Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mbak666
mbak666

mbak666

Dołączył 18 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 55327
  • Znaleziska 49078
  • Mikroblog 6249
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 4

1491

Chorzy zapłacą podatek od anonimowych darowizn. Skarbówka ściga zbiórki

Chorzy zapłacą podatek od anonimowych darowizn. Skarbówka ściga zbiórki

Kolejny absurd polskiego aparatu urzędniczego. Jak informuje Rzeczpospolita, Urząd Skarbowy stoi na stanowisku, że anonimowe wpłaty na internetowe zbiórki (np. na leczenie dzieci) nie spełniają wymogów darowizny, ponieważ urzędnicy nie mogą zweryfikować tożsamości darczyńcy. Efekt? Osoby potrzebuj

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 08.06.2026, 07:04:12
  • 209
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    wiadomosci
  • #
    afera
  • #
    wykop
mbak666
mbak666
mbak666 08.06.2026, 12:43:32 via Wykop
  • 1
Spokojnie, za to możecie dać bez kłopotu na tacę - kleru nie dotyczy polskie prawo prawda?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mbak666
mbak666
mbak666 09.06.2026, 09:16:34 via Wykop
  • 0
@chlopiec_kucyk: tak? a w jakiej wysokości? 100 zł kwartalnie? Znam słyszałem - to taka iluzja, że niby kler "płaci podatki" :)

2068

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Koniec znanej i lubianej akcji lody za pasek w Pszczynie. Po 25 latach kultywowania lokalnego zwyczaju, Lodziarnia Pod Dębem została zmuszona do zaprzestania rozdawania darmowych lodów uczniom z wyróżnieniem. Decyzja ta zapadła po otrzymaniu oficjalnego, imiennego pisma od Rzecznika Praw Dziecka

Trzebieslawice
z
pszczyna.naszemiasto.pl
dodany: 02.06.2026, 12:30:49
  • 446
  • #
    polska
  • #
    wykopefekt
  • #
    pszczyna
  • #
    slask
  • #
    nauka
  • #
    szkolastandard
mbak666
mbak666
mbak666 03.06.2026, 11:32:03 via Wykop
  • 0
@bossssob: raczej to mamusia pisówa złożyła donos, bo to środowisko patusiarskie i tępe skoro głosuje na złodziei. Inna sprawa, że urząd centralny wpier-dala się tam gdzie nie powinien.

69

Od września zmiany w zadaniach domowych. Nauczycielki oburzone

Od września zmiany w zadaniach domowych. Nauczycielki oburzone

Po zmianach nauczyciele będą zobligowani sprawdzać je wszystkim. Płaku płaku "fizycznie niemożliwe" biedne oj biedne pracować trzeba będzie a się nie chce. To może trzeba zmienić pracę?

Buckshot_00
z
kobieta.onet.pl
dodany: 01.06.2026, 22:26:08
  • 71
  • #
    szkola
  • #
    edukacja
  • #
    polska
  • #
    zadaniadomowe
mbak666
mbak666
mbak666 02.06.2026, 11:32:51 via Wykop
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

58

Ofiary pseudomedycyny powinny same płacić za swoje leczenie

Ofiary pseudomedycyny powinny same płacić za swoje leczenie

Jeśli ktoś truje się jakimiś specyfikami, nie szczepi się, choć państwo oferuje prawidłowy sposób postępowania, a potem w razie powikłań żąda opieki, uważam, że to on powinien ponieść koszty pomocy stwierdził prof. Krzysztof Simon.

wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 01.06.2026, 09:29:41
  • 88
  • #
    szczepienia
  • #
    medycyna
mbak666
mbak666
mbak666 02.06.2026, 09:42:12 via Wykop
  • 0
A z kolei ofiary "medycyny akademickiej" będą finansowane ze skladek publicznych, tak?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

45

Coraz większy problem w parafiach.

Spadek liczby powołań w Polsce trwa od lat. W niektórych diecezjach sytuacja przybiera już bezprecedensowy charakter. W Archidiecezji Gnieźnieńskiej, uznawanej za historyczne centrum polskiego Kościoła, w przyszłym roku nie będzie żadnych święceń kapłańskich.

Kempes
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 01.06.2026, 06:30:14
  • 39
  • #
    polska
  • #
    bekazkatoli
  • #
    pedofilewiary
  • #
    religia
  • #
    katolicyzm
  • #
    neuropa
mbak666
mbak666
mbak666 01.06.2026, 10:02:06 via Wykop
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

26

Czy zamierzam być samowystarczalny?

Czy zamierzam być samowystarczalny?

To pytanie pojawia się regularnie, odkąd się tu wprowadziłem. Odpowiedź brzmi: częściowo tak, ale bez idealizowania i opowieści o pełnej niezależności.  Obecnie powierzchnia moich upraw warzywnych to około 170 m. W przyszłym sezonie prawdopodobnie będzie to 120 - 130 m. Przy takiej skali

zbyszek-ogrodowy
z
wykop.pl
dodany: 24.05.2026, 20:58:35
  • 16
  • #
    ogrod
mbak666
mbak666
mbak666 25.05.2026, 09:44:38 via Wykop
  • -5
Makarony i ogólnie węglowodany to zło i pośrednio trucizna dla twojego ciała. W trakcie trawienia rozkładane są na cukry proste, a te jak wiadomo są odpowiedzialne za całe zło jakie spotyka nasze ciało włącznie z dokarmianiem nowotworów. Można bez nich żyć. Pomyśl może o hodowli 10-20 kur, wtedy będziesz miał dostęp do jajek, ktore można spożywać praktycznie bez ograniczeń, a także do mięsa.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

501

Nowa Zelandia likwiduje koty na wolności.

Nowa Zelandia likwiduje koty na wolności.

Nowa Zelandia kontra koty, masakra rozpoczęta. Oficjalnie uznano, że każdy kot żyjący na wolności stanowi poważne zagrożenie dla lokalnej przyrody.

PiotrPiter
z
planeta.pl
dodany: 23.05.2026, 15:39:51
  • 261
  • #
    koty
  • #
    nowazelandia
mbak666
mbak666
mbak666 25.05.2026, 09:13:52 via Wykop
  • 0
No i pięknie, w Polsce też by się przydało wystrzelać wałęsające się koty, to może ich "własciciele" by nauczyli trzymać je pod kontrolą.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

488

Osoby jedzące mięso mają większą szansę dożycia stu lat niż wegetarianie

Osoby jedzące mięso mają większą szansę dożycia stu lat niż wegetarianie

Takie są wyniki najnowszych badań. Wychodzi z nich też, że wegetarianie, którzy jedzą np. jajka, nabiał czy ryby, żyją też długo. Najgorszy jest weganizm.

zenon-sharp
z
sciencealert.com
dodany: 21.05.2026, 15:17:34
  • 145
  • #
    wegetarianizm
  • #
    weganizm
  • #
    miesarianizm
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    dlugosczycia
mbak666
mbak666
mbak666 22.05.2026, 09:01:31 via Wykop
  • -2
@cinxxxxcin: ale wiesz że pieprzysz kocopoły? Blaszka cholesterolowa powstaje w naczyniach krwionośnych po to aby "zalepić" nieszczelność. Po zagojeniu się sama odpada i jest utylizowana. Cholesterol jest produkowany przez wątrobę i jest niezbędny do pracy mózgu, neuroprzekaźników oraz całego układu hormonalnego. Ludzie którzy mają mało cholesterolu mają tzw "mgłę mózgową" i źle funkcjonują zdrowotnie, a o to własnie chodzi tym, którzy promują niejedzenie tłustego mięsa. Żeby mieli więcej pacjentów do
mbak666
mbak666
mbak666 22.05.2026, 10:54:51 via Wykop
  • -1
@cinxxxxcin: powtarzaj dalej narrację big pharmy, tylko żyj wg niej :) Ja praktycznie nie jem wołowiny (niestety bardzo rzadko) a tylko wieprzowinę i czasem kurczaki albo ryby i stosunek HDL do LDL mam w okolicach 3. Ciśnienie też w normie - jakieś ~140-150/70-80 Wyjaśnij mi ten fenomen. No i zdrówka życzę na twojej diecie :)

22

Otyłość uderza w rynek pracy. Kosztuje miliardy złotych

Otyłość uderza w rynek pracy. Kosztuje miliardy złotych

W Polsce otyłość dotyka około 9 mln osób. Koszty tej choroby sięgają nawet 36 mld zł rocznie. Problem nie kończy się jednak na zdrowiu, ale wpływa na wydajność, absencje i relacje w miejscu pracy. Jak dokładnie ta choroba odbija się na rynku pracy?

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 22.05.2026, 04:36:17
  • 9
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    otylosc
  • #
    ekonomia
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
mbak666
mbak666
mbak666 22.05.2026, 10:36:16 via Wykop
  • 0
Skoro mass media promują gówniane żarcie typu fast foody, słodycze i mega przetworzona żywność to ludzie wierzą, że to musi być prawda. Dlatego nie odstrasza ich cukier, mąka, makarony, pizze czy słodkie gazowane napoje. A potem ludziska się dziwią, że ładując w siebie tyle gównianego żarcia - sami wyglądają jak g---o. Szkoda, że nawet "lekarze" zalecają unikanie tłuszczów zwierzęcych czy mięsa - to nawet nie ma logicznego wytłumaczenia innego niż "pacjent wyleczony
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

7

FIFA wprowadza zakaz ekspozycji starej flagi Iranu na trybunach podczas MŚ '26

FIFA wprowadza zakaz ekspozycji starej flagi Iranu na trybunach podczas MŚ '26

Przedrewolucyjna flaga "Lew i Słońce" jest często używana przez irańską diasporę i opozycjonistów wobec reżimu ajatollahów jako symbol świeckości państwa i walki z reżimem. Irańska diaspora protestuje przeciwko decyzji FIFA

yungdupa
z
kanalsportowy.pl
dodany: 19.05.2026, 22:02:35
  • 5
  • #
    iran
  • #
    pilkanozna
  • #
    fifa
  • #
    wojna
  • #
    bliskiwschod
  • #
    swiat
mbak666
mbak666
mbak666 20.05.2026, 09:11:27 via Wykop
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

16

Czy efekt jo-jo naprawdę niszczy metabolizm?

Czy efekt jo-jo naprawdę niszczy metabolizm?

Przez lata wmawiano nam, że powracające kilogramy bezpowrotnie niszczą nasz metabolizm, palą mięśnie i wyrządzają organizmowi większą krzywdę niż stała nadwaga. Najnowsza, przełomowa analiza opublikowana na łamach prestiżowego magazynu The Lancet Diabetes & Endocrinology całkowicie...

lucaxio
z
grubasfit.pl
dodany: 18.05.2026, 14:50:56
  • 6
  • #
    zdrowie
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    medycyna
  • #
    odchudzanie
  • #
    badania
mbak666
mbak666
mbak666 19.05.2026, 09:02:07 via Wykop
  • 0
Co to za brednie. Jeśli ktoś się odchudzi to po co wraca do dawnej "diety"? żeby znowu się spaść ? Najlepiej jest zmienić swój styl życia/żywienia na stałe i po sprawie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

381

Holandia zmienia wytyczne żywieniowe: zalecane spożycie mięsa spadło o 40%

Holandia zmienia wytyczne żywieniowe: zalecane spożycie mięsa spadło o 40%

Dla dorosłych zalecana ilość mięsa spadła z 500g do 300g tygodniowo (w tym max 100 g czerwonego). Jednocześnie podwojono zalecenia dla roślin strączkowych, tofu i tempehu (do 250 g/tydzień) oraz zmniejszono porcję sera.

matixrr
z
foodfacts.org
dodany: 13.05.2026, 18:44:44
  • 308
  • #
    holandia
  • #
    europa
  • #
    jedzenie
  • #
    dieta
  • #
    zdrowie
  • #
    gotowanie
mbak666
mbak666
mbak666 14.05.2026, 08:44:30 via Wykop
  • -1
Jeśli społeczeństwo łyknie te antynaukowe bzdury to max za 3 lata zacznie się lawinowy wzrost zachorowań na wszelkie choroby. 300g mięsa tygodniowo? To jakiś nonsens. O niebo zdrowsza byłaby dieta 300 - 500 g mięsa czerwonego dziennie, a do tego śladowe ilości roślin i nabiału. A to mięsko skąpane w tłuszczu typu smalec. Samo zdrowie!
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mbak666
mbak666
mbak666 14.05.2026, 08:49:38 via Wykop
  • 16
@Ranger: Ostatnio zmierzono kilka rzeczy i średnio jarosze mają mózg mniejszy niż mięsożercy. A to tylko potwierdza, że największy skok cywilizacyjny jako gatunek zrobiliśmy gdy byliśmy mięsożercami (średnia waga mózgu ~1500g) a od czasu nastania epoki rolniczej średnia waga mózgu spadła (do ~`1400-1450g). Poza tym nie ma na świecie żadnego plemienia żywiącego się jedynie roślinami, za to jest wiele plemion będących na pełnej diecie mięsnej jak np Innuici.
mbak666
mbak666
mbak666 15.05.2026, 09:11:27 via Wykop
  • 0
@maciejos-donbakos: absolutna nieprawda. Bez warzyw Innuici czy łowcy-zbieracze istnieli od 2-3 milionów lat. Za to bez mięsa nie przetrwa żadna cywilizacja.
mbak666
mbak666
mbak666 15.05.2026, 09:12:57 via Wykop
  • -2
@henk: Jakiś przykład? Bo ja ci powiem tylko, że od 2-3 milionów lat jak istnieje homo (sapiens, erectus denisovian itd) jest mięsożercą. Rośliny jada jedynie w czasach głodu, gdy nie ma dostępnego mięsa.
mbak666
mbak666
mbak666 15.05.2026, 09:14:14 via Wykop
  • -1
@lukas272: co to znaczy za dużo mięsa? nie ma takiego pojęcia. No chyba że chodzi o ilość której się nie da przejeść typu 3-5 kg mięsa dziennie.
mbak666
mbak666
mbak666 15.05.2026, 09:55:19 via Wykop
  • 0
@maciejos-donbakos: ludzie jedzący samo mięso nie potrzebują błonnika :) Błonnik czyści jelita po śmieciach pozostających z rozkładu roślin. Czyli rośliny rozwiązują problem, który tworzą - zaiste świetna taktyka :)
mbak666
mbak666
mbak666 15.05.2026, 10:03:57 via Wykop
  • 0
@maciejos-donbakos: nie muszę nim być. Wystarczy że wiem co nieco o działaniu organizmu. Moja wiedza nie pochodzi od bajek wtłaczanych nam przez chłopków roztropków wierzących w intuicję, tylko z faktu, że czytałem wiele wyników badań - czyli z samej nauki. Z drugiej strony czy wiesz że mięso i tłuszcz trawimy enzymami, a wszelką roślinność musimy "trawić" fermentując ją? to właśnie stąd sojowe chłopaczki i dziewczynki mają wzdęcia, dużo pierdzą i
mbak666
mbak666
mbak666 15.05.2026, 16:38:12 via Wykop
  • -1
@Lufio: A masz na to jakiś malutki nawet dowód? Bo ja mam: jesteśmy mięsożercami i trawimy mięso/tłuszcz enzymami. Roślinożercy mają po kilka żołądków, w których trawią pokarm, mają też długi przewód pokarmowy. No jakoś człowiek rośliny musi fermentować, ma tylko jeden żołądek plus ma zbyt krótki przewód pokarmowy. Zauważ też że mięso (tłuste) jest kompletnym posiłkiem, który możesz jeść do końca życia, a rośliny musisz suplementować.
Czekam na twoje dowody
mbak666
mbak666
mbak666 15.05.2026, 16:38:49 via Wykop
  • -1
@A-NON: nie interesuje mnie twoje życie rodzinne.

1053

Prawie wszystkie roślinne zamienniki mięsa zawierały toksyny

Prawie wszystkie roślinne zamienniki mięsa zawierały toksyny

Najnowsze doniesienia naukowe rzucają nowe światło na skład popularnych "zamienników". Jak wynika z najnowszych analiz, niemal każda roślinna alternatywa dla mięsa kryje w sobie pasażerów na gapę - mykotoksyny.

VoxClamantisInDeserto
z
strefabiznesu.pl
dodany: 14.05.2026, 19:43:14
  • 121
  • #
    weganizm
  • #
    jedzenie
  • #
    zywnosc
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    wydarzenia
mbak666
mbak666
mbak666 15.05.2026, 08:19:39 via Wykop
  • -3
@Logytaze: bo jest szkodliwy. Każda roślina broni się przed zjedzeniem wytwarzając toksyny. Jedyny zdrowy pokarm człowieka to mięso, smalec, jajka, masło. Każda roślina szkodzi człowiekowi.
mbak666
mbak666
mbak666 15.05.2026, 08:24:03 via Wykop
  • -4
@majoreq: no bo jest toksyczne. Ludzie od 2-3 milionów lat żywią się mięsem i tłuszczem głównie. Dopiero od około 10 tys lat jemy zboża i inne rośliny - a organizm jeszcze nie zdążył się przystosować do tego. Mięso trawimy enzymatycznie - naturalnie, za to rośliny "trawimy" przez fermentację. Stąd jarosze dużo pierdzą i często srają na rzadko. Dodatkowo zmierzono, że jarosze mają mniejsze mózgi :)

488

Turcy szykują wielką akcję. Izrael w pełnej gotowości

Turcy szykują wielką akcję. Izrael w pełnej gotowości

W Turcji przygotowywana jest flotylla złożona z 20 łodzi, która ma przełamać izraelską blokadę w Strefie Gazy. Jej organ

Spocony_Bambo
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 05.05.2026, 09:01:24
  • 127
  • #
    turcja
  • #
    izrael
  • #
    bliskiwschod
mbak666
mbak666
mbak666 05.05.2026, 11:36:28 via Wykop
  • 192
ktokolwiek będzie tępił tych zbrodniarzy - już mu kibicuję.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

6

Nowacka stanowczo odpowiada przewodniczącemu Episkopatu

Nowacka stanowczo odpowiada przewodniczącemu Episkopatu

"Naprawdę mamy genialnych, dobrze przygotowanych nauczycieli. Krytyka edukacji zdrowotnej pokazuje, że biskupi nie wiedz

darino
z
rmf24.pl
dodany: 04.05.2026, 08:15:59
  • 18
  • #
    debata
  • #
    nowacka
  • #
    polska
  • #
    episkopat
  • #
    kosciolkatolicki
  • #
    polityka
mbak666
mbak666
mbak666 04.05.2026, 10:52:48 via Wykop
  • -1
Zdanie episkopatu powinno być dla MEN równie ważne co zdanie związku hodowców królików rasowych. Też jest to organizacja pozarządowa, tyle że nie w-------a się w nie swoje sprawy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

13

Ministerstwo Zdrowia i Kurzajek wycofuje znane zioło

Ministerstwo Zdrowia i Kurzajek wycofuje znane zioło

Od 4 maja 2026 r. rynek suplementów i żywności zmienia się na dobre.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
kobieta.onet.pl
dodany: 04.05.2026, 06:49:42
  • 12
  • #
    ziololecznictwo
  • #
    ziola
  • #
    zdrowie
  • #
    rosliny
  • #
    medycynanaturalna
mbak666
mbak666
mbak666 04.05.2026, 10:17:15 via Wykop
  • 7
zioła nie można opatentować, więc się go zakazuje i wprowadza leki syntetyczne. Za to przedawkowanie leków także może zatruć człowieka i to bardziej, ale o tym się nie wspomina. Wszystko można przedawkować, nawet wodę, ale jakoś wody nie zakazują (na razie)
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

284

Uzbekistan - od kwietnia już bez gotówki. Jak narazie więcej problemów niż korzy

Uzbekistan - od kwietnia już bez gotówki. Jak narazie więcej problemów niż korzy

To scenariusz, który wkrótce może ziścić się także w wielu europejskich państwach. W Uzbekistanie postawiono na obrót bezgotówkowy. Regulacja, która weszła w życie z początkiem kwietnia 2026 roku na razie stwarza więcej problemów niż korzyści dla obywateli. Chodzi nie tylko o stratę czasu w kolejkac

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 27.04.2026, 09:33:43
  • 55
  • #
    pieniadze
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
  • #
    wiadomosci
  • #
    technologia
mbak666
mbak666
mbak666 28.04.2026, 07:56:12 via Wykop
  • 2
Banksterzy czujnie obserwują co się dzieje w testach na rubieżach Azji, żeby wiedzieć jak zniewolić ludzi w Europie. A potem cyk: twoje pieniądze mają termin ważności, więc musisz je wydać, nie wolno ci kupić np mięsa bo byłeś niegrzeczny, nałożymy na ciebie mandat za byleco i od razu ściągniemy z konta - nie musisz nawet nic wiedzieć. Tak się gotuje żabę...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

6

London Marathon 2026, Sawe makes history with sub 2 hour marathon

London Marathon 2026, Sawe makes history with sub 2 hour marathon

Pierwszy oficjalny maraton poniżej dwóch godzin

PunkRockMetalBeer
z
share.google
dodany: 26.04.2026, 12:56:41
  • 1
  • #
    sport
  • #
    bieganie
  • #
    maraton
mbak666
mbak666
mbak666 27.04.2026, 09:20:36 via Wykop
  • 1
minus za paywall
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

464

Ukraińska ofensywa na Krymie. Zniszczone okręty, myśliwiec i centra dowodzenia

Ukraińska ofensywa na Krymie. Zniszczone okręty, myśliwiec i centra dowodzenia

SBU poinformowała o skutecznym uderzeniu w trzy okręty Floty Czarnomorskiej, w tym zbudowany w PRLe okręt desantowy Jamał, a także o zniszczeniu myśliwca MiG-31 oraz kluczowych centrów szkoleniowych i infrastruktury wojskowej.

Kolekcjoner_dusz
z
rmf24.pl
dodany: 26.04.2026, 17:27:42
  • 78
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
mbak666
mbak666
mbak666 27.04.2026, 07:59:02 via Wykop
  • 1
@Vogozuse: walczą o palmę pierwszeństwa z żydami :)

6

"Strzelać i niszczyć wszystkie łodzie". Trump wydał rozkaz

"Strzelać i niszczyć wszystkie łodzie". Trump wydał rozkaz

Prezydent USA Donald Trump wydał Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych rozkaz strzelania i niszczenia wszystkich łodzi

darino
z
rmf24.pl
dodany: 23.04.2026, 13:20:57
  • 2
  • #
    trump
  • #
    bliskiwschod
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    izrael
mbak666
mbak666
mbak666 24.04.2026, 08:24:03 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 04.04.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 21.12.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking