Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane. Jeśli coś spada mi z nieba, czyli wygrywam na loterii, dostaję spadek po babci czy rodzice mają kaprys i przelewają mi dwie bańki w ramach wsparcia, to również - według obowiązujących przepisów - mogę to wykazać i po opodatkowaniu (lub nie) mieć w posiadaniu.
Jak dla mnie pieniądza cyfrowego boją się przede wszystkim fani roboty na czarno, kasy do ręki i wyznawcy zasady "taniej kupię, drożej sprzedam to wódki się też napiję".
PS. Proszę darować sobie argumenty o braku wolności, bo żyjąc w obecnie obowiązującym systemie ekonomicznym nie różnimy się wiele od niewolników, no chyba, że ktoś chce być menelem albo żulem to wtedy generalnie może robić co chce. Reszta pracuje, zarabia, jakoś tam sobie radzi i przyjmuje obecnie obowiązujący system gospodarczy z całym dobrodziejstwem inwentarza.

#gotowka #pieniadze #gospodarka #polska #gielda
  • 471
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@miekki_am: przypomnij sobie Kanadę z zeszłego roku gdzie osobom biorącym udział w protestach kierowców ciężarówek blokowano dostępy do kont bankowych. Nie trudno sobie wyobrazić, że w erze cyfrowego pieniądza rząd mógłby tak robić z każdym, kto nie chciałby podążać "jedyną słuszną drogą". Na przykład gdy publicznie głosisz wątpliwości co do skuteczności szczepionki... Takich ludzi już teraz nazywa się terrorystami na przykład w Australii i Nowej Zelandii.
@miekki_am: już teraz ludzie mają problemy z np kredytami branymi na sfałszowane dokumenty i jakoś to że żyjemy w "systemie ekonomicznym" nie blokuje tego, że to cywil ma kłopoty a nie instytucja która dała się oszukać. No i skoro mówisz że jesteś uczciwy itd to czemu miałbyś nie móc korzystać z gotówki?
Już teraz większość ludzi z wygody nie używa gotówki to nie ma za bardzo powodu żeby jej odgórnie zabraniać
@miekki_am: Wiesz co powoduje brak alternatywy? Miałeś tego przykład na stacji paliw. Brak alternatywnej metody płatności spowoduje właśnie to. Płacenie gotówka nie ma żadnych opłat. Przy cyfrowym pieniądzu z dnia na dzień mozesz nie moc zapłacić albo będziesz musiał zapłacić dodatkowe opłaty. I nie będziesz miał wyboru. O inwigilacji i wolności dyspozycji pieniędzmi nie wspomnę. Btw -napiwku nie zostawisz. Menelowi nie pomożesz. To nie jest tylko problem roboty na czarno i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@miekki_am: bo to nie jest kwestia ułatwienia czegoś i uproszczenia a wręcz przeciwnie, ogromnej komplikacji i odpowiedzialności za ogromny system oddanej w ręce rządu. No i teraz pytanie czy nasz rząd, czy jakikolwiek rząd zasłużył sobie swoją działalnością na taką odpowiedzialność. Oni po prostu są za głupi żeby dostać takie narzędzie kontroli w ręce. Zobacz co było z pegasusem. Co się dzieje z CBA, co z policją. Oni za co się