Opłaca się mieć IKE/IKZE jeżeli nie planuje wypłacać tego po 60/65 r.ż? Czy lepiej po prostu normalnie inwestować i co roku wpisywać do pitu stratę (Bo tutaj się nie zarabia ofc ( ͡°͜ʖ͡°))?
@Niemcy_wygraja_euro: Ike się bardzo opłaca nawet jak sprzedajesz przez 60rż, a ikze to trzeba policzyć bo możesz sobie odliczyć od podatku, ale przy wypłacie wcześniej musisz się pilnować żeby nie wpaść w II próg. Osobiście zrezygnowałem z ikze i tylko operuje na ike. Kwota do wpłaty z roku na rok tam rośnie, więc ani się nie obejrzysz a cały kapitał będziesz tam trzymać :D
@MaxOttoVonStirlitz: Za covida to były promocje na enterze, teraz taka w sam raz do uśrednienia po wypłacie. Jednak myślę że jak się przetłuży ten szajs to i 45 zobaczymy
Polecam wersje 10g nadal mi nie przyszło z UK zamówienie z tego wpisu: Wydaje mi się że ta ozona president to taki stary red bull, bo kiedyś redbull był fajny teraz coś się z nim stało nie tak jakiś dziwny mocny, drobniej mielony mniej wilgotny, niż jak kiedyś pamiętam. Kurła kiedyś to było chodziło się do osiedlowego sklepu chłop kupował browara za mną i się zawsze pytał co to ja kupuje redbulla,
To ćpanie budzi mnie (⌐͡■͜ʖ͡■) Mogę zawołać jak ktoś chce. Nie wiem ile będzie szło DHLem. Forma tekstowa jak ktoś chce wyszukiwać. Snubie World Tour - Egyptian Musk × 1 30g £4.67 6 Photo - Afghan
@CLBRKS: Kurde ja też to zauważyłem, jak zmienili opakowania red bulla z 7g na 10g to taki stał się syf że od 10 lat a może więcej tego nie tykałem. Spróbuje tego presidenta, może zapach i smak młodości powróci xD
#gielda #meczennicyxtb #xtb Jak nastroje przed wynikami w piatek ? Ja obstawiam ze bedzie bardzo dobrze w zwiazku z panika i duzymi ruchamina rynku, a do tego wejsciem masy ulicy nieogarniajacej jak dziala CFD (Zlatan poleca). Na ten moment mam srednia 71,66, a w tym tygodniu wpadnie mi troche wiecej gotowki i zastanawiam sie czy nie dokupic - tylko w perspektywie dlugoterminowej czyli wiecej niz 5
@hpiotrekh: Tak. Znalazłeś trik na infinite money. Zastawiaj mieszkanie i jedziesz. A tak serio, to sprawdź co to jest:
1) Odcięcie dywidendy.
2) Podatek od dywidend.
@wiverna: Właśnie kurde nie do końca xD Parę razy w życiu (chyba najczęśniej na lpp) miałem tak że wjechało odcięcie, a spółka w ciągu 1 sesji zdążyła to jeszcze odrobić i mieć wyższy kurs niż dzień wcześniej. Tylko of kors spólka może
Miałem dość portali giełdowych, które wyglądają jak z 2005 roku i jeszcze próbują wciskać abonament za podstawowe narzędzia jak screener czy heatmapa. 🤬
Więc wkurzyłem się i napisałem własny. Za darmo, bez reklam, z domyślnym dark mode i interfejsem, który w końcu nie kłuje w oczy na telefonie.
Strona to wczesne MVP. Testujcie i psujcie: wigmarkets.pl 📈
#gielda Widzę, że na tagu wrze, wiec to dobry czas: Chcę wejść w jakiegoś amerykańskiego smieciucha: wybierz swojego wojownika: - Microsoft - Oracle - Adobe
@KrachSmieciuchIndex: jesteś botem? xD @breakdown1 @zaq22 adobe niby ma w miare dobre p/e ale faktycznie perspektywy mogą być średnie. To poczekam jeszcze miesiac i uśrednienie moj własny indeks: TopSp500MinusNasdaq
#gielda #xtb Dobre te rekomendacje szczura takie nie za prawdziwe xD Mam wrażenie że wsadzili tam juniora, a on napisal prompta: daj mi 6 informacji, 3 pozytywne i 3 negatywne. Lol fajrant, pora na csa xD
Buduję dla siebie apke do zarządzania portfelem akcji póki co tylko z GPW z pomocą Claude w Xcode. Czy ktoś wie skąd można zaciągać aktualny kurs spółek? Może być z opóźnieniem. Aktualnie mogę ze stooq zaciągnąć plik danej spółki ale nie o to chodzi. Chciałbym żeby kurs danej spółki po wpisaniu jej do portfela akcji zaciągnął się automatycznie w momencie przeglądania tego portfela. Dzięki za pomoc. #claude #xcode
@czasnawykopki: strona gpw, tam masz dane akcji opóźnione 15 minut. Tylko pamiętaj gdybyś chciał sprzedawać taką appkę to takie dane musisz kupić a nie scrapować z internetu xD
#gielda #oszczedzanie Kojarzy ktoś jakie mogą być minusy na etf tbsp? Jedyny jaki przychodzi mi do glowy to relatywnie niska płynność. I w razie zmian stóp procentowych może chwilowo zawahać kursem. W tamtym roku wyciagnął ponad 9% w porownaniu nawet z 10 letnimi obligami to zajebisty wynik.
Tak mnie dzis tknęło. Co jezeli satoshi tak naprawdę jest ukrytym terrorystów ktorym chce wywołać kryzys finansowy i chlol siedzi z 1mln btc na koncie, nie rusza ich tylko po to żeby w kluczowym momencie jak cena wywali w kosmos wrzucić na rynek 1mln btc za 1$ i zdestabilizowac rynek? Czy on moze mieć ukryty mechanizm usunięcia wszystkich btc i kluczy?
Dobra lepiej szukajmy nowego miejsca bo kosmos to już kibel, a te mikrony i inne przewodniki też. Kapitał ucieka.
Gdzie przejdzie?