@PrzodownikPracyZaGrosze: A g---o prawda. Mój dziadek pracował, moja babcia też pracowała bo nie było ich stać na wychowanie 4 dzieci. Moi rodzice też oboje pracowali, bo w realiach lat 90 tych również ciężko byłoby utrzymać się z jednej pensji. W klasie dzieci z rodzin, w których jedynie jeden rodzic pracował, żyły w większości w biedzie. Nie znałam ani jednej osoby, która była na wakacjach za granicą. Nikt nie jeździł na
Czy według Was kamery na zewnątrz to wystarczająca ochrona, czy alarm to jednak konieczność? Jak zabezpieczyliście swoje nieruchomości? #kamery #budujzwykopem #remontujzwykopem
Jeśli chodzi o efekty to nie ma to większego znaczenia. Wszystko zależy od tego co Ci bardziej smakuje. Jeśli nie wchodzą Ci zbytnio neutralne to bierz smakową. Jeśli chodzi o mnie to preferuję neutralną, ale czasami zamówię sobie coś smakowego, ten pomaranczowy jest ok, nie jest taki mdły jak inne.
Kreatyna monohydrat, czy przy siłowni suplementujecie? :) Pytam się pod kątem tego, ze aktualnie jest promka na Trec na allegro https://allegro.pl/produkt/kreatyna-monohydrat-mikronizowany-bezsmakowy-trec-nutrition-500-g-374bee5f-a149-437e-8bc9-61b6c94f2ef6?offerId=17814949914 I zastanawiam się czy sobie nie zamówić. Ogólnie zastanawiam się nad monohydratem a jabłczanem. Monohydrat jest najpopularniejszy a jabłczan bardziej naturalny i bardziej obojętny dla organizmu, ale mniej skuteczny . Chodzi mi generalnie o branie go przez długie lata i jakie mogą być skutki uboczne takiej suplementacji. Niektórzy z Was zapewne
szukam urządzenia dla osoby starszej, które byłoby w stanie wysłać powiadomienie/wezwać pomoc po upadku. Niedawno prababcia (90+) się przewróciła i nie mogła wstać, a mieszka sama, gdyby nie fakt że akurat ktoś do niej jechał to mogłoby być nieciekawie, szukam czegoś co będzie w miarę długo działało na baterii i będzie w stanie wysłać powiadomienie do rodziny. #gsm #smartwatch #elektronika #agd #gadzety
@inga: Chyba są takie opaski z myślą o starszych osobach. Są proste w obsłudze i można wezwać bliskich albo karetkę. Chyba jest też opcja, że same wysyłają powiadomienia po jakimś czasie, który się indywidualnie ustawia. Zerknkij sobie na stronę https://multiranking.pl/najlepszy-smartwatch-meski-ranking/ Jest tutaj porównanie urządzeń.
Witam. Jaka jest różnica pomiędzy darowizna a darowizna z dożywociem. Jeżeli jednemu dziecku przepisze nieruchomość z dożywociem,a drugiemu dziecku druga nieruchomość (beż dozywocia), to czy to pierwsze dziecko będzie miało prawo do domagania się zachowku po mojej śmierci? Czy musi się to pierwsze dziecko ,,odpisać" od tego daru dla drugiego dziecka? #prawo
Rozliczenie depozytu. Najemca zawsze uważa że oddał mieszkanie w dobrym stanie, ja widzę rzeczy które wymagają naprawy. Kończy się to zwykle długą wymianą maili, zdjęciami, kłótnią o to co jest normalnym zużyciem a co zniszczeniem. Jak inni to ogarniacie żeby to było mniej konfrontacyjne? #najem
Protokół zdawczo-odbiorczy ze zdjęciami przy przekazaniu kluczy to podstawa bo bez tego nie masz punktu odniesienia. Przy wyprowadzce to samo zdjęcie przy zdjęciu i porównanie. Ale nawet z dobrą dokumentacją zbieranie zdjęć, rachunków i przygotowanie rozliczenia to praca. Systemy do zarządzania najmem mogą tu bardzo pomóc bo automatyzują zbieranie materiałów, porównują stan z umową i przygotowują projekt rozliczenia do twojej akceptacji. RentEasy.AI obsługuje ten proces przez Zoe która zbiera dokumentację i przygotowuje
Hej! Tworzę listę zakupów do nowego lokum i potrzebuję inspiracji. Jakie rzeczy z kategorii „podstawa podstaw” warto mieć od razu, a jakie gadżety czy drobiazgi sprawiają, że codzienność jest po prostu wygodniejsza? #remontujzwykopem #zakupy
To zależy od wielkości lokalizacji. Od miasta, od tego jakie masz oczekiwania. Od tego ile firma istnieje na rynku i jakie ma opinie: https://seo-freelancer.pro/pozycjonowanie-lokalne/ Od siebie polecam kontakt tutaj.
Alienacja rodzicielska. W jaki sposob partnerzy omijaja kontakty, co wymyslaja aby do nich nie doszlo, jak to ma sie do prawa i kary za brak kontaktow. #prawo #rozwod
@DEMONzSZAFY Nie. MOże wyjaśnię sytuację. Brat męża jest w takiej sytuacji, jest w trakcie mega trudnego rozwodu i ona zaczyna utrudniać kontakty z dziećmi. I zastanawia się co robić i czy może wnioskować o karę dla niej skoro jeszcze do rozwodu nie doszło
Mamy ogromną ilość dokumentacji firmowej ale nikt tego nie czyta bo trzeba przeszukiwać dziesiątki folderów. Jak sprawić żeby wiedza faktycznie była dostępna dla ludzi? #firma
@damiandeczk: @damiandeczk: Najpierw trzeba uporządkować strukturę i pozbyć się zduplikowanych czy przestarzałych dokumentów, co samo w sobie to projekt. Tagowanie i kategoryzacja pomagają ale ktoś musi to robić konsekwentnie i utrzymywać na bieżąco. Wyszukiwarka full-text to minimum ale większość firmowych wyszukiwarek jest do bani i nie znajduje tego czego szukasz. Ludzie często nie wiedzą jak sformułować zapytanie żeby znaleźć dokument którego potrzebują. Portal wiedzy z intuicyjną nawigacją pomaga
Czy ktoś może prowadzi samodzielnie księgowość? Dodam, ze jeszcze nigdy nie prowadziłam księgowości, ale planujemy z koleżanką założenie stowarzyszenia zwykłego (klub gier planszowych), trochę czytałam o tym i jest tam uproszczona księgowość. Myslicie, ze poradzimy sobie bez konieczności płacenia księgowej? Myślę nad kontem w ing i programem księgowym u nich.
Miejsce mamy już na oku, fajne czyste z ekspresem do kawki do użytku :) Od miasta, w centrum i darmowe. I z
@pyszniarz: Z tego co czytałam to tak, jesli masz stowarzyszenie zwykłe to musisz prowadzić uproszczoną księgowość. Internetowa księgowość w ing kosztuje 12zł/msc i właśnie się nad taką zastanawiam. Z tego co czytałam to nie jest to jakieś skomplikowane, raz w roku trzeba wysłać sprawozdanie jeśli nie ma dochodów. Ale chciałam się dopytać jak to jest w praktyce i czy ktoś coś takiego kiedyś prowadził.
@SonidoStark: Wiesz, tam na początku nie będzie w ogóle dokumentów. Stowarzyszenie jest nam potrzebne, aby dostać za darmo lokal od miasta. Nie wykluczamy, że być może w przyszłości będziemy się starały o jakiś patronat czy pisały o jakieś fundusze na działanie, dofinansowanie, ale wtedy już raczej postarałybyśmy się o księgową.
@ChillExecutiveOfficer: Może nie darowizna ale użyczenie lokalu od miasta. Jest to miejsce specjalnie przygotowane do tego typu rzeczy, na miejscu spotykają się na przykład harcerze, seniorzy i my planujemy w soboty spotkania planszówkowe. Nie będziemy musieli ponosić żadnych kosztów, czynszu, rachunków, żadnych remontów. Sprzątać tam nie musimy bo przychodzi pani do sprzątania. Dostaniemy szafę do przechowywania gier. Jest to duze pomieszczenie nad lokalną atrakcją turystyczną, na dole jest informacja turystyczna,
gdzie się lepiej odnajdujecie? gdy jesteście sami, niezależni, nikt wam niczego nie karze i możecie robić to na co macie ochotę czy może wolicie związek - zawsze możecie liczyć na drugą osobę, macie przyjaciela i kochanka/ę w jednym? #zwiazki #milosc #psychologia
W polskich sieciach sklepowych coraz więcej jest miodu niewiadomego pochodzenia. Pszczelarze na sejmowej komisji alarmowali, że na słoikach często nie ma dokładnych oznaczeń, więc klient nie wie, skąd pochodzi produkt, który kupuje. Często może być tak, że do domu zabieramy tańsze od polskich [...]
@rekinwpaski: No akurat pasiek prywatnych jest w Polsce mnóstwo i żaden problem znaleźć dobrą. Polecam na przykład te z nadbużańskiego związku pszczelarzy.
mirki, *rwa mać, *ujnia z grzybnią, żonka dała się oszukać na blika, rano zbombardowali ją telefonami z warszawskich numerów, Provident Polska że niby coś z kartą wyciekło, pieniądze są w niebezpieczeństwie, trzeba przelać na inne konto, potem dzwoni policja, sam komendant, że to prawda, pismo o wszczęciu postępowania przychodzi na whatsapa, komendant nawet zadzwonił na kamerkę, nawinął makaron na uszy, cały czas siedział na linii, żona zbaraniała bo strach, ważny pośpiech itp,
@maniel: Nie wiem jak z Twoją odpornością na scam, ale po czymś takim proponuję, aby regularnie dawać zonie pieniądze do ręki (gotówkę) i w zasadzie zabrać dostęp do konta.
#budujzwykopem Co myślicie o kleju płyt G-K na ścianę zamiast tynków C-W Właśnie luźno sobie liczyłem powierzchnie ścian, i tynki cementowo wapienne wychodzą tak jak płyty G-k z robotą na gotowo (przyklejenie na grzebień, szpachlowanie i malowanie według ceny Cześka który i tak by wykańczał ściany )
A jakbym sam wykonał to G-K wychodzi 1/3 ceny tynków
Przezroczyste etui to fajna opcja, jeśli chcesz pokazać kolor obudowy i design telefonu – w końcu iPhone’y mają ładne plecki. Ale przezroczyste materiały mają tendencję do żółknięcia po czasie, zwłaszcza przy wystawieniu na światło UV. Matowe lub ciemne modele maskują zabrudzenia i odciski palców, co może być praktyczne, jeśli masz telefon w ciągłym użytkowaniu. Jeśli zależy ci bardziej na funkcji niż na wyglądzie, to etui matowe może być bardziej trwałe w codziennym
Mój ojciec pracował, a mama nie, więc miała czas wychowywać dzieci.
Ja pracuje i moja żona też bo jak nie zapłacimy raty kredytu to nas bank dojedzie, a z jednej wypłaty to powodzenia życzę.
Moi dziadkowi i rodzice nie mieli kredytu na mieszkanie, dostali od miasta/zakładu pracy.