Wpis z mikrobloga

Co byście zrobili na moim miejscu?
Prolog jest taki że udało mi się kupić rodzicom 3.5t ekogroszku z PGG na swoje dane, rodzice biedni nie są (tata pracuje za granicą, niedawno młodemu kupili moto za 6k a ma 15lat) a auto mam zarejestrowane na tatę bo OC tanie.
Ubezpieczenie wychodzi wiec zażartowałem że w ramach ostatnich urodzin i jako podziękowanie za kupno węgla mogliby mi opłacić to ubezpieczenie, mama stwierdziła że chyba mnie „coś boli”, poczułem się jakby mi ktoś w twarz napluł, bo Ja ślęczę przy tym kompie od maja a oni nawet dziękuje nie powiedzieli. Mam plan żeby ten węgiel sprzedać dalej po prostu, Ja mieszkam w bloku wiec opał mi nie potrzebny a oni może by nabrali do mnie trochę szacunku, jedynie co to mi babci szkoda bo ona niczego nie zawiniła a też tam mieszka.
#rodzina #logikarozowychpaskow #pytanie #gownowpis
maikeleleq - Co byście zrobili na moim miejscu?
Prolog jest taki że udało mi się kupi...

źródło: comment_1660111690kLaCjhIMiA0JPrVLveDyZh.jpg

Pobierz
  • 296
@stanleyek: @Picfan: bardziej mam już dość tego że moi tylko biorą, mojej różowej rodzice kupili jej mieszkanie, płacą czynsz i opłaty i ciagle wciskają siano albo przywożą nam jedzenie czy 10 zgrzewek wody „jakby co”, mi po prostu jest turbo przykro że moi się tak zachowują


@maikeleleq Nie jesteś wydać ulubionymi dzieckiem.
Pierwsze co powinieneś zrobić to ubezpieczenie auta wziąć na siebie. Zapłacisz więcej ale składki będą lecieć i nie
@maikeleleq ale wiesz, że rodzice nie mają żadnego obowiązku pakowania w Ciebie pieniędzy przez całe życie?


@stanleyek: Wiemy, obowiązkiem starych jest tylko wysrać dzieciaka, a ten ma ich całować po stopach, że zezwolili mu mieszkać pod ich dachem i dziękować za każdą kromkę chleba, którą łaskawie zezwolili zjeść. W zamian trzeba być ich darmowym niewolnikiem.
mojej różowej rodzice kupili jej mieszkanie, płacą czynsz i opłaty i ciagle wciskają siano


@maikeleleq: nie porównuj się do innych bo z tego są tylko negatywne emocje typu zazdrość i żal, lepiej przyrównuj się do siebie, czy jesteś najlepszą wersją siebie i rozwijać się pozytywnie w tym kierunku
@Mr_Rolex: @girlsjustwannahavefun: @tegie: @DziabulecKrogulec: @Cyk_dwujeczka: @kefas_safek: @DoubleM: @TaSQ: @januszdoe: @Fanatyk_Wedkarstwa: @quizonmyface: @kefas_safek: @szczuronap: @Mr_Rolex: @slusar_o2: @maQus: @e_bob:

Odpowiadam wszystkim bo chce napisać coś ogólnikowo, tu nie chodzi o siano i jakieś 500ziko tylko sam fakt tego że oni ode mnie „wymagają” abym coś zrobił bo i tak siedze w domu, a z ich strony nawet
@maikeleleq: Na moje to czujesz się nierówno traktowany z młodszym bratem w którego pchają kasę a ty nawet prezentu na urodziny nie dostałeś? Dobrze rozumuje?

Znam problem bo też byłem od czarnej roboty tz załatwić to, tamto, zamówić, ustawić. Musisz przestawić myślenie na to że jeśli ktoś ma na ciebie wywalone to też tak postępuj. Ciężka sprawa jak jesteś z natury pomocny ale czasem inaczej się nie da. Ubezpieczenie przepisz na
@maikeleleq: #!$%@? to, sprzedaj ten węgiel dalej komu innemu. Trakują cię gorzej niż inne rodzeństwo, wywalają kase na głupoty, i nawet nie doceniają co dla nich robisz. Jeszcze wychodzi że na urodziny nic Ci nie dali, i musisz dopominać się o ludzkie odruchy wobec syna..
#!$%@? to stary, nie pomagaj już w niczym.
@maikeleleq: OPie, #!$%@? takich starych. Daj im ten węgiel, przerejestruj auto na siebie i zerwij jakiekolwiek kontakty prawno-urzędowe typu wspólne OC itp i ochłódź kontakt. Wyjdzie Ci to na dobre i psychicznie odpoczniesz. Z tego co widzę to twoi starzy mają mentalnośc należymiesie i uważają że skoro jesteś na tym świecie to powinieneś nadskakiwać no bo syn, pomijając to że twoi starzy (nie wiem jak Ty) nie odcięli pępowiny i uważają
Oni TYLKO zapłacili, gdybym sprzedał to co wydali bym im zwrócił


@maikeleleq: Ziom, ale skoro oni płacili, a Ty tylko pisma wysyłałeś, to w czym problem?
Nic od nich nie oczekuj, bo dałeś im tylko "kupon rabatowy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taki sam, jaki daje Ci tata na OC.

Problem możesz mieć większy z tym, że inwestują w brata a nie w Ciebie ale to nie wiem