Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane. Jeśli coś spada mi z nieba, czyli wygrywam na loterii, dostaję spadek po babci czy rodzice mają kaprys i przelewają mi dwie bańki w ramach wsparcia, to również - według obowiązujących przepisów - mogę to wykazać i po opodatkowaniu (lub nie) mieć w posiadaniu.
Jak dla mnie pieniądza cyfrowego boją się przede wszystkim fani roboty na czarno, kasy do ręki i wyznawcy zasady "taniej kupię, drożej sprzedam to wódki się też napiję".
PS. Proszę darować sobie argumenty o braku wolności, bo żyjąc w obecnie obowiązującym systemie ekonomicznym nie różnimy się wiele od niewolników, no chyba, że ktoś chce być menelem albo żulem to wtedy generalnie może robić co chce. Reszta pracuje, zarabia, jakoś tam sobie radzi i przyjmuje obecnie obowiązujący system gospodarczy z całym dobrodziejstwem inwentarza.

#gotowka #pieniadze #gospodarka #polska #gielda
  • 471
@miekki_am
1. Możesz płacić tylko karta, wszystkie pieniądze są na Twoim koncie bo przecież waluta fizyczna nie istnieje.
2. Ja #!$%@? Cię do urzędu skarbowego, że jesteś oszustem i prosze o sprawdzenie Twojego konta np. Lewe przelewy (nie koniecznie to będzie prawda)
3. Urząd skarbowy blokuję Twoje konto na 3 miesiące bez możliwości wykonania na nim transakcji.
4. Jak tam bułeczki kupione na śniadanie?
@miekki_am: Twoje pytanie sugeruje jednak trochę brak doświadczenia życiowego, co jest zrozumiałe. Jeśli człowiek żyje normalnie (praca, dom, praca, dom), to 99% problemów go nie dotyczy. Wystarczy jednak jedna większa zmienna, i sprawy się komplikują. Przeanalizujmy kilka przypadków.

- masz stłuczkę z innym kierowcom, okazuje się że to była premier Beata. Przyjeżdża Policja, spisuje protokół, i nagle się okazuję że są wątpliwości co do sprawcy (Pani Beata wpierdzieliła Ci się w
@radoslaw_wolf masz rację, tak myślę i tak napisałem. A co najlepsze nadal nie bardzo przekonują mnie argumenty o kierowcach z Kanady.


@miekki_am czyli krótko mówiąc: rząd może robić co chce: może zakazać wyjść ci z domu, może ruchać cię na cenach paliw, a ty nie możesz wyjść strajkować- czyli pozbywasz się wolności. Jak prowadzisz JDG i jeden z twoich kontrahentów okaże się oszustem to pokornie będziesz czekał z zablokowanymi kontami aż US
@miekki_am: Zajdel - Limes Inferios
Taki przykład ciekawej książki.

Załóżmy że ktoś z twojej rodziny ma ochotę startować w wyborach. Zostajesz oskarżony o jakiś drobiazg i twoje konta są blokowane do czasu wyjaśnienia.
Nie wiem 2-3 tyg. potem wszystko wraca do normy.
Mam to gdzieś.


@miekki_am: teraz masz to gdzieś bo nic ci się nie przytrafiło, jak stracisz dostęp do kasy to będziesz pierwszy który woła " całe życie pracowałem zgodnie z prawem i wyruchali mnie, sprawiedliwości!!! " tak samo jak ludzie którzy mają gdzieś wybory a potem płacz że im dowaliło np podatków albo ich biznes przestał być opłacalny lub mają gdzieś system prawny do czasu aż pójdą na pewną wygraną do
@miekki_am: pieniądz elektroniczny nie jest pieniądzem. Jest taka zasada, że pieniądz "nie pamięta". Nie ma znaczenia, czy banknot, który kasjerka Ci wydała był kradziony, czy może pochodzi z nierządu. Dostałeś go w uczciwej wymianie dóbr na środki płatnicze i nie uczestniczyłeś przy tym w żadnej nielegalnej aktywności. Pieniądz elektroniczny z założenia "pamięta". Za każdą jednostką monetarną elektroniczną może się ciągnąć pełna historia. Teraz kwestia co z tym zrobić. W razie czego
@miekki_am: Zrób jedną rzecz, która nie spodoba się rządowi i z dnia na dzień stajesz się żebrakiem, jak kierowcy w kanadzie ( )


@Kulek1981: dobra, a czysto teoretycznie. Trzymasz wszystkie swoje pieniądze w gotówce? Czemu teraz nie mogą ci tego zrobić skoro zmieniły się przepisy, że skarbówka ma wgląd w konto każdego obywatela? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ja #!$%@? Cię do urzędu skarbowego, że jesteś oszustem i prosze o sprawdzenie Twojego konta np. Lewe przelewy (nie koniecznie to będzie prawda)


@syjusz: więc może w takim wypadku winni tego stanu są oszuści jak Ty i rząd który pozwala na blokowanie konta?