Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane. Jeśli coś spada mi z nieba, czyli wygrywam na loterii, dostaję spadek po babci czy rodzice mają kaprys i przelewają mi dwie bańki w ramach wsparcia, to również - według obowiązujących przepisów - mogę to wykazać i po opodatkowaniu (lub nie) mieć w posiadaniu.
Jak dla mnie pieniądza cyfrowego boją się przede wszystkim fani roboty na czarno, kasy do ręki i wyznawcy zasady "taniej kupię, drożej sprzedam to wódki się też napiję".
PS. Proszę darować sobie argumenty o braku wolności, bo żyjąc w obecnie obowiązującym systemie ekonomicznym nie różnimy się wiele od niewolników, no chyba, że ktoś chce być menelem albo żulem to wtedy generalnie może robić co chce. Reszta pracuje, zarabia, jakoś tam sobie radzi i przyjmuje obecnie obowiązujący system gospodarczy z całym dobrodziejstwem inwentarza.

#gotowka #pieniadze #gospodarka #polska #gielda
  • 471
@aarahon
Nikogo nie #!$%@? i cyfrowy pieniądz w naszym kraju i z naszym rządem który będzie blokował konta bez żadnego weryfikowania czy to oszustwo czy nie jest porażka. Cyfrowy pieniądz jeszcze długo nie zawita u nas
@damian_co_dalej

jeżeli ktoś mniej ufa bankom niż własnym sąsiadom


Ale co sąsiedzi mają z tym wspólnego? Przecież nie muszę im mówić o pieniądzach w domu¯_(ツ)_/¯
Czy wychodząc do pracy każdorazowo wynosisz cenne rzeczy z domu do skrytki bankowej? W końcu bardziej ufasz bankom niż sąsiadom( ͡º ͜ʖ͡º)
@miekki_am: Co jest złego w cyfrowym pieniądzu bardzo mocno pokazał przykład Kanady przy protestach. W zależności od rządów to samo może powtórzyć się w Polsce. Pójdziesz na czarny marsz za PiSu? Odetną Cię od Twoich pieniędzy. Pójdziesz na marsz niepodległości za rządów Lewicy? Odetną Cię od Twojej gotówki. Brak fizycznej gotówki da im pewność że nie zareagujesz. Dzisiaj jesteś w stanie zaprotestować wypłacając gotówkę z konta.

Druga sprawa to kilka dni
Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz


@miekki_am: no i ci tłumaczą, ale do ciebie nie dociera, bo dla ciebie jest lepiej jak nie masz gotówki. Po co więc rozpoczynasz dyskusję, jak jesteś zamknięty na argumenty?
Powinniśmy unikać opodatkowania jak najbardziej.


@Nowystaryziel: my? Nie ma to jak zwykły obywatel piszący że powinniśmy unikać opodatkowania XD Może unikajmy też zimna mieszkając na Antarktydzie i upałów mieszkając na Saharze?
@miekki_am: na wstępie zaznaczę, że jak tylko można, to place karta/blikiem, więc mamy sporo wspólnego. Jednak brak gotówki, to nie jest tylko płacenie karta w biedronce xD

1. trzymanie Cie za ryj
Teraz może jest fajnie, ale kto wie co planują rządzący i co się może wydarzyć. Jeśli jesteś zwolennikiem "nic będę miał, a będę zadowolony", to smialo.
Chcesz dać dziecku hajs za wycieczkę lub prezent? Hola, hola, "wydał Pan już