Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane. Jeśli coś spada mi z nieba, czyli wygrywam na loterii, dostaję spadek po babci czy rodzice mają kaprys i przelewają mi dwie bańki w ramach wsparcia, to również - według obowiązujących przepisów - mogę to wykazać i po opodatkowaniu (lub nie) mieć w posiadaniu.
Jak dla mnie pieniądza cyfrowego boją się przede wszystkim fani roboty na czarno, kasy do ręki i wyznawcy zasady "taniej kupię, drożej sprzedam to wódki się też napiję".
PS. Proszę darować sobie argumenty o braku wolności, bo żyjąc w obecnie obowiązującym systemie ekonomicznym nie różnimy się wiele od niewolników, no chyba, że ktoś chce być menelem albo żulem to wtedy generalnie może robić co chce. Reszta pracuje, zarabia, jakoś tam sobie radzi i przyjmuje obecnie obowiązujący system gospodarczy z całym dobrodziejstwem inwentarza.

#gotowka #pieniadze #gospodarka #polska #gielda
  • 471
Jak dla mnie pieniądza cyfrowego boją się przede wszystkim fani roboty na czarno, kasy do ręki i wyznawcy zasady "taniej kupię, drożej sprzedam to wódki się też napiję".


@miekki_am: dlaczego ktoś mi ma mówić czym z kim mam się wymianiać za jego czas? Jak przyjdzie do mnie murzaż, i zrobi mi np poprawki szpachlą w domu przed malowaniem to wg ciebie powinienem mu zapłacić przelewem zamiast wyjąć 100zł i dać mu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Tak właściwie to jaki jest argument za całkowitym wyeliminowaniem gotówki, dlaczego nie może działać równolegle z cyfrowym?
@miekki_am:

Przepraszamy, ale mamy przerwę techniczną pomiędzy 23:00 13 lipca, a 5:00 14 lipca. Dziękujemy za wyrozumiałość. Twój Bank


I cyk, jak nie masz 20zł w kieszeni to nawet głupiego hotdoga nie kupisz na trasie, ani kibla nie opłacisz (nie ma już babci klozetowej i tylko maszyna).

Więc wylejesz się gdzieś na zewnątrz. Jedna z kamer podpięta do Systemu cię rozpozna i dostaniesz karę za szczanie publiczne.

Reszta toczy się jak
@miekki_am:

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego


Tylko ze to nie my mamy wyjaśniać co jest złego to bank centralny powinien wyjaśnić co jest dobrego

A w tym temacie to nieźle sie wypowiedział przedstawiciel FED z minneapolis:

https://www.americanbanker.com/news/kashkari-calls-cbdc-a-threat-to-privacy-defends-regional-bank-independence

"I can see why China would do it," Kashkari said. "If they want to monitor every one of your transactions, you could do
oni już o mnie wszystko wiedzą. Płacę tylko kartą, wszystko przelewy, wszystko o mnie też google.


@miekki_am: Prywatne firmy takie jak google albo banki nie mają takiej mocy jak rządy. Rząd ma policję i prawo do użycia siły jeśli się nie podporządkujesz.

Pieniądz cyfrowy przekazuje całą wiedzę i kontrolę bezpośrednio w ręce polityków.

Zakładasz, że ty jesteś uczciwy więc rząd też będzie uczciwy. Nieuczciwy rząd wyciśnie cię jak cytrynę dzięki nowym
@miekki_am: "uczciwie" wg ciebie nie oznacza, że wg rządu. Poza tym, mogą się pomylić ktoś może ciebie pomówić i prewencyjnie nastąpi blokada. Co zrobisz bez kasy przez długie miesiące wyjaśniania?
Powiesz - pomogą znajomi. Jak? Nie bedą mieli jak ci nawet przelać pomocy bo konto będzie zablokowane a ich transakcje śledzone. Będziesz codziennie błagała o jedzenie?
@miekki_am stracisz resztkę niezależności a przynajmniej możliwość by z tej resztki korzystać.
Da to w zasadzie absolutną władze rządom i instytucjom.
Będziesz nie tylko w pełni inwigilowany ale też będziesz mógł być w zasadzie natychmiastowo ustawiany do pionu przez system.
Wystarczy że przy każdej płatności będzie placona mała prowizja, tak jak teraz przy płatności kartą. Masz 50zl, przy transakcji państwo/bank pobiera np.50gr. po 50 transakcjach, z tych 50 zł realnie zostaje 25,
Bez gotowki nie bedzie wyplat pod stolem i ludzie stąd wyjada za normalna wyplata same plusy. Trzeba wyludnic Polske jak najszybciej to spadnie emisja co2, bo nie bedzie tutaj tyłu emitentów
Zrób jedną rzecz, która nie spodoba się rządowi i z dnia na dzień stajesz się żebrakiem, jak kierowcy w kanadzie ( )


@Kulek1981: czyli jesteś lewackim anarchistą, który nie chce istnienia policji? No bo jak tylko zrobisz coś co nie podoba się rzadowi możesz trafić do więzienia
@miekki_am

@Kulek1981 KAŻDY rząd da sie obalić, a Ty żyjesz w świecie gdzie uważasz, że rząd ustanawiany jest na zawsze.

Zmieńmy nastawienie. Korzystajmy z dobrodziejstw cyfryzacji, nie uwsteczniajmy się, a jeżeli jakikolwiek rząd będzie chciał nas uciszyć, to z buta i do śmietnika historii z nim, dosłownie i w przenośni.

To LUDZIE są silni i liczebni, a nie jakikolwiek rząd. Trzeba rozwijać w ludziach niezależność i świadomość, a nie bać sie cyfryzacji.
@miekki_am Wiele osób porusza tu kwestie inwigilacji, która jest bardzo istotna. Ale dla mnie isttiniejsze jest to, że w erze zagrożenia cyberatakami, tudzież jak niestety ostatni rok pokazał także prawdziwą wojna wystarczy że padnie infrastruktura i jesteś bez jakiegokolwiek dostępu do gotówki. Nie ma prądu = nie ma kasy. Nie ma internetu=nie ma kasy.
@miekki_am: Już teraz skarbówka może zamrozić ci rachunek bez wyraźnej przyczyny na niewiadomo ile, jak nie masz gotówki to jesteś dosłownie żebrakiem. Jak w ogóle nie będzie gotówki to taka sytuacja skończy się na ulicy w 100% przypadków i nawet nie wyzebrasz bo inni nie będą mieli jak przelać ci pieniędzy bo konto zablokowane XD