Wpis z mikrobloga

  • 1
@editores

@bomba4: oczywiste brednie. każde działanie w ekonomii działa z kilkuletnim opóźnieniem. to co zrobił Balcerowicz dało efekt po 2-3 latach. to co zrobił PIS daje efekt teraz. Napędzanie PKB drukowaniem i kasą z helikoptera działa, ale skutki spadaja na kolejny rząd.


To co zrobił Balcerowicz dało efekt w postaci 20% bezrobocia. Wmawiają sobie dalej efekt opóźnienia, który w najlepszym wypadku to max kilka miesięcy. Będziesz jak Gwiazdowski, który
bomba4 - @editores
@bomba4: oczywiste brednie. każde działanie w ekonomii działa z ki...

źródło: temp_file3583404730168481670

Pobierz
  • Odpowiedz
@pigmej4ever nie masz urlopów, nie masz zwolnień lekarskich, masz niską emeryturę , odpowiadasz całym majatkiem. z jakiegoś powodu część osób wybiera UOP, a część b2b gdy ma taki wybór. to nie ludzie na jdg są twoim wrogiem, ale korporacje i miliarderzy płacący znikomy podatek.

co złego w wystawianiu jednej faktury, jeśli jeden klient w zupełności mi wystarcza, nieważne w jakiej branży pracuje?
  • Odpowiedz
jeżeli chodzi o it, to xddddd
nie minie 5 min, a wszystkie software housy potworzą sobie kilka spółek i będę wystawiał fv dla xyz consulting, xyz solutions, xyz it. i tyle mnie na uopie widzieli.
  • Odpowiedz
no ale to jest głupie wg mnie. Do tego jak wymuszać będą na mnie i moim zleceniodawcy polską UoP, z zapisami wg polskiego KP, skoro ja wykonuje zlecenia dla firmy z UK


@jarezz: Podobnie głupie jak omijanie kodeksu pracy przez brytyjskich zleceniodawców, który nie będąc nawet w UE mogą wygodnie, bez zobowiązań zatrudniać ludzi do zwykłego klepania od 9 do 5. To nie jest żaden zarzut do Ciebie. Super, że
  • Odpowiedz
wielka czesc pracuje z domu w dowolnych godzinach wiec moga nas cmoknac w pyte xddd


@niko444: w Niemczech też tak myśleli.

Każdy Ci tu daje argumenty za tym, że świadome zatrudnianie na b2b nie łamie żadnych przepisów, jeżeli obie strony się na to
  • Odpowiedz
@bomba4 oczywiście, że jest sprzeczność, ten tekst nie wpisuje się w twoją tezę, bo mówi o kulcie małej przedsiębiorczości i o efektywności małych przedsiębiorstw, która się nie zwiększy gdy taki samozatrudniony przejdzie na etat.
  • Odpowiedz
i właśnie dla twojego późniejszego bólu dupska warto mocno propsowac takie decyzje.


@bomba4: jakiego późniejszego? Jedyny döl böpy, jaki tutaj widać, to twój, że ktoś nie zostawia przykładowo przy 400k przychodów rocznie, 32% od każdej złotówki z większości wpływów.
Choć sądząc po zacietrzewieniu, to jednak jesteś tym, dla którego 120k to gura piniendzy, liczona w paletach czesterfildów i romperów.

Jak ktoś płacze że ma niską emeryturę to jego problem-
  • Odpowiedz
zrobisz pewnie dokładnie to samo, co ci wszyscy grożący wyprowadzką. PiSiory po wygraniu przez PO, POwcy po wygraniu przez PiS, Niemcy uciekający po zalaniu muzułmanami, polskie firmy "przenoszące się" masowo do Czech: nic nie zrobisz.


@zmarnowany_czas: Mieszkałem już za granicą, studiowałem za granicą, wróciłem dla ryczałtu niższego niż zachodnie opcje podatkowe. Zawsze mogę wyjechać ponownie.
  • Odpowiedz
  • 0
@tellet przy 400tys to akurat powinien płacić więcej niż te 32% Cóż za zaskoczenie, że ktoś może mieć pojęcie o działaniu podatków. Dla mnie nie jest to góra pieniędzy, bo mam nawet więcej. Jest to sporo, tak jak sporo jest dla 90% społeczeństwa. Negowanie tego świadczy o niezbyt wysokiej inteligencji

@2-aminopirydyna ja bym zrobił z 10 progów podatkowych + zwiększył kwotę wolną
  • Odpowiedz
moje pytanie brzmi dlaczego zdecydowana większość osób na etacie ma płacić normalny podatek liniowy


@pigmej4ever: jak to jest, że właściwie zawsze ból dupy o to, że inni zarabiają a oni nie i trza ich opodatkować mają ludzie, którzy wiedzą tak niewiele? Liniowy na etacie, ehe.

Chodzi mi o to, że obecnie coraz więcej pracy, nie tylko dla programistów, bezpowrotnie wyfrunęła za granicę, nie przynosząc tutejszej gospodarce żadnych korzyści.


@pa6lo
  • Odpowiedz
  • 0
@wygryw50k

@bomba4 oczywiście, że jest sprzeczność, ten tekst nie wpisuje się w twoją tezę, bo mówi o kulcie małej przedsiębiorczości i o efektywności małych przedsiębiorstw, która się nie zwiększy gdy taki samozatrudniony przejdzie na etat.


Więc nie mamy żadnych podstaw do tego, aby specjalnie traktować takie jednostki. Dla państwa będzie lepiej jak będą na UOP niż na b2b
  • Odpowiedz
niezupełnie, jak bardzo niepotrzebne są dewizy możesz sobie sprawdzić na przykładzie dawnej najpotężniejszej gospodarki świata, czyli PRL.


@xetrov: OK, może wyraziłem się niejasno. Mówiłem o brytyjskiej gospodarce, gdzie firmy od kilku lat zaczęły masowo "zatrudniać" tylko za granicą. Na miejscu zostaje hybryda lub biuro.
  • Odpowiedz
przy 400tys to akurat powinien płacić więcej niż te 32%


@bomba4: Tak tak, od razu 90% oddawać, rokefeler pjedzielony! Z Bezosem pewno wali wóde, a musk mu tesle załatwia bokiem!

Czyli jednak prolskie myślenie nie jest skorelowane z ilością pieniędzy i jak ktoś ma mentalność "zagzować bogoli", to by walił z pepeszki do każdego ponad minimalną czy średnią, nawet jeśli jakimś cudem te pieniądze uzbierał.
I pewno potem jeszcze kwiczy, że nie ma klasy
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas a wraz ze spadkiem zarobków w IT co by nastąpiło? Emigracja zarobkowa, presja płacowa. W obu przypadkach spadek konkurencyjności polskich firm na tle innych krajów.
Wniosek jest prosty, należy obniżyć obciążenie podatkowe na UoP i dopiero wtedy walczyć z fikcyjnym b2b, jeśli nie chcemy stracić miejsc pracy w sektorze IT
  • Odpowiedz
OK, może wyraziłem się niejasno. Mówiłem o brytyjskiej gospodarce, gdzie firmy od kilku lat zaczęły masowo "zatrudniać" tylko za granicą. Na miejscu zostaje hybryda lub biuro.


@pa6lo: a ok, pomyliłem z polską - tutaj to nam grozi co najwyżej nadmierny eksport mebli i tak jeszcze przez wiele lat, zresztą możliwe, że nigdy z tego średniego rozwoju nie wyjdziemy, między innymi dzięki takim pomysłom, jakie wrzucił OP.
  • Odpowiedz