyzacji, która stoi na balkonie? Zakładając że podłączenie do kanalizacji nie wchodzi w grę (trzebaby prowadzić przez cały salon), a rurka poza balkon nie podoba się sąsiadowi (po skardze czyjejś przyszła wiadomość od zarządcy, że rurka ma być usunięta, bo nie wolno by wystawało coś poza obręb balkonu)?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70
Autor
27.05.2026, 20:01:35 via Wykop
  • 0
@bialy100k: coś czytałam by dać donice dużą z kamieniami czy żwirem na dnie właśnie i nawet sobie coś posadzić co wilgoć lubi. Ale boje sie czy takie coś nie będzie przelewać któregoś dnia, a nie kojarze nikogo kto by miał by zapytać jak w praktyce się to sprawuje.
  • Odpowiedz
muka70
muka70
muka70
Autor
28.05.2026, 18:47:33 via Wykop
  • 0
@rajman: 3p - więc z rurka ciężko by było. Dzięki za info, że donice się nie sprawdzały, szkoda, ale dobrze wiedzieć. Chociaż myślałam o donicach jakiś sporych właśnie, czarnych - tak by w teorii się nagrzewały i odparowywalo. Czy ma pranie często tam nie wiem, ale przelanie nie wchodzi w grę, bo to najprawdopodobniej on podkablowal do spółdzielni, że rurka brzydko wygląda i wystaje z balkonu - tydzień przed e-mailem
  • Odpowiedz
muka70
muka70
muka70
Autor
28.05.2026, 18:49:13 via Wykop
  • 0
@JackBauer: no ja pamiętam że na początku parę lat temu zanim rurkę wystawiliśmy to mieliśmy tymczasowo wiadro od mopa tam xd to w cieplejszy dzień to cały dzień nie minął i trzeba było wylewać pełne
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
17.05.2026, 13:54:34
  • 0
✨️ Jak kupić mieszkanie w Krakowie? Ⓘ
cześć, case na dzisiaj. Chcecie kupić mieszkanie #nieruchomosci w #krakow najlepiej 5 pokojowe (opcjonalnie 4, ale jednak ten jeden dodatkowy ma ogromny plus), najlepiej powyżej 75-80m2. Muszą być dwa miejsca postojowe i powiedzmy atutem byłaby komórka lokatorska. Budżet do powiedzmy 1,4mln za stan deweloperski.
Co wybieracie? Ciężki temat bo takich mieszkań nie ma za wiele, budżet też mimo wszystko nie jest na
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 17.05.2026, 14:47:01 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: nie patrzyłam na Kraków, ale przeglądałam oferty we Wrocławiu jakiś czas temu. Sporo było co najwyżej 4 pokoje ale metraż zwiększają zamiast dać ten 5ty pokój, albo jakieś krzywe rozkłady. Chyba najlepiej poszukać jakiś wczesnych inwestycji gdzie wybierzesz 2 mieszkania ok 40-45m obok siebie i je połączysz. Kwestia wtedy dogadania się z deweloperem - jak wczesny etap to ułatwi to kwestie.
  • Odpowiedz
stuparevic
stuparevic
04.05.2026, 19:06:41
  • 0
Poszukuje książki z dużą ilością praktycznych ćwiczeń dla gówniaka lvl 11 - skupienie na gramatykę. Polecacie coś? #kiciochpyta #angielski
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 04.05.2026, 19:35:17 via Wykop
  • 0
@stuparevic: nie pamiętam co się przerabia w tym wieku, więc może być to zła podpowiedź(ale możesz zobaczyć czy o takie coś ci chodzi po jakimś spisie tresci), ale kieeedyś ćwiczyłam gramatykę z książką autorów "a.j.thomson, a.v.martinet - a practical english grammar". Nie ma może ładnych dla oka dziecka zadań, ale w zasadzie to właśnie taki zbiór ćwiczeń z gramatyki
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
04.05.2026, 15:42:56
  • 0
✨️ Ile wydać na pierścionek zaręczynowy? Ⓘ
Panowie i Panie, nadszedł ten dzień w którym trzeba zrobić krok na przód i się oświadczyć różowej. Tak wiem, jak na wykopka brzmi niewiarygodnie ale to prawda. Jako mało doświadczony bo jest to moja jedyna kobieta ale od wielu wielu lat jesteśmy razem, przyszedłem się was poradzić ile wydać pieniędzy na ten mały kawałek metalu dla wielkiej miłości. Zbieramy pieniądze na wspólny dom/mieszkanie a zarabiamy oboje
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 04.05.2026, 16:19:26 via Wykop
  • 0
Spróbuj jakoś dopytać jej jakiego typu mógłby jej się podobać - klasyczny z jakimś jednym kamieniem czy inny wzór, może żółte czy białe złoto, może kamień jakiś kolorowy itp. Cena nie jest ważna (chociaż pewnie zależy od kobiety). Moja subiektywna opinia jak chcesz liczby jakies : powyżej 10k to chyba p------o, 5-10 wydaje się sporo / wykosztował się, 1,5 - 5 jest ok (i najrozsądniej skoro zbieracie na chatę). Ale bardziej to
  • Odpowiedz
nie_odpisuj
nie_odpisuj
28.04.2026, 19:17:49
  • 1
U mojej koleżanki w branży jest kryzys (pracuje w sprzedaży) i wrzucili ją na PIP jako Plan Poprawy Wyników (Performance Improvement Plan).

Oczywiście to ściema i ona ocenia, że najprawdopodobniej chcą jej się pozbyć.
Czyli realnie pewnie ma 30-90 dni jeszcze pracy, bo jeszcze nie poznała szczegółów.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie jak zmaksymalizować ból dla takiego nieuczciwego i toksycznego pracadowcy, poza dokumentowaniem jego machlojek i wałków na wypadek procesu? Ewentualnie jak wyjść
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 28.04.2026, 19:51:56 via Wykop
  • 0
@nie_odpisuj: nie byłam w takiej sytuacji ale co mi przychodzi do głowy to zgłaszać co się da, dokumentować itp. Jeśli cel dadzą nieosiągalny to napisać maila od razu że to raczej nieosiągalne (i zrobić sobie zdjęcie że wysłała go by mieć swoją dokumentację a nie taka która skasują). I ogólnie jak najwięcej na piśmie się udzielać pomysłami czy zgłaszać coś by móc zrobić to zdjęcie
  • Odpowiedz
muka70
muka70
muka70 22.04.2026, 12:32:21
  • 2
#motoryzacja #auto

Ktoś mi uszkodził w aucie m. In. opone. Gadam z ubezpieczycielem sprawcy i irytuje mnie fakt, że w kosztorysie wyszczególniony jest koszt tylko jednej opony, a nie obu na osi. W odmowie do odwołania dostałam info, że według prawa opony na osi nie muszą miec takiej samej wysokości bieżnika tylko ma być taka sama konstrukcja. Według nich skoro model opony nadal jest możliwy do kupienia (opony
muka70 - #motoryzacja #auto

Ktoś mi uszkodził w aucie m. In. opone. Gadam z ubezpiec...

źródło: 1000039894

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaydi1
jaydi1
jaydi1
22.04.2026, 14:47:58 via Wykop
  • 2
@muka70: Z reguły przepisu żadnego nie ma. Z technicznego punktu widzenia różnica 2-3 mm w grubości bieżnika między oponami na jednej osi rodzi niebezpieczeństwo. Powołaj się ewentualnie na ekspertyzy, ale jak nowa opona ma 8 mm grubości, to nic nie ugrasz.
  • Odpowiedz
Pangia
Pangia
22.04.2026, 19:49:12 via Wykop
  • 0
stara ma jakieś 7mm bieżnika


@muka70: zwykle nowe zimówki tyle mają więc raczej nic nie uzyskasz
  • Odpowiedz
drywall33
drywall33
18.04.2026, 17:55:43
  • 2
Nie lubię Wrocławia
#warszawa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 18.04.2026, 17:57:31 via Wykop
  • 0
@drywall33: nie lubię Warszawy
  • Odpowiedz
mythoMANIAC
mythoMANIAC
13.04.2026, 16:05:35
  • 2
jest 18:05 a jestem skrajnie wycieńczony do granic ludzkich możliwości

#zmeczenie #zmeczennik #wistociepieklo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 13.04.2026, 17:04:45 via Wykop
  • 0
@mythoMANIAC: ciężki dzień czy tak na co dzień?
  • Odpowiedz
pieknylowca
pieknylowca
pieknylowca
12.04.2026, 09:44:50
  • 1
Szpitalna telewizja to jest scam jak zawieszenie broni z narodem małych czapeczek #szpital #polska #januszebiznesu
pieknylowca - Szpitalna telewizja to jest scam jak zawieszenie broni z narodem małych...

źródło: 1000017329

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 12.04.2026, 10:19:11 via Wykop
  • 0
@pieknylowca: przydałby się tam terminal jakiś, bo monet czesto brakuje
  • Odpowiedz
Chlop_budowniczy
Chlop_budowniczy
11.04.2026, 11:38:34
  • 3
To smutna i brutalna prawda o pewnej części ludzkości. Istnieją osoby, które czerpią poczucie siły i wartości wyłącznie z tego, że kogoś zdominują, oszukają lub „dokopią” mu w momencie, gdy ten jest najsłabszy.
​W psychologii mówi się o tzw. Ciemnej Triadzie (narcyzm, makiawelizm i psychopatia). Ludzie o takich rysach osobowości traktują innych jak pionki w grze lub zasoby do wykorzystania. Dla nich Twoja trudniejsza sytuacja nie była powodem do empatii, ale „okazją”,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muka70
muka70
muka70 11.04.2026, 11:43:52 via Wykop
  • 0
@Chlop_budowniczy: oo, dzięki 😛 mąż właśnie słuchał jakiś podcast i opowiadał z rana o triadzie i nie pamiętał co tam było na "m" w tym. A co do tematu to niestety ludzie to k...y i trzeba wszędzie uważać 😕
  • Odpowiedz
muka70
muka70
muka70 10.04.2026, 11:30:05
  • 0
#gielda przyszła pensja, co tam teraz wartaloby dokupić w Pl? 😛
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gensek
Gensek
10.04.2026, 11:34:18 via Wykop
  • 24
@muka70: W Lidlu jest promocja na kawę a w Biedronce na skyr.
  • Odpowiedz
heniek_8
heniek_8
10.04.2026, 11:41:25 via Wykop
  • 0
@muka70: pkn
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 13.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking