Wpis z mikrobloga

@wonsz_smieszek: ja brałem do kuchni,łazienki i WC,
wszystko zależy od tego, jak sam ogarniasz poczucie estetyki i ergonomii,
wydaje mi się że jestem ogarnięty w tych kwestiach i kilka rzeczy gość po prostu zwizualizował w 3d, dając jakieś rady.
wziąłbym też drugi raz kogoś takiego, przynajmniej do tych kluczowych pomieszczeń.
wszystko zależy od tego, jak sam ogarniasz poczucie estetyki i ergonomii,


@adeer: nie ogarniam. dlatego nie chcę ryzykować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym nie chciałbym, żeby tak po prostu ktoś przyszedł i powstawiał mi meble z Casto. Liczę na to, że doświadczony i zorientowany w rynku człowiek będzie w stanie zaproponować coś extra. Ale nie korzystałem nigdy z takich usług.
@wonsz_smieszek: ja brałem architekta wnętrz do mieszkania i KAŻDEMU to polecam. W moim przypadku chodziło o to, że szybko kupiłem mieszkanie, szybko ogarnąłem ekipę, więc nie miałem czasu na wymyślanie jak mieszkanie wykończyć. Co więcej - żona miała za dużo pomysłów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale i tak wyszło super, bo mam mieszkanie takiego jakiego bym sam nie wymyślił.

Architektkę miałem z Łodzi, a sam mieszkam w
@wonsz_smieszek: Porządny architekt wykaz materiałów i mebli powinien mieć w cenie - między innymi za to właśnie płacisz, by z gotową listą usiąść do kompa i zamówić wszystko od razu bez zastanawiania się po milion razy czy do paneli A będą lepiej pasowały płytki B czy C, jeżdżenia po sklepach by sprawdzić, jak na żywo materiały wyglądają oraz liczenia, czy potrzebujesz 5 czy 20m2.

Między innymi z tego powodu IMO zdecydowanie
Ale i tak wyszło super, bo mam mieszkanie takiego jakiego bym sam nie wymyślił.


@SuperStefan: o to właśnie mi chodzi. Chyba nie chciałbym mieszkać w takim, które sam wymyśliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdalnie się trochę cykam. To nie jest duże mieszkanie, więc trudność większa i wolałbym chyba, żeby ktoś sam przyszedł i zobaczył.
Zdalnie się trochę cykam. To nie jest duże mieszkanie, więc trudność większa i wolałbym chyba, żeby ktoś sam przyszedł i zobaczył.


@wonsz_smieszek: mam koleżankę, która miała architekta z jej miasta i wizyta face2face na mieszkaniu wcale nie pomogła - bo gość zrobił kiepską robotę. A u mnie zdalnie wyszło super. Napewno przy każdym otrzymanym projekcie warto wziąć taśmę mierniczą i sprawdzić samemu, czy np. stół w tym i tym miejscu jest
@wonsz_smieszek: Projekt zdalny to nie jest problem, bo architektowi wystarczą w zupełności wymiary z rzutów deweloperskich - oni to potem wrzucają w programy do projektowania 3D i tam świetnie wszystko co potrzeba widać. Nawet jakby przyjechał architekt osobiście, to i tak projekt w 3D musi zrobić.

Na rzutach od dewelopera będzie informacja o stronach świata, gdzie grzejniki i jej wysokie, gdzie okna i jak wysokie, którędy idą rury - to jest
no to teraz jeszcze znaleźć kogoś z polecenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak próbowałem googlować, to wszędzie biura chwalą się projektami rezydencji celebrytów czy Kulczyków, więc może nie być łatwo znaleźć kogoś, kto ogarnie z fantazją zwykłe mieszkanie.


@wonsz_smieszek: Nie polecę mojej architekti, bo komunikacja z nią była jak z upośledzonym dzieckiem... ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakbym miała drugi raz szukać w ciemno,
@Pantegram: dzięki @SuperStefan (jesteś Super!) i Tobie dowiedziałem się w ogóle, że coś takiego jak Homebook jest i faktycznie mogę się choć trochę zorientować w temacie :)

Tylko jak się okazało, moja architektka miała 5.0 na Google, bo usuwa negatywne opinie i moją negatywną też usunęła ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie wiedziałem, że tak można. To trochę lipa z tymi opiniami...

oraz zatrudnienie wykonawców współpracujących z biurem
dowiedziałem się w ogóle, że coś takiego jak Homebook jest i faktycznie mogę się choć trochę zorientować w temacie :)


@wonsz_smieszek: to na szybko dodam takie tipy, które użyła moja projektantka i są widoczne na jej wizualizacji:
- w łazience fajnie jest walnąć duże lustro na ścianę. Ogólnie lustra powiększają przestrzeń
- w pozostałych pomieszczeniach, fajnie jest użyć fototapet dobrej jakości - dzięki temu ściana może dodać detali. W toalecie mam
  • 3
@wonsz_smieszek na Facebooku jest grupka w stylu: "szukam projektanta wnętrz", możesz tam spróbować . Zaoszczędzisz trochę czasu, bo tak jak pisze, większe biura czy też osoby z dobrym portfolio najczęściej biorą całe mieszkania o jakiejś określonej minimalnej powierzchni + najczęściej rynek pierwotny (największe możliwości aranżacji przestrzeni) i często z określonym minimalnym budżetem, żeby nie tracić czasu na szukanie płytek po promocjach. Oczywiście, to co napisałem to tylko dobra rada i możesz podzwonic