Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane. Jeśli coś spada mi z nieba, czyli wygrywam na loterii, dostaję spadek po babci czy rodzice mają kaprys i przelewają mi dwie bańki w ramach wsparcia, to również - według obowiązujących przepisów - mogę to wykazać i po opodatkowaniu (lub nie) mieć w posiadaniu.
Jak dla mnie pieniądza cyfrowego boją się przede wszystkim fani roboty na czarno, kasy do ręki i wyznawcy zasady "taniej kupię, drożej sprzedam to wódki się też napiję".
PS. Proszę darować sobie argumenty o braku wolności, bo żyjąc w obecnie obowiązującym systemie ekonomicznym nie różnimy się wiele od niewolników, no chyba, że ktoś chce być menelem albo żulem to wtedy generalnie może robić co chce. Reszta pracuje, zarabia, jakoś tam sobie radzi i przyjmuje obecnie obowiązujący system gospodarczy z całym dobrodziejstwem inwentarza.

#gotowka #pieniadze #gospodarka #polska #gielda
  • 471
@miekki_am: Pewnie ten argument padał, jednakowoż nie chce mi się czytać ostatnich 72 komentarzy:
- Jesteś przeciwnikiem obecnej władzy - władza może Ci zablokować WSZYSTKIE twoje środki na koncie dopóki nie zmienisz swojego zdania
- W dalszej perspektywnie mogą zrobić cyfrowy pieniądz z datą ważności - musisz go wydać, nigdy nie uzbierasz więcej pieniędzy - zostaniesz robakiem do końca życia i nic nie przekażesz swoim dzieciom
- Państwo będzie wiedzieć WSZYSTKO
eśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane.


@miekki_am: problem również w tym, że to, co jest "uczciwe/dobre/dozwolone" może się zmienić z dnia na dzień.
Wyobraź sobie, że nie ma gotówki, wszystko jest rozliczane wirtualnie i nagle na mównicę wychodzi kaczyński i stwierdza, że kto nie chodzi do kościółka, ten jest zły peowiec i nie należy mu się pensja. I co
@miekki_am: Czyli zdajesz sobie sprawę z tego, że system polityczny jest nieefektywny, politycy to albo debile, albo s******* i nadal chcesz dać im pełen wgląd i możliwości zapanowania nad pieniędzmi wszystkich obywateli?

Np. Nagle nakładają jednorazowy podatek na dotacje kościoła - 80% miesięcznego dochodu, przepychają ustawę w nocy, a rano zabierają Ci pieniądze z konta. Co zrobisz? Postawisz się? To ci zablokują pozostałe środki
niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane


@miekki_am: Ale prowadzisz DG?
Bo jeżeli nie to nie zdajesz sobie sprawy jak łatwo jest się #!$%@?ć z księgowością o jakąś pierdołę, tym bardziej, kiedy ciągle dokładają obowiązków księgowych. Nawet mając księgową można się gdzieś pomylić a i tak wtedy 100% odpowiedzialności leży po stronie płatnika.
Wystarczy jakakolwiek kontrola z US i fakt, że mogą Ci prewencyjnie zablokować
@uriel_ck rząd robi co chce, dymają nas na podatkach, obajtek nas dyma, wszystko leży, służba zdrowia, oświata, wszystko. I nikt palcem nie kiwnie, nikt nie prostestuje. Jedynym protestem ostatnio był strajk kobiet. To tyle. Nie mów mi nic o protestach w tym kraju.
@miekki_am: juz pare razy w zyciu zdarzylo mi sie ze system transakcyjny mojego banku nie dzialal i karty, tez. Majac pare papierkow w kieszeni moglem ogarnac sprawe.
Raz na Wloskiej autostradzie jak jechalem sobie na narty tez platnosc karta nie dzialala i gdyby nie euracze w podlokietniku to stalbym na szlabanach jak ten dzban.

Wyznaje zasade ze zawsze dobrze jest miec pare stowek przy sobie i ze 2 wyplaty w gotowce
@miekki_am:
1. Wariant Cypryjski
2. Wariant Kanadyjski
3. Wariant Kayne West( czy jak oj tam sie zwie)

Generalnie to chodzi o to że:
- jesteś łatwy do dodatkowego opodatkowania
- jeśli bedzie trzeba to stłumi się Twoje buntownicze zapędy i ograniczu dostęp do srodków
- jeśli śmiesz się sprzeciwic i powiesz coś co nie pasuje ludziom przy władzy to ogranicza Ci dostep do Twoich środków.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Świetne są te argumenty z przytaczaniem Cypru. Cypru, który był rajem podatkowym dla ruskich i pralnią pieniędzy. Ponadto Cypr miał silne zaangażowanie w greckie obligacje, a wiemy, że Grecja była praktycznie niewypłacalna. A i skok zrobili na depozyty i lokaty powyżej 100 tys euro. Do tej kwoty w jednym banku środki konsumenta są teraz ubezpieczone. Morał z tego taki, że trzeba dywersyfikować banki i waluty. Już teraz
@miekki_am Mamy cyfrowy pieniądz, gotówka przestała istnieć. Pewnego dnia, rząd wymyślą jakieś idiotyczne prawo, które uderza bezpośrednio w Ciebie/twój sposób na życie i grupę ludzi takich jak ty. Nie zgadzacie się z wprowadzoną zmiana i zaczynacie głośno protestować. Pyk i nie masz za co kupić bułek w sklepie, a twoje krzyki i marudzenie nie będą obchodziły absolutnie nikogo, bo absolutnie nikt nie chciałby się znaleźć na twoim miejscu, więc wszyscy siedzą cicho.
@miekki_am: przeczytałam cały wątek, wszystkie komentarze i zapoznając się z Twoimi dochodzę do wniosku, że albo jesteś bardzo młody, albo bardzo bezmyślny, albo po prostu bez wyobraźni. Już Cię dobrze wyjaśnili, to nie będę się powtarzać. I nie, przeciwko całkowitej cyfryzacji pieniądza nie są tylko ludzie oszukujący w zeznaniach podatkowych, jest wiele wykształconych, uczciwych osób na wysokich stanowiskach, które tego nie popierają, bo cenią sobie wolność, ale dla Ciebie to jakaś
@miekki_am: też tak myślałem dopóki urząd skarbowy nie zablokował mi kilka razy środków na koncie po czym, po jakimś czasie zwolnił blokadę. Różne są sytuacje, czasami narażamy się na konsekwencje z nieswojej winy czasami z powodów sytuacji życiowej i zbiegów okoliczności, ale niestety możesz stracić dostęp do swojego majątku „do wyjaśnienia” i nic nie zrobisz. Poza tym staniemy się zakładnikiem „poprawnego myślenia” bo władza ma pełna wiedzę o twoim życiu i
@SirSherwood: No tak tylko jeszcze jak jesteś w miarę bystry możesz zakupić wartościowe towary, które będziesz w stanie zbarterować jak np. monety bulionowe czy jakieś nawet sadzonki (nie ma znaczenia co). Jeśli mówimy o kompletnej dystopii, to w takim momencie rząd dokładnie wie ile czego masz i będzie sobie rościł do tego prawo. Gotówka jest ostatnim bastionem wolności człowieka.