Wpis z mikrobloga

@thorgoth: docelowo wykonywanie pracy w UE będzie tylko na jednym typie umowy i elo. Poza tym i tak potrzebujemy dużo dalej idącego ujednolicenia, oraz uproszczeń pomiędzy krajami członkowskimi, bo obecnie to same problemy i dodatkowe koszty.
  • Odpowiedz
jak ktoś jest nierobem to owszem spełnia


@PiersiowkaPelnaZiol: jak można być dorosłym człowiekiem i pisać takie bzdury xD memcenizmy że wystarczy ciężko pracować żeby się dorobić sprały ci mózg. poczytaj sobie o dziedziczeniu biedy. szanse nie są równe i nigdy nie były, niektórzy harują całe życie w #!$%@? ciężko i zarabiają ochłapy.
  • Odpowiedz
@bomba4: skończą się leasingi dla informatycznycg byznesmenów. Populacja nowych suvów bmw zmniejsza się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
niektórzy harują całe życie w #!$%@? ciężko i zarabiają ochłapy.


@noleiret: no i w jaki konkretnie sposób obciążenie wyższymi podatkami kogoś, kto postanowił się z tego wygrzebywać, ma pomóc temu komuś w wyjściu z tej sytuacji? Czeka go mniej pokus? Nie zostanie okradziony? Czy o co chodzi?

szanse nie są równe i nigdy nie były


Dlatego dowalmy po 40% ludziom zarabiającym na własnej pracy, ale takiemu lewicowemu aktywiście pokroju posła
  • Odpowiedz
@bomba4 olaboga 90% kuców zamieni się z przedsiębiorców w roboli wyrobników nie wstając z krzesła - bo bycie cieciembiorcom polega na waleniu w #!$%@? na podatki a nie jakimś prowadzeniu biznesu i zatrudnianiu ludzi. Jak rzyć xDˣᴰ
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@2-aminopirydyna prawo pracy to pato? Jeśli mówimy, że nadal zbyt łagodnie traktuje Januszy przedsiębiorców to tak

@van_der_bike

@bomba4 czekam na lekarzy xD byłoby ciekawie

No to jest duży problem. Z jednej strony jest mało lekarzy, a z drugiej lekarz robiący 2 dyżury po 24 jest niebezpieczny dla życia i zdrowia pacjentów
  • Odpowiedz
@xetrov ale co mnie obchodzi jakiś Gdula xD system podatkowy w Polsce jest bardzo daleki od idealnego i nigdzie go nie broniłem, odniosłem się tylko do przeoranego debilizmu jakim jest gadanie że socjal jest tylko dla nierobów. A system podatkowy, nawet nieidealny, powinien być szczelny i ograniczać furtki i obejścia.
  • Odpowiedz
@bomba4 oczywiście. Tylko rząd tego nie ruszy bo następnego dnia po takiej zmianie jak dla mnie system się załamie. Jestem tylko ciekaw co się stanie z pensjami jak będzie można pracować np tylko 10 godzin dziennie.
  • Odpowiedz
-masz przełożonego

-masz określone godziny pracy

-masz określone miejsce pracy

Jeśli coś takiego występuje, to b2b jest nadużyciem


@bomba4: przecież tu mogę zatrudnić sprzątaczkę na b2b: nie ma przełożonego, może posprzątać budynki w dowolnych godzinach, może sobie wybrać miejsce pracy - budynek A, B lub C
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Kajtosz > Jak stanowią przepisy Kodeksu pracy, przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.

Nie ma nic o grafiku. Ja tak jak pisałem, uogólniłem te zasady + przyznałem się do błędu, bo byłem pewien, że nie wszystkie 3 muszą być spełnione
  • Odpowiedz
Nie sądzę, że dotknie to kodoklepów30k. IMO, raczej będzie to kierowane przeciwko januszom wypychającym gówno-zarabiających na B2B - sprzątaczki, kurierów, etc.
  • Odpowiedz
@bomba4: A co jest złego w wystawianiu jednej faktury? Jeśli ktoś na przykład zmienia zleceniodawcę co rok, dwa i ceni sobie pracę na własnych zasadach.
Znowu okazja do #!$%@? ludzi za to że pracują. Ha tfu komuchu
  • Odpowiedz
@bomba4 a kojarzysz jak to się ma dla świadczenia usług dla podmiotów zagranicznych? Nie mam przełożonego co prawda bo jestem cto, nie mam godzin pracy ustalonych tylko miesięczne wynagrodzenie i dopisek w stylu “on average 40h per week” ale robię jako pracownik dla jednej firmy w której mam udziały od kilku lat wystawiając fakturę z odwróconym vatem dla spółki w jednym z rajów podatkowych (tam jest po prostu zarejestrowana firma). Wiem,
  • Odpowiedz