Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane. Jeśli coś spada mi z nieba, czyli wygrywam na loterii, dostaję spadek po babci czy rodzice mają kaprys i przelewają mi dwie bańki w ramach wsparcia, to również - według obowiązujących przepisów - mogę to wykazać i po opodatkowaniu (lub nie) mieć w posiadaniu.
Jak dla mnie pieniądza cyfrowego boją się przede wszystkim fani roboty na czarno, kasy do ręki i wyznawcy zasady "taniej kupię, drożej sprzedam to wódki się też napiję".
PS. Proszę darować sobie argumenty o braku wolności, bo żyjąc w obecnie obowiązującym systemie ekonomicznym nie różnimy się wiele od niewolników, no chyba, że ktoś chce być menelem albo żulem to wtedy generalnie może robić co chce. Reszta pracuje, zarabia, jakoś tam sobie radzi i przyjmuje obecnie obowiązujący system gospodarczy z całym dobrodziejstwem inwentarza.

#gotowka #pieniadze #gospodarka #polska #gielda
  • 471
szara strefa, mówi Ci to coś ? Cała budowlanka będzie mieć problem


@lukaszkk: szarą strefę #!$%@?ć prądem - budowlanka, mechanicy samochodowi, wykończeniówka, hydraulicy, kosmetyczki, fryzjerzy i cała reszta innych zawodów kombinuje i nie wystawia paragonów, a potem reszcie #!$%@?ą 9% składki zdrowotnej bo budżet się nie spina.

Podatki powinny być proste i jednolite (np. 15% jedna składka którą potem sami sobie dzielą na ZUS, NFZ, PIT etc. plus wysoka kwota wolna
@miekki_am:
Somsiad: Somsiedzie masz przyczepkę, pomożesz przewieźć szafę dla mojej teściowej w sobotę?
Ja: Nie ma problemu Janusz, widzimy się u Ciebie po śniadaniu.
......
Somsiad: Dzięki Ci za pomoc anon, masz tu stówkę na paliwko i czteropak harnasia. Nie ma piniondza, więc puszczam Ci szybki przelewik.
Ja: Nie trzeba Janusz, ale to miły gest, dziękuję.
Urząd Skarbowy: co to za PINIONDZE? GDZIE DOLA DLA NAS??????
@miekki_am: taki Niemiec nigdy z gotówki nie zrezygnuje. Niemiec głupi nie jest wie jakie to jest ogromne zagrożenie. Ogólnie bez rozlewu krwi raczej to się nie uda nie wszyscy są tacy tępi jak ty. Ja jestem inżynierem oprogramowania, zarabiam duże pieniądze i nie zrezygnuje z tego. Jeśli ty masz 500zl na koncie to w sumie tobie jest wszystko jedno.
@miekki_am: wyobraź sobie że ktoś proponuje wprowadzić w życie jakieś rozwiązania rodem z jakiejś kompletnie dystopijnej historii (jak cyfrowy pieniądz, ale bardziej).

Na przykład będziesz musiał w domu mieć telewizor do przekazów rządowych z kamerą jak w roku 1984, i cały dom okamerowany, podobnie jak cała przestrzeń publiczna, po to żeby ograniczyć przestępczość (na przykład wyłapać terrorystów i innych handlarzy narkotyków). Przy współczesnej technologii, możesz też nosić okulary które skanują wszystko
@kont_u_r: A wiesz cumplu co było na cyprze? Splajtował bank, a ichni bankowy fundusz gwarancyjny zabezpieczał 100k czy tam 200k euro. Wszystkie środki powyżej przepadły. Dokładnie takie same zasady masz teraz w Polsce. Fundusz gwarancyjny zabezpiecza 300k pln. Więc jak trzymasz w ShitBanku swoje pół melona to 200k ci #!$%@?ą gdy bank splajtuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@miekki_am: przecież ty nie chcesz żadnego wytłumaczenia bo masz juz wyrobione zdanie na ten temat i chcesz sie pobredzlowac tym ze masz wszystko gdzieś jesteś, porządny obywatel bez brudu za uszami co placi podatek od kazdej czynności jaką dokonuje.
@Nowystaryziel chyba nie myślisz że rząd zlikwiduje pieniądz papierowy, a ludzie się do tego karnie podporządkują? Nie rozśmieszaj mnie. Będzie tak samo jak z prohibicją w USA sto lat temu.
Od zarania dziejów wszystkie rządy chcą kontrolować społeczeństwo a społeczeństwo zawsze znajdzie sposób żeby się temu przeciwstawić, bo ludzie z reguły nie lubią być kontrolowani.
@mr_D: Ile tygodni byłbyś w stanie wytrzymać gdyby w tym momencie państwo zablokowało Ci konta? Naprawdę masz parę tysięcy w gotówce w tym momencie?

Przecież wszystkie opisane sytuacje mógłyby już mieć miejsce teraz. Ba, to jeszcze nic, mogliby cię wstawić do więzienia albo trzymać w areszcie przez te 5 lat.