@padingtton: dla mnie nie ma różnicy czy pies czy krowa. Chcesz mieć w domu spoko, rób co chcesz ale w niektórych miejscach jak np, apteka, szpitale, urzędy powinien być zakaz wprowadzania zwierząt.
@padingtton: a taką że zaczyna siebie yorka na rękach, potem jest amstaff, 3 psy na smyczy, pięć bez smyczy i potem człowiek staje się wrogiem w miejscu przeznaczonym dla ludzi. A co widzę że boli doopa bo pieska się ma i się wszędzie z nim pchasz
Warszawski adwokat, który latem ubiegłego roku pod wpływem kokainy dachował BMW na Mokotowie, trafił do państwowej instytucji. Mecenas z zarzutami na koncie odpowiada za umowy korporacyjne w Grupie Przemysłowej Baltic, której częścią jest Stocznia Gdańska - ujawnia "Gazeta Wyborcza".
@Nooser: może i tak ale w naszym kraju cwaniactwo jest społecznie pochwalane i uznawane za „zaradność”. W innych krajach nie zawsze takie zachowania są tak traktowane.
Atak mężczyzny rozwożącego pieczywo na pieszego na chodniku. Dostawcy jednej z sieci piekarni robią co chcą. Jeżdżą po chodnikach, parkują w miejscach niedozwolonych. Ich wybryki zostały uwiecznione przez wielu mieszkańców Warszawy. Część materiałów pochodzi z grupy "Święte krowy warszawskie" na FB.
Rozmawiamy o SLAPP-ach, czyli krokach prawnych podejmowanych przez korporacje, polityków czy instytucje, by stłumić krytykę czy uciszyć debatę publiczną. Gośćmi Martyny Bójko są Maksym Szewczuk aktywista i youtuber, który doświadczył tego typu postępowania, i Małgorzata Sobaczyńska-Raczak, pełnomo
Zauważyliście, że jak idziecie z wózkiem alejką w markecie to jak stoi facet jakimś sposobem widzi cię z daleka i przesuwa wózek żebyś mogła przejść, odsuwa się, ogarnia, że są ludzie dookoła i nie jest sam.
A jak stoi baba to będzie stała na samym środku i nawet nie drgnie. Jak się powie "przepraszam" to jeszcze spojrzy zdziwiona czego od niej chcesz. Jak jedzie wózkiem to jak czołgiem. Potrafi wjechać ci w
Kiedy masz zrealizować dostawę lub potrzeba dowiezienia czegoś gdzieś jest tak silna, że nic innego się nie liczy. Chodnik, droga dla rowerów czy trawnik - wszystko musi się poddać kołom ciężkich pojazdów.
@Petururururu: dostarczanie paczek taki sposób to nic innego niż obniżanie kosztów przez dostawcę i spychanie ich na niewygodę nas wszystkich… jeżeli policja i straż miejska egzekwowały prawo i wlepiały mandaty i punkty to gwarantuje ci że firmy dostawcze znalazłyby sposób na legalne dostarczenie paczek. A tak mogą więcej paczek obsłużyć jednym pracownikiem który łamie przepisy i tym samym jest tylko oszczędność dla firmy/korpo
@Cogito-sum: oczywiście że są rozwiązania tych problemów. Jednym z nich jest tworzenie „stref dostaw” to rozwiązanie już działa i się sprawdza. Miasto wyznacza miejsce parkingowe przeznaczone dla samochodów dostawczym w godzinach 7-20. Potem jest do dyspozycji mieszkańców. Kolejnym rozwiązaniem są dostawy mniejszym autem które mieści się na miejscach parkingowych i uiszczanie opłaty parkingowej przez firmę dostawczą jak każdy inny kierujący. To takie proste. Pretensję mam do łamiących przepisy. Ja nie
@Cogito-sum: nie denerwuj się Mireczku. Ja jako osoba potrącona przez kierowcę busa na chodniku będę z takimi praktykami walczył do końca moich dni. Będę zgłaszał zgłaszał i zgłaszał. Może i ciebie zgłoszę, dostaniesz punkty i mandat (albo nie jak trafi się leniwa bagieta) i rozejdziemy się w pokoju.
@Cogito-sum: a może zamiast przypadek informacja jak często takie potrącenia mają miejsce? Po prostu ludzie nie mają siły procesowania takich sytuacji na policji i w sądach. Wygrywa buractwo firm dostawczych i pracowników którzy są ciśnięci z góry. Nie muszę być dostawcą żeby mieć na ten temat opinie bo ja nie mam problemu że paczuszka nie będzie za dwa dni tylko za tydzień. To firmy dostawcze optymalizując dostawydoprowadziły do takiego przyzwyczajenia
@Cogito-sum: uwielbiam ten argument ze niby nie mam prawa jazdy XD mam i pracowałem jako kierowca. Smutne jest to ze dostawcy z prawem jazdy zakładają ze są mądrzejsi od innych i więcej im się praw należy, bo jak widać na tym filmie nie są. Wręcz przeciwnie pokazują skrajne nied0j--a*ie mózgowe. Dostawcy i firmy są sami sobie winni że są zgłaszani i niezadowolenie społeczne rośnie. Przecież nikt normalny z dzbanem nie
@bylymylypyly: hahaha bawi mnie jak szybko złapałeś argumentację wszystkich kurierów zastawiających wjazdy, blokujących przejścia, i chodniki. Oni zawsze mówią "na chwilę, na 10 minut". Teraz sam używasz tych argumentów wobec innych kierowców blokujących miejsca dla dostaw... no fu*k logic pełną gębą. Kolejny krzyczący do wszechmogącego że jak odbierzecie nielegalne parkowanie dostawcom to miasta upadną XD tak tirowcy piłowali jak wprowadzano tahografy, potem zakaz wyprzedzania na dwóch pasach, taksówkarze przy kasach
@galicjanin: a wiesz jak działają dopłaty do tych ciągników? Cena przed dopłatą 200 tys, dopłata od „państwa” 75 tys, cena po wprowadzeniu dopłat 275 tys… jak w deweloperce to działa
Drony narodowym zagrożeniem - ostrzega urząd nadzorujący funkcjonowanie zakładów karnych na Wyspach Brytyjskich. Urządzenia te są coraz bardziej popularne w dostarczaniu różnych rzeczy dla osadzonych. Już nie tylko narkotyki wręcza się im w ten sposób. Wkrótce broń?
Panicz ze Skody sobie zaparkował na chodniku. Dzieci wracające ze szkoły, matki z dziećmi w wózkach muszą chodzić ulicą. Niebywałe co ludzie robią żeby nie przejść się pare metrów na piechotę.
@mlek: kłamie do końca, złap za rękę i mówi że nie moja ręka a wszystkim faja mięknie że "dobrze się zachował". Należy mu się zgłoszenie i mandat jak wszystkim innym tak parkującym
@Yanko15: słaby jesteś w grę w korpo w takim razie, prawdziwe szuje ładnie odnoszą się do personelu sprzątającego i wbiją ci tak nóż w plecy że nie zauważysz. Prawdziwa dwulicowość umie się pięknie ukrywać.
Widzę na wykopie częste posty o budowie taniego domu, więc podpowiem Wam z doświadczenia, co robić, by nie skończyć z domem za 1,000,000 (albo 6000 zł/m^2 do deweloperskiego), a jednocześnie sensownym, z którego będziesz zadowolony:
1. Nie robisz żadnych indywidualnych projektów, nie bawisz się w beta testera czyjegoś pomysłu, kupujesz znany i sprawdzony projekt typu Arosa od Lipińskich i dopiero na niego, z wykorzystaniem sensownego konstruktora, nanosisz swoje poprawki, czyli dopasowujesz np. fundament
uwielbiam wchodzić na warszawa19115 i zgłaszać frajerów co parkując samochodem myślą że tym razem się uda i że "oszukali" przepisy i cyk parkowanie zgłoszone ze zdjęciami najbardziej mnie cieszy jak muszą później się płaszczyć na straży miejskiej przy odbieraniu wezwań i marnować czas nawet jak im mandatu i punktów nie dadzą i cyk znowu zgłoszone jak zaparkują tak samo bo myślą że to raz im się nie poszczęściło XD
źródło: IMG_2033
Pobierz