Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko194
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
cabis

cabis

Dołączył 17 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 30068
  • Znaleziska 18230
  • Mikroblog 11838
  • Obserwujący 23
  • Obserwowane 100

313

Tak oszukują na mięsie mielonym

Tak oszukują na mięsie mielonym

Mięso mielone kusi ceną i wygodą, ale o jakości decydują przede wszystkim etykieta i skład. Kontrola IJHARS wykazała liczne niezgodności m.in. w zawartości tłuszczu, składzie i oznakowaniu produktów.

PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: wczoraj, 13:17:48
  • 126
  • #
    polska
cabis
cabis 12 godz. i 37 min temu via Wykop
  • 42
Jaki jest sens tych kontroli bez ujawnienia kto wali w c---a. Kontrole przeprowadzane w taki sposób nie mają żadnego sensu dla konsumenta.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PremeditatioMalorum
PremeditatioMalorum
17 godz. i 23 min temu
  • 901
PremeditatioMalorum

źródło: comment_1656316018DGIRbzvf4GIkM

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabis
cabis 13 godz. i 5 min temu via Wykop
  • 1
@K-S-: No bo to prawda jeśli klima nigdy nie była czyszczona a filtr jeszcze fabryczny w gruzie xD I pyk aromat grzyba i starej szmaty ;P
  • Odpowiedz

22

Petru zakłada własną Konfederację. W planie obrona rozwiedzionych ojców

Petru zakłada własną Konfederację. W planie obrona rozwiedzionych ojców

Według założeń nowa partia ma przedstawić rozwiązania m.in. dla młodych mężczyzn, którzy po rozwodach przegrywają w sądach opiekę nad dziećmi.

redaktor_blaz
z
wiadomosci.radiozet.pl
dodany: wczoraj, 06:26:56
  • 28
  • #
    polityka
  • #
    petru
  • #
    konfederacja
  • #
    mentzen
  • #
    4konserwy
cabis
cabis wczoraj, 06:44:02 via Wykop
  • 19
Hehe zaczyna się rozwadnianie przed wyborami ;D Może jakiś frajer się złapie.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

772

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Opłata cukrowa w Polsce ponownie w górę. Tym razem niektóre komponenty opłaty mogą wzrosnąć aż dziesięciokrotnie

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: przedwczoraj, 19:21:13
  • 263
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
cabis
cabis wczoraj, 05:57:54 via Android
  • -2
@Wololol: Spokojnie, już gdzieś czytałem że chcą też objąć suplementy i koncentraty.

336

Apteczna drożyzna w Polsce. Jeden lek i 65 zł różnicy w cenie

Apteczna drożyzna w Polsce. Jeden lek i 65 zł różnicy w cenie

Ceny leków w aptekach i ich dostępność w Polsce to dwa różne światy. Nowy raport pokazuje, że w zależności od miejsca zamieszkania za ten sam koszyk leków można zapłacić nawet o 65 zł więcej. Problem dotyczy setek gmin, w których jest jedna lub nie ma żadnej placówki.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 22.06.2026, 11:57:05
  • 59
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    farmacja
  • #
    apteka
cabis
cabis 22.06.2026, 19:17:37 via Wykop
  • 35
Temat w artykule jest ledwie liźnięty, nie ma tam ani słowa o powodach i często wcale nie są to marże apteki. Pierwsza rzecz na takiej powiedzmy sobie "mocnej prowincji" zwyczajnie nie ma personelu który chciałby tam pracować bo większość personelu jest w miastach uniwersyteckich. To raz. Dwa jeśli apteka nie jest sieciówką a jest w miejscu gdzie nie ma szans na duży obrót to raczej się nie utrzyma. Jeśli zamawiasz pojedyncze opakowania
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
21.06.2026, 19:50:27
  • 390
I tak oto moja kolejny dzień w Sierra . Jak dobrze pójdzie to po jutrze będę stal na szczycie mount Whitney .
wiecej zdjęć
#pct #zlomkiemprzezswiat #pacificcresttrail
ChlopoRobotnik2137 - I tak oto moja kolejny dzień w Sierra . Jak dobrze pójdzie to po...

źródło: image_picker_3B793534-7018-45BB-B567-21215E6BC949-27922-00000BFD94FBEB34

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabis
cabis 22.06.2026, 07:05:11 via Wykop
  • 2
Dolina śmierci widziana z góry


@ChlopoRobotnik2137: Gurba ale widoczek jak jakiś komboj na dzikim zachodzie ᕦ(òóˇ)ᕤ
  • Odpowiedz
troglodyta_erudyta
troglodyta_erudyta
22.06.2026, 04:21:58
  • 276
Rozumiem nagonkę na lekarzy, którzy wykorzystują system i drenują budżet NFZ fikcyjnymi zabiegami i dyżurami, ale ta nagonka na lekarzy rozpętana na wykopie już dawno straciła znamiona jakiegokolwiek zdrowego rozsądku i coraz bardziej przypomina tłuszczę goniącą lekarzy z widłami i pochodniami niczym wiedźmy za samo bycie lekarzem.

https://wykop.pl/link/7965825/izba-lekarska-dostala-13-mln-zl-na-szkolenie-lekarzy-i-lekarzy-dentystow

Na głównej wylądowało oto znalezisko o tym, że Naczelna Izba Lekarska otrzymała 13 milionów zł na szkolenia dla lekarzy. Kwota ma być przeznaczona na kształcenie 1500
@tomasztomasz1234 643

Izba Lekarska dostała 13 mln zł na szkolenie lekarzy i lekarzy dentystów

więcej
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabis
cabis 22.06.2026, 06:51:13 via Wykop
  • 0
@troglodyta_erudyta: Tutaj zawsze nakręcają się bardziej i najwięcej mówią ci co najmniej wiedzą ale wykop to tylko bańka bez pokrycia w rzeczywistości. Wstyd mieć tu konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
cabis
cabis 22.06.2026, 06:55:43 via Wykop
  • 1
Każdemu kto wierzy w nieomylność i słuszność wykopoków przypomnę tylko sytuację z @woflkida ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Zgrywajac_twardziela: Tak z ciekawości o co chodziło?
  • Odpowiedz

476

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Polacy wypadli najgorzej w tekstach kompetencji dorosłych wśród wszystkich państw członkowskich OECD.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 18.06.2026, 08:46:16
  • 223
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    ekonomia
cabis
cabis 19.06.2026, 12:25:54 via Wykop
  • 3
@sad-sadowski: Kiedyś też się nad tym zastanawiałem i takie osoby często np. uczą się obsługi telefonu w sposób typu naciśnij prawy 2x, potem 4 razy w dół i lewy zamiast czytać co jest napisane i wybrać odpowiednią opcję. Potem wystarczy jakakolwiek zmiana i są w dupie.

25

Europa szykuje nowy model cyfrowej identyfikacji

Europa szykuje nowy model cyfrowej identyfikacji

Hashgraph i Truesense zgłosiły patent na system łączący fizyczną obecność z cyfrową tożsamością.

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 17.06.2026, 02:37:10
  • 8
  • #
    blockchain
  • #
    unia
  • #
    przepisy
cabis
cabis 17.06.2026, 14:26:00 via Wykop
  • 1
No dobra to kiedy w końcu ten europejski odpowiednik social credit bo coś długo gotują tą żabę.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

39

Ukraińska modelka wysadziła Nord Stream 2. Nowe ustalenia.

Ukraińska modelka wysadziła Nord Stream 2. Nowe ustalenia.

Według ustaleń kluczową rolę w operacji miała odegrać ok. 30-letnia Ukrainka ukryta pod pseudonimem Freya.

WstretnyOwsik
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 17.06.2026, 06:12:37
  • 14
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    niemcy
  • #
    swiat
  • #
    nurkowanie
cabis
cabis 17.06.2026, 13:56:16 via Wykop
  • 8
Uwaga dodaję jej zdjęcie. W niektórych kręgach jest znana jako "Tanya".
Tutaj biografia
cabis - Uwaga dodaję jej zdjęcie. W niektórych kręgach jest znana jako "Tanya".
Tutaj...

źródło:

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

36

Wielka Brytania chce skanować nawet stare telefony. Wszyscy mówią, że to niereal

Wielka Brytania chce skanować nawet stare telefony. Wszyscy mówią, że to niereal

Brytyjski rząd szykuje jedno z najbardziej kontrowersyjnych rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa cyfrowego ostatnich lat. Nowe przepisy mają doprowadzić do sytuacji, w której mechanizmy analizujące obrazy będą obecne nie tylko w nowych smartfonach trafiających do sprzedaży, ale również na ogromnej l

Korda
z
ithardware.pl
dodany: 16.06.2026, 16:12:21
  • 6
  • #
    cenzura
  • #
    wielkabrytania
  • #
    polityka
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    prywatnosc
  • #
    smartfon
cabis
cabis 17.06.2026, 13:12:55 via Wykop
  • 10
Grubo tam w UK lecą. Naczytali się Orwella i teraz chcą teleekran w każdym domu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

578

ZUS przepisał przetarg z folderu Veeam. Polska cyfrowa suwerenność to fikcja

ZUS przepisał przetarg z folderu Veeam. Polska cyfrowa suwerenność to fikcja

ZUS ogłosił przetarg na backup za blisko 17 mln zł ze specyfikacją skopiowaną z folderu marketingowego Veeam, eliminując polskich dostawców. Systemowy problem: polskie instytucje piszą wymagania pod konkretnych zagranicznych dostawców.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 17.06.2026, 09:02:14
  • 93
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    it
  • #
    prawo
  • #
    przetargi
cabis
cabis 17.06.2026, 12:19:55 via Wykop
  • 20
Czy to jest dziwne że mają dobre narzędzie, prawie 2 PB danych archiwalnych, konfiguracje, integracje i cholera wie co jeszcze i nie chcą tego zmieniać na niesprawdzony produkt? Przy dużej skali pewnie przejście na inne rozwiązanie i nakład pracy zjadłby oszczędność na licencji.
Często jest tak że po prostu potrzeba kupić konkretny produkt dlatego te przetargi są jakie są.
Tak jak z MS Office i potem zamiast pakietu microsoftu by dostali OpenOffice
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dese
dese
17.06.2026, 03:56:03
  • 830
Oferta pracy z POZ, w jakimś Pcimiu - min. 42000zł, 2 mieszkania do wyboru.
A ty z---------j na wynajem u Janusza w fabryce smrodu i błota

#lekarz #medycyna #zdrowie
dese - Oferta pracy z POZ, w jakimś Pcimiu - min. 42000zł, 2 mieszkania do wyboru.
A ...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-17 o 06.53.39

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cabis
cabis 17.06.2026, 07:32:13 via Wykop
  • 4
@dese: Wiesz dlaczego tak jest? Powody są te same co w branży farmaceutycznej. Na takich zadupiach NIE MA specjalistów więc aby przychodnia w ogóle mogła funkcjonować oprócz pieniędzy proponują mieszkanie aby ktoś w ogóle rozważył relokację. Lekarze i farmaceuci zwykle koncentrują się w ośrodkach miejskich z uczelniami. To oznacza że nawet jak zaproponują dobrą stawkę to i tak nikogo nie znajdą bo zwyczajnie w okolicy takich ludzi nie ma a
  • Odpowiedz

44

Złamany nos, złamana ręka. Wywiad z tworcą Samochodozy.

Złamany nos, złamana ręka. Wywiad z tworcą Samochodozy.

Enter Wojciech Galeński, twórca kanału Samochodoza. Sami oceńcie.

Buckshot_00
z
brd24.pl
dodany: 15.06.2026, 21:16:15
  • 43
  • #
    samochodoza
  • #
    stopcham
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
cabis
cabis 16.06.2026, 07:04:14 via Wykop
  • 5
I od razu też się przyznam – robię filmy w taki sposób, żeby trochę ludzi sprowokować, żeby wyszło z nich najgorsze oblicze. Wiadomo, że najfajniej byłoby czekać, aż taki kierowca sam się zagotuje. Czasem jednak muszę w tym pomóc. Nagranie musi być bowiem atrakcyjne i przyciągnąć widownię w sieci.

To jest najlepszy fragment. Za tego pajaca zawsze zakop. Jeszcze sam się przyznał że celowo w-----a ludzi aby robić sobie ich kosztem wyświetlenia.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

388

Afera z nowym Jaecoo 8. Dynamica Kraków odmawia naprawy auta

Chciałbym ostrzec wszystkich, którzy rozważają zakup nowego samochodu marki JAECOO lub OMODA, a w szczególności zakupy w salonie Dynamica w Krakowie (ul. Wadowicka 3). Kupiłem fabrycznie nowe Jaecoo 8 (rok produkcji 2026). Samochód miał być bezpiecznym, komfortowym autem dla rodziny. Niestety, w au

mieczyslaw-straczek
z
wykop.pl
dodany: 15.06.2026, 12:46:59
  • 198
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    jaecoo
  • #
    omoda
  • #
    prawo
  • #
    krakow
cabis
cabis 15.06.2026, 14:49:27 via Android
  • 56
@ty_O: Takie cyrki są z każdą marką. Kiedyś tu było głośno jak gościu się bujał z mercedesem.

614

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: 15.06.2026, 08:21:37
  • 393
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
cabis
cabis 15.06.2026, 11:37:04 via Wykop
  • 3
Odpowiedź jest prosta. Nie dawać wcale. Nie dla normalizowania debilizmów z USA.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

152

Ukraiński rząd wykorzystuje polskie samochody do łapania mężczyzn z ulic

Ukraiński rząd wykorzystuje polskie samochody do łapania mężczyzn z ulic

Ukraiński rząd wykorzystuje polskie samochody do łapania mężczyzn z ulic w celu wysłania ich na prawie pewną śmierć na front.

DziobakPepe
z
streamable.com
dodany: 14.06.2026, 15:52:57
  • 110
  • #
    ukraina
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    zbrodniarzewojny
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
cabis
cabis 15.06.2026, 09:27:49 via Wykop
  • 1
@Portes: Jasne, pewnie te wszystkie filmy to wygenerowało AI albo ruscy przebrali się za Ukraińców ;D

40

Psychologia ludzi, którzy potrafią naprawić wszystko

Psychologia ludzi, którzy potrafią naprawić wszystko

Materiał o ludziach takich, jak ja. Od dziecka kombinowałem, interesowałem się budową urządzeń i już w wieku szkoły podstawowej naprawiałem piece gazowe, żelazka, suszarki, odkurzacze, silniki spalinowe w motocyklach oraz autach. Obecnie mam 47 lat i nadal poszerzam swoją bazę umiejętności

StaryWedrowiec
z
youtube.com
dodany: 14.06.2026, 14:09:06
  • 30
  • #
    psychologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • #
    naprawiajzwykopem
  • #
    majsterkowanie
cabis
cabis 14.06.2026, 18:25:07 via Wykop
  • 1
Zadałeś dobre pytanie, ja odpowiedziałem zgodnie z prawdą, a jakieś barany minusujo.

A inne barany zakopujo.

Kwintesencja wykopu... XD

@StaryWedrowiec:
Oburzasz się jakbyś siedział na wykopie od wczoraj. Przecież im bardziej merytoryczny komentarz tym mniej plusów albo minusy. Jak szukasz poklasku to pisz coś w stylu " hehe 2137".

369

Niedawno zbudowany wielopoziomowy parking w centrum Łodzi stoi pusty

Niedawno zbudowany wielopoziomowy parking w centrum Łodzi stoi pusty

Było spore zainteresowanie na początku, kiedy był darmowy. Po wprowadzeniu opłat (5,5 zł za godzinę, 55 za dobę, 550 za miesiąc) stoi pusty. Jak to szło? "Bo miasto nie zapewniło..." "Tam? Tam to jest k... płatne!"

Matkasiedziztylu
z
expressilustrowany.pl
dodany: 12.06.2026, 07:54:48
  • 200
  • #
    parkowanie
  • #
    patoparkowanie
  • #
    samochodoza
  • #
    lodz
cabis
cabis 12.06.2026, 11:50:49 via Wykop
  • 143
W ogóle mnie to nie dziwi. Optymistycznie zakładam że celem było odgruzowanie centrum a nie dojenie kierowców więc opłaty powinny być minimalne tylko po to aby uniknąć składowania tam wraków. Tak jak jest teraz to jak ktoś parkuje "na chwilę" to i tak musi zapłacić więc logiczne że wybierze wygodniejszą lokalizację gdzieś na ulicy. Z kolei jak ktoś musi parkować na dłużej bo np. mieszka w okolicy albo na dojazdy do roboty
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cabis
cabis 13.06.2026, 11:30:30 via Wykop
  • 3
@1999: No nie dziwne jak wybrałeś parking w jednym z najdroższych "fancy" miejsc w Gdańsku (to chyba food hall?). W dodatku to chyba nie jest typowy parking kubaturowy o jakim mowa w artykule. Tu masz cennik w typowym starym parkingu kubaturowym w "sypialnianej dzielnicy" blisko morza.
https://www.parkme.com/pl/lot/349617/obrocw-wybrzea-27
140-165zł miesiąc (im wyższe piętro tym taniej).
Na stoczni niedaleko do bardziej turystycznych miejsc

114

Jaś Kapela stworzył piosenkę o Radomiu. Wulgarny utwór trafił do sieci

Jaś Kapela stworzył piosenkę o Radomiu. Wulgarny utwór trafił do sieci

Kontrowersje wokół odwołanego slamu poetyckiego Wolne Słowa nie słabną. Jaś Kapela, który miał poprowadzić wydarzenie

TomekB1111
z
twojradom.pl
dodany: 12.06.2026, 10:17:45
  • 44
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
  • #
    radom
  • #
    patologiazewsi
cabis
cabis 12.06.2026, 10:43:18 via Wykop
  • 22
Po obejrzeniu tego nagrania muszę przyznać że mieszkańcy mieli 100% racji. Żenada i patola.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 23
  • Strona 1 z 23
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 21.03.2012

    Komentator
  • Rocznica
    od 23.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 07.02.2012

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 23.08.2013

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking