Jeżeli prezydent podpisze ustawę, pójdziemy do europejskich trybunałów - Łukasz Jankowski o zbieraniu danych o pensjach medyków w powiązaniu z PESEL
trą dupami ze strachu, ciekawe ze jakos lekarze np. dentysci od razu na wstepie zbieraja dane i c--j wie co z nimi robią pozniej, na szczescie zrezygnowalem z takich dentystów i chodze do takiego ktory mi nie kazal od razu podpisywac cyrografu
Pełnomocnik Kacprzyka, mecenas Jacek Dubois zapowiedział pozew przeciwko byłemu ordynatorowi oddziału chirurgii w Szpitalu Południowym w Warszawie. - Jeżeli w ciągu najbliższych godzin Emil Jędrzejowski nie odwoła zniesławiających, oszczerczych i nieprawdziwych informacji wówczas czeka go proces
Występował m.in. jako obrońca oskarżanej o przestępstwa korupcyjne posłanki Beaty Sawickiej, a także pełnomocnik procesowy polityków Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego
Widać się pod dupo pali. Teraz można zacząć walić w Żurka że nic niewyjasni bo jego zastępca to była żona pana Duboisa. Książkowy przykład czemu system prawny powinien być oddzielony od polityki.¯\(ツ)/¯
Dzisiaj o godzinie 12 w prokuraturze zostanie przesłuchany pan doktor Emil Jędrzejewski - poinformował na konferencji prasowej minister sprawiedliwości i prokurator generalny Waldemar Żurek. Prokuratura analizuje wszystkie sprawy dotyczące Szpitala Południowego, jakie toczyły się od 2023 roku. Dodał
@Piotrek7231: Dodam bo inaczej to wygląda jak manipulacja.( ͡°͜ʖ͡°)
Świadek zakomunikował, że nie chce zeznawać bez pełnomocnika. Poinformował, iż do tej chwili nie udało mu się ustanowić takiego - powiedział prok. Piotr Skiba po przesłuchaniu sygnalisty z Warszawskiego Szpitala Południowego dr. Emila Jędrzejewskiego.
"My zapłacimy za te etaty. Nie będzie płacy 200 tys., tylko 10 osób dostanie 20 tys. Koszt dla państwa będzie ten sam, a pacjent dostanie paradoksalnie mniej" - stwierdził prof. Tadeusz Zielonka. "Będzie tym gorzej, że więcej lekarzy będzie wystawiało więcej badań" - podsumował prof. Zielonka
Doktor Marcin Socha pokazał przelew, który wpłynął na jego konto za pracę w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kwota to 4 621,40 zł.
@Jariii: Najlepiej się Czarzasty wygłupił najpierw całkiem niezły pomysł żeby sprawdzać zarobki w publicznej SZ ustawić jakiś limit i rozdzielić zatrudnienie prywatne/publiczne i cisza.
Policjanci z Piły zatrzymali dziewięć osób, które działały w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalnym obrotem lekami psychotropowymi. Wśród nich jest dwóch lekarzy, którzy - jak mówi prokurator - byli kluczowym ogniwem tej działalności. Sprawa ma charakter rozwojowy.
W związku z zatrzymaniem Bąkiewicza przypominam jakie dawał instrukcje w przypadku zatrzymania żeby robić z siebie ofiarę. Na nagraniach instruowano wolontariuszy, jak rozmawiać z funkcjonariuszami, których w prywatnych rozmowach określano mianem psów, jednocześnie prowokując sytuacje.
Waldemar Żurek odwołał Julitę Dziedzic-Bogucką z delegacji do Zamiejscowego Wydziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie - ustaliło RMF FM. Żona szefa Kancelarii Prezydenta Zbigniewa Boguckiego ma wrócić do Prokuratury Okręgowej.
Teraz okazuje się, że lekarz udzielał się nie tylko w tzw. dużej polityce (jest radnym warszawskiej dzielnicy Ursus), ale także w samorządzie lekarskim. Od marca 2026 r. zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej w Warszawie jako jeden z 46 jej członków, obok obecnego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej
Apple płaci Google miliard dolarów rocznie za Gemini do nowej Siri, ale 450 milionów użytkowników w UE jej nie zobaczy. Firma wini DMA, Bruksela odpowiada krótko: to wasza decyzja, nie nasza.
@mx109: DMA wygląda jak socjalizm technologiczny.( ͡°͜ʖ͡°)
Akt o rynkach cyfrowych (Digital Markets Act) – unijne rozporządzenie antymonopolowe, które reguluje działalność największych gigantów technologicznych (tzw. "strażników dostępu"), aby rynek cyfrowy był bardziej sprawiedliwy i konkurencyjny.
Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Poznania prezydent Jacek Jaśkowiak został obrzucony ciastem przez agresywnego mieszkańca. Po fakcie prezydent umył się, przebrał i wrócił na salę.
Jaki sport pomógł Wam najbardziej schudnąć? Czy kupował ktoś specjalnie smartwatch a żeby mu liczył spalone kcal? Pytam, bo ciężko określić moja aktywność czasem potrafię zrobić 100 kroków dziennie a czasem zajeżdżać się codziennie
Mi najbardziej kiedyś pomógł schudnąć rower stacjonarny, bo zawsze te godzinę dało się wygospodarować i ciągle piłem podczas przez co nie byłem głodny po, a teraz jak biegam to nawet jak wezmę dużo wody to i tak czuję
@razdwatrzy55: 10-30 min. 30 sec machasz klocem 30-60 sec odpoczywasz tętno szybko leci 150+ jak ciężar jest dobrze dobrany. Na głód mam jeszcze wodę z sokiem 0 kalorii i tiktaki.¯\(ツ)/¯
@Waffenek: wiem że to nie jest 0 tylko lepiej jak między posiłkami zjesz te 5-10 kcal niż coś innego po prostu jest to proste i poręczne na oszukanie apetytu. Jeszcze używam słodzik zamiast cukru i praktycznie 0 śmieciowego jedzenia a jak coś zjem ciężkiego (pączki ciasto itd) to wyrzucam z dnia kolację albo śniadanie.
trą dupami ze strachu, ciekawe ze jakos lekarze np. dentysci od razu na wstepie zbieraja dane i c--j wie co z nimi robią pozniej, na szczescie zrezygnowalem z takich dentystów i chodze do takiego ktory mi nie kazal od razu podpisywac cyrografu
#programista15k #konowalposting #lekarski
Już ich kiedyś wyśmiali jak zgłaszali że uczelnia nie może prowadzić kierunku lekarskiego bo nie ma w nazwie słowa uniwersytet.( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art38019131-lekarz-tylko-po-uniwersytecie-nil-niezadowolona-z-odpowiedzi-ke