Wpis z mikrobloga

będzie game changer: kolejna fala zwolnień w IT. Różnicę koszta pracy zmusza firmy do przenosin np do Rumunii


@El_Trufel: nic takiego by nie było. Firmy płaciłyby tyle samo co na B2B, tylko na UoP. To pracownik dostawłby mniej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@ZasilaczKomputerowy #!$%@?, #!$%@?. Co chwilę słychać tą śpiewkę. Wszyscy się odgrażają, a nikt jakoś nie wyjechał. Poza tym Unia to samo wprowadza. Także, nie zapomnij też rodziny ze sobą zabrać
  • Odpowiedz
Sam "test przedsiębiorcy" dałoby się łatwo obejść. Mam 2-3 znajomych (też na JDG), oni wystawiają mi fakturki na 500-1000zł co 2-3 miesiące, ja np. innych znajomym.


@void_0: przecież coś takiego byłoby bardzo szybko ucięte. Takie Niemcy bardzo restrykcyjnie podchodzą do prowadzenia firmy i coś takiego nie ma szans tam przejść. Jesteś naiwny, jeśli myślisz, że w ten sposób byś oszukał US i PIP.
  • Odpowiedz
mamy bezrobocie poniżej 5%


@bomba4: Polecam się zainteresować, na jakiej podstawie jest to liczone, bo te statystyki na podstawie ilości zarejestrowanych bezrobotnych są G warte. No, chyba że np. osób bezdomnych nie liczymy jako bezrobotnych. xD
  • Odpowiedz
@bomba4 IT to ostatnie miejsce gdzie to bedzie mialo zastosowanie, wielka czesc pracuje z domu w dowolnych godzinach wiec moga nas cmoknac w pyte xddd oberwie sie sprzataczkom pielegniarkom kurierom itd poza tym nikt IT nie ruszy bo technologia to podstawa rozwoju kraju jezeli nie chcemy byc montownia jak chinczycy to trzeba rozwijac technologie i byc konkurencyjnym. Tusk sam mowil ze dla IT trzeba wprowadzic kolejne ulgi. Jesli chodzi o pis
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@tiritto no tak. Bo bardzo opłaca się nie być zarejestrowanym w urzędzie. Jak wiadomo wszyscy tego unikają xD
Już pokazałem w komentarzu wyżej, że liczba zatrudnionych się zwiększyła. Możesz sobie to negować ale rzeczywistości nie zmienisz
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@niko444 wystarczy, że wprowadzą kontrolę faktur i Ci powiedzą, że z jedną to gówno a nie przedsiębiorca.
Z tymi ulgami to się nie zgadzam. Robienie z nas jakiejś nadzwyczajnej kasty xD Totalny idiotyzm
  • Odpowiedz
@bomba4

@PiersiowkaPelnaZiol nie chodzi o wydarcie pieniędzy, tylko ukrócenie patologii. Social spełnia swoją rolę i nie ma powodu aby go wycofywać


Ale o jakiej patologii piszesz. Dwoje dorosłych ludzi umawia się na jakąś umowę i na podstawie tej spisanej umowy wypłacane są opodatkowane pieniądze. Wszystko zgodnie z prawem. Patologia to jest wtedy jak pracodawca nie chce zgodzić się na UoP jeżeli pracownik chce UoP, bo chce być chroniony jakimiś tam
  • Odpowiedz
no tak. Bo bardzo opłaca się nie być zarejestrowanym w urzędzie.


@bomba4: To dlaczego wszyscy na UoD/UZ nie są tam zarejestrowani 24/7? Przecież tak bardzo się opłaca. :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@StormtrUper no tak, bo jak wiadomo, to sprzątaczki mogą przebierać w ofertach. Już pokazywałem, że kraje z wysokim odsetkiem jdg to nie są kraje z których należy brać przykład

@dr-proktor

@bomba4: a tak szczerze - boli cię że sprzątaczki są na przymusowym b2b i chcesz dla nich "lepiej" czy że na b2b w korpo płacą mniej podatków niż na UOP?


Bolą mnie patologie, więc obie te rzeczy można
  • Odpowiedz
@bomba4: szkoda mi osób które są zmuszane do pracy na b2b i nie chroni ich prawo pracy.

Ale skoro ktoś dobrowolnie wybiera taką formę współpracy, biorąc pod uwagę zyski (niższy podatek, niższy ZUS) oraz wady (brak L4, brak urlopów, brak regulowanego czasu pracy) to co w tym patologicznego?
  • Odpowiedz
ale co mnie obchodzi jakiś Gdula xD


@noleiret: bo są dwie główne kategorie usprawiedliwiaczy społecznych, bojowników o lud ciemiężony:

- usprawiedliwiacze urojeni, kanapowo-internetowi wojownicy co każde nowe pokolenie odkrywający spółdzielczość czy inne równie przełomowe koncepcje, tutaj najbliżej ich znajdziesz na tagu antykapitalizm, wpływu nie mają na nic
- usprawiedliwiacze rzeczywiści, zwykle poukrywani w lewicowych partiach, zwykle mają czas na walkę dzięki odziedziczonym majątkom czy zdobytym w inny, niepracowniczy sposób, ci akurat mają
  • Odpowiedz