Wpis z mikrobloga

@bomba4

@StormtrUper no tak, bo jak wiadomo, to sprzątaczki mogą przebierać w ofertach. Już pokazywałem, że kraje z wysokim odsetkiem jdg to nie są kraje z których należy brać przykład


@bomba4 to musi być zarzutka, a ja odpisuję, albo nie czytasz tego co Ci ludzie piszą w komentarzach. Przecież napisałem, że jak pracownik chce UoP a pracodawca nie, to jest patologia. I taka sprzątaczka jak nie chce pracować na
  • Odpowiedz
b2b kurierów albo sprzątaczek


@bomba4: A niby dlaczego? Przecież praca sprzątaczki to akurat doskonały przykład pracy B2B - firma chce mieć określony efekt który łatwo jest zweryfikować i nie obchodzi jej jakimi środkami zostanie osiągnięty - jak zamiast sprzątaczki przyjdzie zastępstwo to firma ma to w d byle było posprzątane, jak przyjdą trzy koleżanki i posprzątają 3 razy szybciej to też firmy nie obchodzi, jak sprzątaczka będzie robiła dwa razy
  • Odpowiedz
Już pokazałem w komentarzu wyżej, że liczba zatrudnionych się zwiększyła. Możesz sobie to negować ale rzeczywistości nie zmienisz


@bomba4: szkoda że pomijasz konkretną zależność dlaczego tak jest a mianowicie wojne na ukrainie bez niej to byś się lekko zdziwił jakie byłyby statystyki :) no ale po co o tym wspominać.
  • Odpowiedz
@bomba4: a ja mam wrażenie, że ty masz gdzieś biedne sprzątaczki i kurierów tylko po prostu boli cię dupa, że ktoś kto klika w komputer może zapłacić 12% podatku i paręset złotych zusu. na szczęście kuc na b2b nie wydaje się być sporym nadużyciem, plus pewnie nic z tego nie wyjdzie
  • Odpowiedz
@bomba4: pożyjemy / zobaczymy czy i kiedy to wprowadza ;). A tymczasem cyk pyk IPBOX na jakieś niby odkrycia czy tam wynalezienie nowego CRUDa i leasing sam się spłaca ;)

A jak wprowadza to się spółki i inne twory będzie zakładać i jakoś damy radę ( ͡° ͜ʖ ͡°). W końcu żyjesz w kraju gdzie ludzie mają najnowsze suvy w leasingu a ich firmy/działalności są wiecznie
  • Odpowiedz
szkoda strzepic ryja. w PL uprawnienia administracyjne wiadomo do czego prowadza. jak PIP wjezdza na kontrole (o ile ma kim) to zazwyczaj zawsze cos wytknie..tak jak KAS. tajemnica poliszynela jest to, ze zalatwia sie sprawe inaczej. panstwo szuka dochodu, wiadomo, ale jezel gospodarka dostanie po dupie, to zamiast zyskac, straci dwa razy, bo biznes juz bedzie w Rumunii lub Indiach. Polacy poki co nadal walcza niskim kosztem pracy, nie majac zbyt wielu
  • Odpowiedz
@bomba4 tak, różnica pomiędzy progami jest zbyt duża i nic dziwnego, że ludzie źle reagują jak im w pewnym momencie roku wypłata spada. Inn sprawa, że opodatkowanie pracy generalnie wydaje się wysokie w porównaniu z np. zyskami kapitałowymi.
  • Odpowiedz
@bomba4: Cugowski był na b2b czy płacił jakiejś preferencyjne stawki jako artysta?

Przylecieć każdy może że ma małą emeryturę - to samo może byc na UOP. Ile teraz % ostatniej pensji wynosi wysokosc emerytury? Nie ma obaw że ktoś się splacze że mało?

Ludzie będą płakać z różnych powodów - sugerujesz np zmuszanie do badań lekarskich co miesiąc żeby później nie było płaczu że raka ktoś dostał?
Albo wizyty u dentysty płatne co kwartał żeby nikt nie płakał że mu
  • Odpowiedz
@greenbong: społeczeństwo nawet nie wie jakie i ile podatków płaci, za co dopiero jak rozlicza się jakiś wykopek z IT. to nie ludzie na b2b są problemem tylko państwo wysoko opodatkowujące pracę
  • Odpowiedz
@bomba4 zapewniam Cię, że i ja i moi znajomi płacimy ZUS. Zapewniam Cię, że jesteśmy też świadomi jakie emerytury będziemy otrzymywać za te 30 czy 40 lat. Ten przykład z Cugowskim to przecież płacz pod publiczkę. A z tego wpisu na X nie wynika, że JDG hamują rozwój. Tam jest mowa o małych firmach a nie JDG. Korpo, które ma zatrudnionych albo 1000 UoP-ów albo 1000 ludzi na b2b wszystko jedno,
  • Odpowiedz